Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

13 grudnia 1981. Czy pamiętamy? Czy rozumiemy?

Ilość postów: 4 | Odsłon: 7520 | Najnowszy post
W aktualnym widoku dostępne są posty sprzeczne z Zasadami Forum oraz posty, które zostały czasowo wyłączone z wyświetlania ze zwykłego widoku. Ten widok ma pewne ograniczenia (np. nie można odpowiadać na posty). Przywróć zwykły widok wątku „13 grudnia 1981. Czy pamiętamy? Czy rozumiemy?”.
  • 13 grudnia 1981. Czy pamiętamy? Czy rozumiemy?

    Jak w temacie. Czy chociaż część ludzi rozumie co wtedy się wydarzyło?

    ChuckNorris
    Zgłoś
    • Odp.: 13 grudnia 1981. Czy pamiętamy? Czy rozumiemy?

      Im dalej od 13 XII 1981 roku tym więcej bohaterów z tamtego okresu. Najwięcej 40 latków, którzy wtedy mieli po około 10 lat i granaty ojcom w tornistrach donosili. Kto z obecnych 50 -60 latków nie odbywał w latach 70 -90 zaszczytnej służby wojskowej, zatwierdzonej uroczystą przysięgą wojskową. "Przyjedź mamo na przysięgę!" - to największa uroczystość po komunii świętej dla młodego chłopaka. Kto odda zadośćuczynienie tym setkom tysięcy ofiar obowiązkowej służby wojskowej, w tak obecnie opluwanym Wojsku Polskim?. Pewnie trzeba było tak jak pułkownik Kukliński zostać bohaterem zdradzając jakby nie było setki tysięcy swoich towarzyszy żołnierzy. Czy on to robił dla chwały, czy dla pieniędzy? A zachód , Ameryka i Regan oni wiedzieli dzięki Kuklińskiemu o planach stanu wojennego i co ? Zdrada! Ja nie widziałem tych obecnych tysięcy walczących opozycjonistów. Generał tupnął, poparło go 80% społeczeństwa, a za ofiary śmiertelne winni odpowiadać sprawcy bezpośredni tej tragedii.

      Gość
      Zgłoś
      • Odp.: 13 grudnia 1981. Czy pamiętamy? Czy rozumiemy?

        Szczegolnie ci, ktorzy w grudniu mieli wyjsc do cywila a general nieco im zaszczytny obowiazek przedluzyl. Na marginesie nie spotkalem sie z wrogoscia do zolnierzy sluzby zasadniczej czego nie da sie powiedziec o ormowcach i robotniczych aktywistach, teraz kombatantach

        pismen
        Zgłoś
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 91

      Odp.: 13 grudnia 1981. Czy pamiętamy? Czy rozumiemy?

      Ja w podziemiu wczoraj, w opozycji dziś, niechaj żyje mój kochany PIS!

      Gość_kombatant
      Zgłoś
W tym wątku znajdują się 14 postów, które oczekują na weryfikację (m.in. sprawdzenie, czy są zgodne z Zasadami Forum; możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami).

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -