Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 36

        Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

        To już jutro 1.03.2016 narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

        POLAKU nie zapomnij wywieść POLSKIEJ FLAGI!!!!!

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

          Założyłem nowy watek, ale go skasowali, napisze tutaj może się pojawi zobaczymy ...

          Wczoraj w większych i mniejszych miasteczkach cała Polska biegała w ważnej inicjatywie. Głownie chodziło o popularyzacje sportu wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych no i najważniejsze o historie. Jestem ciekaw czemu nasze miasto nic niezorganizowało.

          Gość_ciekawy
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

            jeśli nie słyszałeś nic obchodach w Ostrowcu to niezły z ciebie ignorant. Czytasz jakieś gazety np?

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 42

            Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

            A jaka to ważna inicjatywa? Pochwała kolaborowania NSZ z Niemcami? O popularyzacje sportu wśród dzieci się nie obawiaj , w Ostrowcu jest wiele imprez rekreacyjno- sportowych.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

              Tak Kielce to miasto, które rozumie kto to byli Żołnierze Wyklęci. Ostrowiec dalej czerwony.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                Zbrodniarka, która po latach przebrała się w szaty ofiary i ze swych dawnych przestępczych uczynków uczyniła powód do dumy. Tak najkrócej można opisać życie Heleny Wolińskiej, przedwojennej komunistki, która po 1945 roku, będąc już wysoką funkcjonariuszką Naczelnej Prokuratury Wojskowej posłała na śmierć bardzo wielu polskich patriotów, m.in. generała Augusta Fieldorfa „Nila”.

                http://kobieta.wp.pl/kat,65524,title,Helena-Wolinska-plakala-raz-w-zyciu-gdy-umarl-Stalin,wid,18188715,wiadomosc.html?ticaid=116928&_ticrsn=3

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
              • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 50

                Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                I pogromu nie bali się zorganizować.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
              • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 51

                Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                Tak , rozumie garstka Polaków ...skrajnie skręconych w prawo. To wasze święto....ostrowiccy patrioci z godłem ONR.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 48

              Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

              Nie uogólniaj, a co spotykało tych co próbowali kolaborować?

              "Ważną i do końca nie wyjaśnioną rolę w kontaktach pomiędzy NSZ a niemcami

              Herbert Jung vel Jura (pseudonim „Tom”).

              Pojawił się on na Kielecczyźnie latem 1943 r. jako dowódca oddziału „Sosna#0148;, który 22 lipca w lasach przysuskich zaatakował oddział Gwardii Ludowej (GL). Być może pełnił on w tym czasie funkcję dowódcy Akcji Specjalnej NSZ w okręgu kielecko - radomskim. Jesienią 1943 r. wysyłał listy do żandarmerii niemieckiej, w których proponował zawieszenie walki w zamian za pomoc Niemców w zwalczaniu „komunistów i kryminalistów”. Otrzymał za to wyrok śmierci zarówno w NSZ jak i AK."

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                czyli Brygada Świętokrzyska, która kolaborowała z SS i w ten sposób przeszła na drugą stronę frontu.. tylko dlaczego tego się nie nagłaśnia ... egzekucja w Łysowodach to jego dzieło.... czy Brygadę Świętokrzyską też zaliczać do żołnierzy niezłomnych ?

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 60

            Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

            Trzydniowe obchody zorganizowano Patrioto od 7 boleści.

            Gość_Ja
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

              Z roku na rok rozkręca się spirala obłędnego zachwytu ludźmi, którzy w oczekiwaniu na III wojnę światową, pomiędzy walkami z ludową władzą, napadali na wsie, rabowali, gwałcili, zamordowali przynajmniej 5 tys. cywilów, w tym 187 niemowląt i dzieci, a niektórzy z wyklętych są uznani za winnych ludobójstwa.

              Jest jeszcze jeden aspekt ponurej historii wyklętych. Gdyby spełniły się ich plany i cele, Polska nie miałaby Ziem Zachodnich i Północnych, chłopi nie mieliby ziemi z reformy rolnej, większość Polaków byłaby bezrolnymi analfabetami.

              Skoro mamy naprawdę odkłamać naszą historię, musimy mówić o wszystkich czynach wyklętych. Także tych ohydnych, które czynią pospolitych bandytów z tych, którzy je popełnili. Nie wolno robić bohatera z ludobójcy Burego, bo to uwłacza prawdziwym bohaterom.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                Niestety spełniły się ponure plany bolszewickich pachołków.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                  Masz na myśli świętowanie 1 marca?

