Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Pilecki

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Co do tego pana też było sporo "ale" ze strony jego organizacji

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 434

                          Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          przed wojną w Poslce było dużo żydów, po wojnie też ich sporo zostało i najgorsze jest to ze u władzy czy politycznej czy medialnej, ułożyli sie z komunistymi a dziś ich dzieci w tych mediach plują na nas polaków wciąż uwypuklając nam nasz błędy, chcą nas zniszczyć !!

                          oni Polskę mają za nic, bo oni nie są Polakami oni tylko tu mieszkają ! i to jest najgorsze że my na to pozwalamy, nie jestem za PIS-em ale dobrze, ze oni choć trochę walczą o nas Polaków i mam nadzieję że tak bedą walczyć dalęj

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          09.58.

                          Ponury, tylko ja wiem ze on dla Ciebie żaden bohater, dla Ciebie bohaterami są komuniści co mordowali ich !

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Ponury był żołnierzem AK, który walczył z faszystami i zginął jeszcze w czasie wojny. Nie splamił się walką bratobójczą i nie bratał się faszystami.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 438

                          Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Ponury to bohater bez dwóch zdań! Zastanawia mnie natomiast kult NSZ-tu. Bywało różnie dlatego zastanowiłbym się, tymczasem no. pan Ołownia osobisty przyboczny pana starosty podczas świętowania Dnia Pamięci w Perspektywach paradował w bluzie z krzyżem NSZ na piersi, co zresztą udokumentował na Fb.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Czy pan Ołownia jest świadom tego , że nsz wspołpracowało z hitlerowcami?

                          Czy jest świadom tego , że oficerowie nsz wspołpracowali z ostrowieckim gestapo?

                          Czyli czci tych ktorzy wspołpracowali z mordercami Polakow , z mordercami mieszkańcow Ostrowca.

                          Zachęcam do przeczytania raportow dowodcow AK światczących o kolaboracji nsz z niemcami!!!

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Chyba nie do końca jesteś świadom tego co piszesz. Większość Żołłnierzy Wyklętych było w NSZ

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 442

                          Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          A ten dalej swoje, kolaboracja, kolaboracja i kolaboracja. Powtarzasz non stop, że NSZ współpracowało z mordercami mieszkańców Ostrowca... Niestety dla Ciebie większość ludzi jest już uświadomiona i taka tania demagogia do nich nie trafia, setki mieszkańców naszego miasta pokazało Ci środkowy palec w ostatnim tygodniu i tak jest przy każdej nadarzającej się okazji, czy to 1 marca przy jak wcześniej z okazji premiery filmu o "Tarzanie". Została Ci tylko ta Twoja mowa nienawiści na forum. Bez odbioru.

                          Ja tylko kończąc dodam tekst modlitwy NSZ, bo pewnie jeszcze nie każdy ją zna:

                          Panie Boże Wszechmogący,

                          daj nam siłę i moc wytrwania

                          w walce o Polskę,

                          której poświęcamy nasze życie.

                          Niech z krwi niewinnie przelanej braci naszych,

                          pomordowanych w lochach gestapo i czeki,

                          niech z łez naszych matek i sióstr,

                          wyrzuconych z odwiecznych swych siedzib,

                          niech z mogił żołnierzy naszych,

                          poległych na polach całego świata,

                          powstanie Wielka Polska.

                          O Mario, Królowo Korony Polskiej,

                          błogosław naszej pracy i naszemu orężowi.

                          O spraw miłościwa Pani,

                          patronko naszych rycerzy,

                          by wkrótce u stóp Jasnej Góry i Ostrej Bramy

                          zatrzepotały polskie sztandary z Orłem Białym

                          i Twym wizerunkiem. Amen.

                          Mruwa
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Zdziwisz się Mruwa ilu wam pseudo ostrowieckim patriotom mieszkańcy Ostrowca pokazują ów palec.

                          Poznali się na was już kombatanci AK , znają was mieszkańcy Ostrowca.

                          To , że toleruje was obecna władza , nie znaczy , że będzie już tak zawsze.

                          Ten kto wspołpracował z hitlerowcami po wsze czasy był jest i będzie zdrajcą ojczyzny.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Aż mnie ściska w gardle jak sobie przypomnę ile wsi spalili Niemcy za to, że pomagały NSZ. Ale co Cie obchodzą polskie ofiary prawda? Wolisz to swoje polityczne kuglarstwo. Z Twoją niewiedzą próbowałem walczyć, ale z polityką którą wyznajesz nie zamierzam dyskutować. Przelej krew w rocznicę Powstania. Chociaż tyle pożytku z Ciebie będzie.

                          Mruwa
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          A ile wsi Niemcy spalili za to, że mieszkańcy pomagali AL lub BCh?

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Armia Ludowa miała bardzo małe poparcie w społeczeństwie. Stety lub niestety, ale swoimi "akcjami" sobie na to zasłużyła. Nie słyszałem, żeby dokonano pacyfikacji jakiejś wsi, gdyż ta wspierała GL/AL, natomiast dochodziło do pacyfikacji ze względu na akcje tych oddziałów jak np, niedaleko Kielc w Łopusznie.

                          Mruwa
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 446

                          Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          To ile tych wsi spalono za pomaganie NSZ? generalnie na wsi bano się każdego obcego, bo nigdy nie było wiadomo co to za jeden i co wyniesie lub czy nie zrobi się samozapłon, o kurach i kaczkach nie wspomnę.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          2 lutego 1944 w odwecie za pomoc NSZ Niemcy wymordowali ponad 1000 osób z kilku wsi w Lasach Janowskich. To była liczbowo największa pacyfikacja jaką zrobili podczas całej wojny.

                          Mruwa
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Z tego co czytałem, nigdzie nie ma rozkazu stwierdzającego że ten atak był spowodowany niechęcią do NSZ. Taka opinia panowała w PRL co skwapliwie teraz podpinasz pod to, bo pasuje do teorii, a jeszcze niedawno pewnie była złym pijarem komunistycznym.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Nie jestem pewien czy do mojego postu się odnosisz, ale jeżeli chodzi o pacyfikację wsi w na Lubelszczyźnie to pisał o tym prof. Chodakiewicz. Nie wiem jaki stosunek do tego miała propaganda PRL.

                          Mruwa
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Skoro odnośnik jest do Twojego postu to raczej do niego się odnoszę. Nigdy tak naprawdę nie ustalono przyczyny tej pacyfikacji w 100%. Taki bystry domorosły historyk i fan żołnierzy wyklętych nie wie co głoszono w PRL? aż trudno w to uwierzyć a właściwie się nie da.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
1234 ... 2021232526 ... 29303132
Przejdź do strony nr
36 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
WarszawaRemont.com
Branża: Remonty
Dodaj firmę