Rocznicę tego Wielkiego Wydarzenia dla Polski a być może świata/Europy niestety PiS i opozycja przebiły głupią podwyżką
Rząd powinien podziękować poza naszym przodkom ówczesnym rządom Węgier i Rumuni bez których nie mielibyśmy czym strzelać. Czechom można też podziękować za zmuszenie nas do zrzeknięcia się Zaolzia pod groźbą blokady transportów z bronią i ataku razem z czerwonymi. To co nam się należało zgodnie z umową odzyskaliśmy na chwilę w 38 a komuniści do tej pory pierdolą głupoty o wspólnym ataku z Hitlerem na "biedną" Czechosłowację. Czesi atakowali nas 1920 roku i w 1945 chcąc przejąc tereny do Wrocławia.
Jednak na Węgrów od dawna zawsze moglismy liczyć. Teraz tez.
Ile było obiecanek i jak zwykle nędza i nieudolność. Teraz zmieniają temat i odwracają uwagę nieudacznicy.
"Setna rocznica Bitwy Warszawskiej "zaskoczyła" rządzących. Czego udało się nie zbudować?
Minister Michał Dworczyk w 2017 roku poprosił internautów o trzymanie kciuków za rozpoczynającą się budowę muzeum Bitwy Warszawskiej. Przez 3 lata nie wbito pod nią nawet łopaty. Setną rocznicę Bitwy Warszawskiej przywitamy więc niewybudowanym muzeum w Ossowie, niepostawionym pomnikiem na placu na Rozdrożu oraz niewkopanym w Wisłę lub jej brzegi łukiem triumfalnym."
Kto oglądał wczoraj o 20:15 "1920. Wojna światów" – film TVP 1 z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej ?
Powtórkę zobaczyć będzie można w poniedziałek, 17 sierpnia o godz. 2:20 na TVP Polonia oraz w sieci – na vod.tvp.pl.
1920. Wojna światów to dokumentalna produkcja, która powstała ze zrekonstruowanych materiałów w związku z obchodami rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Najnowszy film to zbiór zrekonstruowanych i odświeżonych filmów archiwalnych, które pochodzą z 1920 r. z wojny pomiędzy Polakami a Sowietami, będącej jednym z największych sukcesów Polaków. Wówczas na froncie miało zmierzyć się ze sobą ok. 450 tysięcy polskich żołnierzy, którzy starli się z liczącym niemal milion żołnierzy wojskiem sowieckim.
W nowej produkcji starano się jak najlepiej przybliżyć realia i fakty związane z wojną – reżyserzy wykorzystali dostępne nagrania, a także archiwa prywatne świadków wydarzeń. Nie zabraknie także dokumentów utrzymywanych w tajemnicy przez lata od wydarzeń z 1920 r. – m.in. rozkazów wojskowych oraz zapisów tajnych raportów.
https://www.granice.pl/news/1920-wojna-swiatow-opis-o-czym-jest-gdzie-obejrzec/10038
Łuk triumfalny powinien być w Warszawie, ale Trzaskowski preferuje łuk tęczy.