Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
                • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                  A może to Mruwa jest domorosłym historykiem przyjmujący do wiadomości tylko to co mu pasuje do toku myślenia.

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                    A może to jednak ciebie dotyczy ten problem który zarzucasz Mruwie gościu z 14:52.Jesteś alfą i omegą?

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                      Nie jestem alfą i omegą, ale wiem jedno, że te mroczne czasy wojny i powojenne wpędziły nasz kraj w ślepy zaułek i nie wszyscy umieli się godnie zachować. Mówmy o chwalebnych czynach nie przemilczajmy zbrodniczych.

                      Gość
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
                  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 400

                    Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                    Mruwa swoja wiedzę historyczną czerpie za pewne od ekonomisty Żebrowskiego.

                    Nadwornego historyka skrajnej prawicy .

                    Człowieka ktory wielokrotnie udowadniał , że jest antysemitą i nacjonalistą

                    Jaką historię Polski prezentuje ten pan wszystkim wiadomo...

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                      A ty skąd czerpiesz wiedżę?.Z archiwów NKWD?KGB?UB?SB?

                      Gość
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
                      • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                        Skąd czerpię wiedzę?

                        Od niezależnych historykow , pracownikow muzeum II wony światowej.

                        Z raportow dowodcow AK , z relacji ludzi ktorzy przeżyli te straszne czasy.

                        I wiesz...większość z faktow świadczy o tym , że tak gloryfikowana przez was brygada świętokrzyska nsz , nsz onr to faszystowscy kolaboranci , ktorzy w imię idei narodowo katolickiej wizji Polski mordowali swoich przeciwnikow politycznych.

                        Gość
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Jak dla Ciebie komunista to jest "przeciwnik polityczny" to idź pod Ożarowem zapal świeczkę generałowi Kurtowi Rennerowi, którego "ci faszystowscy kolaboranci" z Narodowych Sił Zbrojnych zabili.

                          Mruwa
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Mruwa generała Kurta Rennera zastrzelił oddział Nsz Ak.

                            Te jednostki nsz podporzątkowały się Armii Krajowej w przeciwienstwie do nsz onr.

                            Mam nadzieję , że pseudohistoryk Żebrowski pisał o nzs ak i msz onr?

                            Mam nadzieję , że pisał o morderstwach dowodcow nsz ktorzy chcieli się podporzątkować AK i walczyć z niemcami?

                            Mam nadziekę , że pisał o zdradzieckim pakcie zawartym między hitlerowcami i brygadą świętokrzyską?

                            Gość
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            "Mruwa generała Kurta Rennera zastrzelił oddział Nsz Ak."

                            Pogtowie Akcji Specjalnej Narodowych Sił Zbrojnych. To jest jedna z najsłynniejszych akcji partyzantki w Polsce i w dodatku z naszej bliskiej okolicy. Rozłam w szeregach NSZ nastąpił dopiero później. Nie możesz mieć aż takich braków w wiedzy!

                            "Mam nadzieję , żeo pisał o morderstwach dowodcow nsz ktorzy chcieli się podporzątkować AK i walczyć z niemcami? Mam nadziekę , że pisał o zdradzieckim pakcie zawartym między hitlerowcami i brygadą świętokrzyską?"

                            Kogo zdradził ten pakt, PKWN? Umożliwił przez zawieszenie broni z Niemcami wycofanie się na zachód, dzięki temu oszczędzono 800-900 żołnierzy NSZ. Po przejściu do Czech w Holiszowie w ostatniej chwili uratowano setki kobiet z obozu koncentracyjnego. Następnie BŚ została uznana po sprawdzeniu przez wywiad armii amerykańskiej za jednostkę aliancką i jako jedyna polska jednostka tuż po zakończeniu wojny nosiła oznaczenia US Army pełniąc w Czechach funkcje okupacyjne, następnie wartownicze i pomocnicze. Uratowane Żydówki nawet zeznawały na procesie Bohuna- dowódcy Brygady. Oczywiście został on uniewinniony od wszelkich zarzutów.

