Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
                      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 122

                        Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                        Pytanie - czy "uszlachetnia" takie formacje jak np. SS to, że trafił się tam jeden czy dwóch ludzi, którzy nie byli mordercami? Czy zatem analogicznie, jeden czy dwa incydenty mające znamiona morderstwa powodują, że kilkudziesięciotysięczna formacja pragnąca uwolnienia Polski spod sowieckiego jarzma może być uważana za formację antypolską i zbrodniczą?

                        Gość
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Gdyby to był naprawdę jeden czy dwa przypadki, to byłoby oczywiście lepiej,co nie znaczy nie nie trzeba ich piętnować.

                          Tam ginęły całe rodziny,w tym maleńkie dzieci.

                          Kasandra66
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            A w Hiroszimie zginęły dziesiątki tysięcy kobiet i dzieci. To była wojna.

                            Gość
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            I to jest usprawiedliwienie? Słabe trochę.

                            Kasandra66
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Wojna nic nie usprawiedliwia ale tłumaczy skąd biorą się ofiary.

                            ciemniak12
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 127

                        Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                        Od wielu lat jedyne co mnie interesuje to książki historyczne oraz ewentualnie te publicystyczne, które podają źródła. Moja wiedza o Wyklętych pochodzi właśnie z nich i od nich zaczęła się moja "przygoda" z Wyklętymi. Nie było na odwrót jak w przypadku praktycznie większości osób. I moje poczytanie nie ograniczyło się do "trochę". Ponadto w życiu jako amator-historyk nie podałbym anonimowego cytatu, dziwi mnie więc, że ktoś kto aspiruje do miana historyka-profesjonalisty mógłby w swojej publikacji taki cytat zamieścić.

                        Ponadto zauważyłem, że cytujesz fragmenty wygooglowane dotyczące Wierzchowin, jednak robisz to wybiórczo, wybrałaś, tylko te, które mogę potwierdzić Twoje wyobrażenie Wyklętych. Pytanie dlaczego? Dlaczego pominęłaś artykuły przedstawiające Wierzchowiny w innym świetle?

                        W badaniu dziejów chodzi o prawdę (bynajmniej mi), a nie o udowadnianie lepszej dla siebie tezy.

                        Mruwa
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
                        • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          ktoś może wie jaki jest program ochodów bo gdzie eidziałam harmonogram na ulicy , ale już go nie ma.

                          Gość_Ada
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Odrębne obchody miał Związek Kombatantów AK , swoje ostrowieccy narodowcy z pis.

                            Ktoś kolejny poznał się na towarzystwie które ceni sobie hitlerowskich kolaborantów , bardziej niż żołnierzy Armii Krajowej.

                            Przecież to NSZ zabijało swoich dowódców za współpracę z AK.

                            Mrówa...znajdziesz ten fakt wytłumaczenie???

                            Gość
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Proszę Pana, warto podkreślić że ci Ostrowieccy Narodowcy uczestniczą w uroczystościach w całej Polsce, które są poświęcone AK i NSZ. Uczestniczyli w pogrzebie Zagończyka i Inki. Zbierali żywność dla kombatantów AK i ich rodzina na Kresach wschodnich. Tam nie ma żołnierzy NSZ. Nie robią tego z urzędniczego prikazu. Proszę mi odpowiedzieć dla czego od jakiegoś czasu Prezes AK pokazuje się z Prezydentem, ostatnio prezes AK był na spotkaniu organizowanym przez KOD, byłych SB i kapusiów. Od to taki AKwiec. Natomiast na wczorajszym Marszu widać było żonę i córkę Majora Muchy, żołnierza AK, ROAK i WiN, również był jeden Pan z AK. Proszę odpowiedzieć, jestem ciekaw.

                            Gość
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Gościu z 20:48 nie wiem dlaczego obrażasz prezesa Związku Kombatantów AK.

                            Przypomnę ci , że Armia Krajowa w czasie wojny była jedynym legalnym związkiem zbrojnym podporządkowanym Rządowi Londyńskiemu.

                            Niestety wasi idole z nsz odmówili podporządkowania się rządowi londyńskiemu i odmówili zcalenia z AK.

                            Tych którzy chcieli w 44r dołączyć do AK zamordowali nsz agenci gestapo.

                            W przeciwieństwie do waszych bohaterów z nsz , AK walczyła zarówno z hitlerowcami i bolszewikami.

                            Dzisiaj na piedestał historii chcecie wnieść hitlerowskich kolaborantów, ujmując zasługi AK.

                            Zapewniam was , że to nie przejdzie.

                            Bohaterzy zawsze będą bohaterami , faszystowscy kolaboranci zdrajcami ojczyzny.

                            Gość
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Tak tak oczywiscie, tylko z jakiego to powdu, to AK prosiło wielokrotnie NSZ o likwidacje GL/AL bo w ramach porozumienia na szczeblach wladzy nie mogli AK stawiać oporu AL. Warto przypomnieć, że już w 42 roku AK nie wyrazalo zgody na współprace z NOW i ZJ, ponieważ dowódcy AK musieli by uznac dowódców z NOW i ZJ. Wiec część NOW nie weszł w skład NOW-AK. Mam nadzieję, że szanowny Pan zna ta historię. Dodatkow, to po 45 wlasnie wiele oddziałów AK, dołączyło do NSZ i NOW towrzacych NZW. Zna Pan tą hisotrię,czy już nie bardzo w komunistycznej propagandzie bylo mówione.

                            Gość
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 129

                          Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                          Reszta dotycząca Wierzchowin jest w książce. Wystarczy przeczytać.Ale jedno wiem- żadne przewinienie dorosłych nie powinno skutkować bestialskim mordowaniem dzieci i gwałceniem kobiet.

                          Kasandra66
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Rozumiem, że czytałaś tę książkę? Powiedz mi co jest w takim razie o wolce komunistów z NSZ?

                            Mruwa
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Chodzi mi konkretnie o walce w Wiechowinach

                            Mruwa
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            Dzieci też były komunistami?

                            Kasandra66
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
                          • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 133

                            Odp.: 1 marca - narodowy dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

                            A czy mordy komunistów na Polakach też tak zawzięcie próbujesz wyjasniać?Bo jakoś nie zauważyłem żeby cie to bulwersowało kasandro.

                            Gość
                            Zgłoś
                            Odpowiedz
    123457910 ... 29303132
    Przejdź do strony nr
    36 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.
    
    - Reklama -
    - Ogłoszenie społeczne -

    - Reklama -

    - Reklama -
    - Reklama -
    - Reklama -