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                    Lublin: otwarto Szlak Pamięci Żołnierzy Wyklętych

                    Miejsca więzienia żołnierzy podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej, siedziby ówczesnych resortów siłowych, groby zamordowanych i symboliczne mogiły obejmuje Szlak Pamięci Żołnierzy Wyklętych, otwarty dzisiaj w Lublinie.

                    Zdaniem Wołka Lublin jest miastem specyficznym i ważnym dla powojennej historii Polski związanej z Żołnierzami Wyklętymi. To pierwsze polskie duże miasto, do którego wkroczyły wojska sowieckie pod koniec II wojny świtowej. - Tutaj organizowali centralne organy administracji. Tu powstał m.in. resort bezpieczeństwa publicznego. Tutaj były tworzone zręby tego aparatu okupacyjnego. Tutaj były początki tworzenia PRL – powiedział Wołek.

                    Pokreślił, że jednocześnie na Lubelszczyźnie bardzo długo utrzymywała się konspiracja antykomunistyczna, ostatni partyzant niepodległościowego podziemia sierż. Józef Franczak ps. "Laluś" został zastrzelony w 1963 r., w Lubelskiem.

                    http://wiadomosci.onet.pl/lublin/lublin-otwarto-szlak-pamieci-zolnierzy-wykletych/jvngql

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                      Ostatnie chwile Ich życia znamy z relacji księdza Mariana Prusaka, który spowiadał oboje skazańców i był przy nich do końca.

                      "Byłem kapelanem pomocniczym w kościele garnizonowym. [...] Na plebanię przyjechali wojskowi w mundurach. Powiedzieli, że będzie egzekucja i potrzebny jest ksiądz. Akurat tego dnia nie było księdza kapelana Władysława Żebrowskiego i dlatego zwrócili się do mnie. Jako młody kapelan byłem poddenerwowany. Cóż miałem robić? Wojskowi powiedzieli, że przyjadą po mnie nocą. Byli około pierwszej, może drugiej. Wsiedliśmy do samochodu i jechaliśmy do więzienia. Przez całą drogę było milczenie. Póżniej wprowadzili mnie do jakiegoś pomieszczenia i kazali czekać. [...] Najpierw poszedłem do tego pana [chodzi o "Zagończyka" - dop. red.]. [...] Wyspowiadałem go i zaprowadzili mnie do "Inki". [...] Była bardzo spokojna. Wyspowiadała się i prosiła, by pójść do mieszkania we Wrzeszczu i powiedzieć, że ją rozstrzelano. Do siostry, która była w domu dziecka w Sopocie, wysłała już pocztówkę z informacją, że dostała wyrok śmierci. [...] Potem nic nie mówiła. Ja też o nic nie pytałem, bo nie wiedziałem, jak się zachować w takiej sytuacji. Być może, gdybym był lepiej przygotowany ... Dla mnie było to wielkie przeżycie. Póśniej było około godziny oczekiwania. W końcu zaprowadzono mnie do sali egzekucyjnej. [...] Tam była cała gromada UB, jacyś żołnierze, lekarz, prokurator. Chyba z trzydzieści osób. Było ciemno. Oszołomiła mnie ta sytuacja. W końcu wprowadzili skazańców. Prawdopodobnie mieli skute albo związane ręce. Ubecy zachowywali się grubiańsko. Nie chciałbym przytaczać tych wyzwisk, które sypały się na dziewczynę i tego pana [chodzi o por. "Zagończyka"]. Ustawiono ich pod słupkami przy ścianie. Przed rozstrzelaniem dałem im krzyż do pocałowania. Prokurator siedział za małym stolikiem okrytym czerwonym suknem. Odczytał wyrok i powiedział, że nie było uzasadnienia [sic - raczej ułaskawienia]. Potem padła komenda "po zdrajcach narodu polskiego ognia". W tym momencie oni krzyknęli "Niech żyje Polska", tak jakby się umówili. Padła salwa i oboje osunęli się na ziemię. Żołnierze strzelali z trzech, może czterech metrów. Nie mogłem na to patrzeć, ale pamiętam, że oni jeszcze żyli. Podszedł oficer i dobijał strzałami w głowę. Potem podpisywałem protokół z egzekucji i odwieziono mnie na plebanię. Ci sami żołnierze znowu nic nie mówili".

                      Robin
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
    12467 ... 29303132
    Przejdź do strony nr
    36 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.
    
    - Reklama -
    - Ogłoszenie społeczne -

    - Reklama -

    - Reklama -
    - Reklama -
    - Reklama -
    Losowa firma:
    KAMO usługi elektryczne
    Branża: Elektryka
    Dodaj firmę