Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

Ilość postów: 29 | Odsłon: 5759 | Najnowszy post
  • 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

    Witam

    Mam pytanko doradzcie mi co dać na prezent jesli kasę to ile zaznaczam jestem chrzestną

    Gość_****
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

      Nie ma żadnego obowiązku aby chrzestny dawał jakąś kasę z tej okazji. Można dać jakiś prezent w postaci pamiątki. To wszystko.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

        Obowiązku dawania kasy nie ma, ale osiemnastolatek z pewnością będzie z kasy zadowolony. Daj mu tyle, ile chcesz i na ile cię stać. A może inaczej...wyobraź sobie, że dziś jesteś osiemnastolatką-ile kasy chciałabyś dostać od chrzestnej?

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

        Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

        Zazwyczaj jeśli kogoś stać to chrześni dają 500 zł taka prawda a fakt wszystko zalezy od gestu chrzestnego

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

          Do gościa z 12:52. Jakby tak patrzeć na wyobrażenia innych to by pensji zabrakło. A poza tym nie każdy myśli tak samo

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

          Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

          jeśli to dziewczyna to moze to być coś ze złota np. pierścionek, łańcuszek albo jakiś komplet ze srebra. W przypadku chłopca to chyba najlepsze pieniądze.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

            Oburzenie wielkie wywolalam w rodzinie proponując żebyśmy złożyli się na prawo jazdy jako prezent , też mam 18 urodziny chrzesnicy, o matko co się działo że niby ją jako matka chrzestna sama powinnam zrobić taki prezent , szok, ludzie to naprawdę .....

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

              daje się tyle na ile stać- nie trzeba brać żadnych pożyczek, żeby tylko się pokazać.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 12

              Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

              No ja wykupiłam kurs na prawko dla obu chrześniaków. Rok po roku. Dodam tylko, że pamiętałam o nich przy każdych urodzinack od roczku do 18. Nie wyobrażam sobie inaczej.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

                Wszystko pięknie tyle że główną rolą chrzestnego jest uczestnictwo w wychowaniu religijnym dziecka a nie dawanie pieniędzy czy prezentów. Do tego nie trzeba być chrzestnym.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

                  I słusznie. Ja też tak uważam! 18-tka to nie do końca wkraczanie w dorosłe życie. Jeżeli ktoś sie chce pokazać to jego sprawa, ale w byciu chrzestnym nie chodzi o dawanie kasy! Ludzie mają siano w głowie!

                  Gość_hejka
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 11

          Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

          Ja miałam 2 chrześniaków i obaj dostali ode mnie na prawo jazdy 1200zł. Opłacony kurs w dowolnym wybranym terminie. Będą mieć pamiątkę.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 9

      Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

      Chętnie bym Ci doradziła... ale na prawdę interesuje Cię zdanie obcej osoby, która Cię nie zna, nie wie jaki masz status materialny, jakie relacje z chrześniakiem...? Ludzie zacznijcie myśleć... Nie wyobrażam sobie żeby ktoś mi mówił co i za ile mam kupować w prezencie.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

        Ja mam taką chrzesnice która nigdy o mnie nie pamiata choć nie dałem jej do tego powodu. Zawsze pamiętam o urodzinach, albo mikolajkach itp. Jakbym nie zadzwonił to nawet bym pewnie nie wiedział jak wygląda. A jest już dorosła....

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

          Dzięki z podpowiedź czyli dajemy tyle ile możemy

          Gość_****
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

            Ja mam większy problem, bo za pół roku mój chrześnik się żeni i nie wiem jaką kwotę na to przeznaczyć. Mój status materialny jest przeciętny, jak u większości Polaków.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

              A może coś stąd https://allegro.pl/listing?string=prezent%20na%2018

              Gość_Kamila
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: 18-stka - co dać na prezent? Jestem chrzestną

                Ludzie kochani, dajcie tyle ile możecie. Nie patrzcie na innych. W jednej rodzinie dochód jest większy i mogą zrobić większy prezent. W innej rodzinie jest inna sytuacja bo np. choroba, leki, prywatne badania lekarskie. Nie można zrównać i podać odpowiedzi. Daje się tyle ile kto może. Aby Twoja rodzina darczyńco mogła normalnie żyć. Ktoś podaje też taki temat czy o was chrześnik o Was pamiętał ? Czy chciał utrzymać kontakt? To ważne i trzeba wziąć pod uwagę.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
1 post w tym wątku został wyłączony z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tym postem.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
Kamo Polska Kamil Pastuszko
Branża: Elektryczne usługi
Dodaj firmę