                            Brygada Świętokrzyska NSZ nigdy nie walczyła z Niemcami ramię w ramię i przy pierwszej okazji z tej niemieckiej "smyczy" się urwała.

                            Pytam po raz kolejny, co masz na myśli mówiąc "zdradziecki pakt", bo jedyne kogo oni "zdradzili" to chyba "Polskę Lubelską", ale nie wierzę, że jesteś komunistą, więc czemu powtarzasz jak mantrę teksty napisane przez laty przez Bermana i jemu podobnych towarzyszy?

                            Na koniec jeszcze tylko zacytuje słowa wybitnego polskiego generała Stanisława Maczka, honorowego obywatela Holandii:

                            "Rozwój wypadków Wam przyznał rację. Jesteście dla wielu żywym wyrzutem sumienia. Mieliście rację.Tego Wam nigdy nie wybaczą."

                            Mruwa
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Tak wyzwolili oboz koncentracyjny.

                            I chwała im za to.

                            Gdyby nie uczynili tego gestu...nie pokazali , że są przeciw niemcom to amerykanie wydali by ich sowietom.

                            A Ci zrobili by z nimi to samo co bś z sowieckimi partyzantami pod Rząbcem.

                            Chcesz raportow przedstawicieli rządu londyńskiego o nsz?

                            Czytałes raporty dowodcow AK o nsz.

                            Wszystcy mowia, ze nsz to zdrajcy , faszystowscy kolaboranci.

                            Gość
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Walczyli z jednymi, walczyli z drugimi, a Ty próbujesz się tutaj podeprzeć polityką? Daj jakiś przykład tej "kolaboracji" albo zamilknij, bo powtarzasz to w kółko i nic z tego nie wynika.

                            A co do bitwy pod Rząbcem, Fundacja "Odzyskajmy naszą historię" wyprodukowała film dokumentalny "Bitwa pod Rząbcem- historia prawdziwa". Daje Ci link jako pracę domową:

                            https://www.youtube.com/watch?v=fyApcZaaNMg

                            A tzw. "sowiecka partyzantka" to jeszcze ciekawszy temat. O tym też możemy porozmawiać.

                            Mruwa
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Mruwa jak zwykle masz wytłumaczenie wszelakich watkow związanych z nsz.

                            Poczytaj raporty dowodcow AK , poczytaj prawdziwych , niezależnych historyków.

                            Tam znajdziesz dowody kolaboracji nsz z hitlerowcami .

                            Na tym forum cytowałem kilka z tych dokumentow.

                            Widzę , że fakty w żaden sposob nie docierają do Ciebie.

                            Gość
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Pokaż mi jakiś

                            Mruwa
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Mtuwa Poczytaj kilka raportow dowodcow Ak zamieszczonych w tym wątku.

                            Gość
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Proszę kolejny raport.

                            Cyt: Opcja faszystowska to przede wszystkim onr. Cechuje ja brak skrupulow i demagogia, opiera się na klasach posiadających , bezwzględna wrogosc do lewicy. ...

                            Przylaczenie opcji faszystowskiej do AK prawiw na pewno wywola odpadnięcie powaznej częsci lewicy rządowej.

                            Jestem głeboko przekonany , że w błyskawicznym tempie picoągnęło by to za sobą dla Polski smiertelną katastrofę wojny domowej...

                            Zrodło- Raport do gen Komorowskiego od szefa biura informacji i propagandy komendy glownej AK Jana Rzepeckiego.

                            Tak Mruwa..wizja wojny domowej do krorej chciał doprowadzic nsz onr...

                            Wizja proponowanej przez nsz onr Polski nacjonalistycznwj , Polski katolicko narodowej na wzor Włoch czy Niemiec.

                            Jeżeli Ci mało jeszcze raportow , to kolejne wkrotce.

                            Gość
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            "Opcja faszystowska to przede wszystkim onr. Cechuje ja brak skrupulow i demagogia, opiera się na klasach posiadających , bezwzględna wrogosc do lewicy."

