Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
        • Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

          Nie bardzo rozumiem, dlaczego pytali Jarosława czy chce być internowany i dlaczego został wypuszczony. Nie rozumiem, dlaczego przez to był w sytuacji gorszej niż internowani.

          info za:

          https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ludzie/artykuly/564637,stan-wojenny-13-grudnia-jaroslawa-kaczynskiego.html

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

            Po zapoznaniu się z treścią tego ważnego artykułu warto też przeczytać mnóstwo komentarzy na końcu (ponad 200).

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

              W dniu 13 grudnia 1981roku akurat odbywałem zasadniczą służbę wojskową. Byłem na przepustce. Rankiem budzę się i widzę w telewizji twarz Wojciecha Jaruzelskiego. Nie słucham go i idę do kościoła ubrany w wyjściowy mundur naszej armii. Na mszy śpiewają Bogarodzicę. Wszystkie oczy skierowane są na mnie. Ludzie płaczą' . Muszę wracać do jednostki. Mama płacze i odprowadza mnie smutnym wzrokiem gdyż przeżyła wojnę. Dużo by jeszcze o tym pisać lecz nie wszystko byłoby tu wydrukowane.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

                a widzisz jakas roznice miedzy ostrowcem komunistycznym a dzisiejszym?

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 36

            Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

            Wcześniej nie zauważyłem, a w treści artykułu (wpis z godz.21:55) jest jeszcze jeden artykuł - z prawej strony pod hasłem "zobacz również" - "Dlaczego nie internowano Kaczyńskiego. Odpowiedzią jest notatka SB z grudnia 1981r."

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 20

      Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

      lepiej było spać do południa niż biegać z pałą i spełniać rozkazy komuchów (dobrze, że zabrali emeryturę tym komunistycznym kundlom)

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

        Już niektórym oddają, a innym oddadzą później, to się tak bardzo nie ciesz.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

          Wielu siedziało, a ten geniusz spał w najlepsze.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 25

          Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

          Panie pośle Andrzeju Kryj czy popierał pan 13 grudnia stan wojenny ?

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 26

          Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

          Widzę że wielu szczeniaków co się tutaj wypowiada nie czuje powagi sytuacji która wtedy była . Być może ich jeszcze nie było na świecie.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

            A ty już byłeś na świecie i co, też poczęstowano cię kawą i kazano iść do domu, bo powiedziałeś, że nie chcesz być internowany?

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 28

            Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

            Była poważna sytuacja bo? ruskie stały z czołgami na granicy? jakoś Afgańczycy się nie bali ruskich i dali im solidny wpier... dzikusy w prześcieradłach skopali ruskim odwłoki a biedne polskie komuchy bez piśnięcia poszli bić swoich rodaków.

            ZSRR już wtedy chylił się ku upadkowi i groźby potencjalnej interwencji armii czerwonej to zwykłe wymówki komunistycznych zbrodniarzy.

            Historia zweryfikowała polskie społeczeństwo z tamtych lat:

            - z jednej strony tchórzliwe kumunistyczne kundle, kacapskie popychadła

            - z drugiej odważni działacze podziemia ryzykujący swoje życie, kariery, dobro rodziny

            Troche wam wstyd ruskie pachołki, no nie?

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

              Misiu, nie fałszuj historii. Rozpad ZSRR miał miejsce w grudniu 1991r. czyli 10 lat po ogłoszeniu stanu wojennego w Polsce. Właśnie jestem świeżo po lekturze książki "Gierek i jego czerwony dwór". Proponuje zapoznać się z faktami, a nie opowiadać bajek na dobranoc.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

                Przeczytałeś książkę ale nic nie zrozumiałeś. ZSRR nie rozpadł się z dnia na dzień. Lata 80 to była gra o to kto będzie u władzy. Komuchy z PZPR doskonale o tym wiedziały, bo czuły smród padliny z Moskwy. Celem SW było osłabienie Solidarności aby zmiękli i przystali na komusze reguły gry. Stało się dokładnie tak jak zaplanowali, podczas okrągłego stołu w 89.

                W tym czasie pojawiła się jeszcze jedna grupa - lawirantów - działaczy S, którzy poszli na współpracę z komuchami.

                Teraz wszystko jest klarowne i wiadomo kto jaki był i jest dalej. Jak to mówią - raz k.. zawsze k.. Dziekuje za uwage, milej nocy zycze.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

                  Myślę, że śmiało możesz zacząć pisać bajki dla niegrzecznych dzieci, bo posługujesz się słownictwem rodem prosto z kryminału. I taki ktoś mówi mi, co ja zrozumiałem, a czego nie. Do czego to doszło, że patologia ocenia innych. Litości.

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

                    Dla Ciebie bajka, dla tych, którzy to przeżyli niezbyt miłe wspomnienia. Po wpisie nazywasz kogoś patologią, widocznie wyrosłeś w takim środowisku skoro jest Ci tak dobrze znane.

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

                      Jedni spali do południa i dziś udają bohaterów, a innym ten dzień zmienił życie na zawsze.

                      Gość
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
                      • Odp.: 13 grudnia spałeś do południa

                        Wstał już Jarosław?

                        Gość
                        Zgłoś
                        Odpowiedz

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:Dodaj firmę