                            Jan Rzepecki założył, a później wydał bezpiece całą organizację Wolność i Niezawisłość, wszystkie poakowskie pieniądze, radiostację etc. W ogóle nie zorientowałeś się, że stosowany tu zasób słownictwa jest wyjęty z propagandy PRL? Szczególnie określenie "klasa posiadająca" i band PPR określanych jako "lewica".

                            "Tak Mruwa..wizja wojny domowej do krorej chciał doprowadzic nsz onr..."

                            W Polsce nie mogło być nawet wojny domowej, bo Polska nie była wolnym krajem. Jedyny konflikt jaki wybuchł był walką polskich organizacji niepodległościowych (AK, NSZ, NOW) z komunistami z ZSRR i wspierającymi ich "Polakami". Gdyby nie ZSRR to "polska reakcje by was czapkami nakryła". To właśnie komuniści próbowali działania II konspiracji przedstawiać jako wojna domowa, a Ty to bezmyślnie powtarzasz.

                            Dalej nie przedstawiłeś żadnego dowodu na faszyzację NSZ. Musisz spróbować wygooglować jakieś działania, które przynajmniej noszą takie znamiona. Tzw. "raporty", którymi się posiłkujesz opisują tylko opinie ludzi. A że teraz przedstawiłeś opinie zdrajcy podziemia niepodległościowego... Niewiedza czy ignorancja?

                            Swoją drogą może teraz zaczniesz wklejać raporty NKWD, które Armie Krajową nazywały "faszystami". No bo "przecież istnieje wiele takich raportów".

                            Mruwa
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            No to jeszcze jeden rapotr...z dedykacją dla Mruwy i ostrowieckich narodowcow.

                            Cyt: Należy przeciwstawić się w propagandzie probom nsz wspołpracy z niemcami.

                            Zrodło- Komendant Głowny AK w meldunku do Prezydenta RP na uchodzctwie.

                            Gość
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            "Cyt: Należy przeciwstawić się w propagandzie probom nsz wspołpracy z niemcami.

                            Zrodło- Komendant Głowny AK w meldunku do Prezydenta RP na uchodzctwie."

                            Nie wiem czemu te cytaty mają służyć, szczególnie, że wielokrotnie tłumaczyłem Ci na czym ta współpraca polegała i nawet przez chwilę myślałem, żeby znowu to zrobić, ale skoro do tej pory tego nie zrozumiałeś to Ci nic nie pomoże, szczególnie że robisz to z jakichś pobudek politycznych, a ja z polityką nie mam nic wspólnego. Interesuje mnie jedynie prawda historyczna.

                            A co do tego cytatu, autor tych słów, czyli generał Okulicki. Wydać młodzież warszawską na rozszarpanie przez Niemców i zniszczenie naszej stolicy. Przypomnę, że to właśnie "Niedźwiadek" został wysłany przez Sosnkowskiego do Polski, aby Powstaniu w Warszawie zapobiec... Natomiast jego działania były zupełnie odwrotne.

                            I kto lepiej się zachował, Armia Krajowa wykonująca plan "Burza", czyli walkę ramię w ramię z komunistami czym jedynie pomogli Stalinowi w zniewoleniu naszego kraju, czy NSZ, które dla komunistów nie miały litości i skoncentrowały przeciw nim całości sił?

                            "Rozwój wypadków Wam przyznał rację. Jesteście dla wielu żywym wyrzutem sumienia. Mieliście rację. Tego Wam nigdy nie wybaczą."- gen. Maczek. Historia im wybaczyła i rację przyznała, natomiast na politykę żołnierze NSZ wpływy nie mają.

                            Mruwa
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
    1234 ... 1819212324 ... 29303132
    Przejdź do strony nr
    36 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.
    
    - Reklama -
    - Ogłoszenie społeczne -

    - Reklama -

    - Reklama -
    - Reklama -
    - Reklama -
    Losowa firma:
    Kamo Polska Kamil Pastuszko
    Branża: Elektryczne usługi
    Dodaj firmę