Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

6-cio latek w szkole

Ilość postów: 17 | Odsłon: 1576 | Najnowszy post
  • 6-cio latek w szkole

    6-cio latek w szkole co o tum sądzicie?? Czy nasze szkoły/ nauczyciele są do tego przygotowani??

    Gość_zołza
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: 6-cio latek w szkole

      nieeeeee, ja jestem przeciw

      Dla dziecka 6 letniego szkoła to przedewszystkim wielki stres i nic poza tym. Takie dziecko powinno mieć przestrzeń do zabawy a w tej chwili wygląda to tak że siada w ławkach... Szkoły nie są przygotowane do przyjęć dzieci w tym wieku tak naprawdę . Przyjmują ale co dalej to się zobaczy (takie jest myślenie)

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: 6-cio latek w szkole

        szkola tak ale nie w takiej formie ja do tej pory kilka godzin siedzenia w lawce.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: 6-cio latek w szkole

          A czy rodzice mogą sie nie zgodzic na posłanie tak małego dziecka do szkoły?

          Gość_dilajla
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: 6-cio latek w szkole

            a nie jest to obowiazek jakistam w stosunku do panstwa?chyba ze ze wzgledu

            na zdrowie...

            no szkola niszczy zdrowie;-)

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: 6-cio latek w szkole

              dzieciak to musi mieć dziecinadę, ja miałem i cieszę się z tego,to dziecko musi do szkoły być przyuczone a nie odrazu od mamusi do szkoły.

              Gość_erni
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: 6-cio latek w szkole

                ja chciałybym wiedzieć PO CO te dzieci maja iść do szkoły??? system zachodni , gdzie małe dzieci chodza do szkoły nie jest mi bliski, bo nie widzę żadnej przewagi nad naszym, a wręcz przeciwnie- przeciętnie wykształcony Polak wie więcej niż przeciętny " Europejczyk ", wiec jeszcze raz- po co?

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: 6-cio latek w szkole

                  Jeśli wiemy tak dużo, to dlaczego tamci są bogatsi?

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: 6-cio latek w szkole

                    bo wiedza nie ma nic wspolnego z pieniedzmi, to dziala jedynie w tym kierunku: majac kase mozesz miec lepsze wykszatlcenie, ale majac lepsze wyksztalcenie nie musi ci przyniesc wiecej kasy..

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: 6-cio latek w szkole

                      6-latki w szkole to kolejny "wspaniały" pomysł pięknej min. Hall. Miasta, jako organy prowadzące bardzo temu przyklaskują, bo na pensję nauczycieli w szkole dostają refundację z MEN, a przedszkola muszą finansować sami. To, że dzieciaki w zerówce szkolnej siedzą w ławkach, o zabawie mogą tylko pomarzyć, a świeże powietrze mają zapewnione tylko w drodze do/z szkoły to dla władz sprawa drugorzędna. Mieszkam koło SP nr 1 i na prawdę nie widzę, żeby zerówki wychodziły codziennie na spacery czy plac zabaw. A w przedszkolach codzienny pobyt na świeżym powietrzu to norma. Szkoda dzieciaków. Dziwię się rodzicom

                      Gość_JM
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 17

            Odp.: 6-cio latek w szkole

            glupota zabieranie dziecinstwa tylko poto by szybciej mogly konczyc szkoly i pansto zaczelo zdzierac kase z podadkow od pracy

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 11

      Odp.: 6-cio latek w szkole

      Sprawa jest prosta, nie ma miejsc dla dzieci w przedszkolach, więc lepiej przesunąć 6 -latki do szkół i się trochę luźniej zrobi. nauczyciele są przygotowani, ale szkoły i dzieci raczej nie.

      Gość_Nauczycielka
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: 6-cio latek w szkole

        powiedzmy sobie szczerze mam teraz bardzo mieszane uczucia i mętlik w głowie. Mam dziecko 6-cio letnie z samego początku roku chodzi do przedszkola 4 rok. Nie wiem co zrobić puścić do szkoły czy pozostawić 5 rok w przedszkolu?????????? Jeżeli chodzi o przygotowanie do szkoły w sensie umiejętności i psychiki ok boję się jednak że nauczyciele pod kątem 7 latków będą chcieli zrobić dużo więcej materiału, a z drugiej strony jeżeli pozostanie w przedszkolu to obawiam się tego że zacznie się nudzić???

        Ech..........

        Gość_zołza
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: 6-cio latek w szkole

          Przeżywam podobne dylematy, co Ty zołzo. Jednak po namyśle chyba zostawię jednak dziecko w przedszkolu. Ja sama poszłam do szkoły o 1 rok wcześniej i tak naprawdę nie zyskałam nic, a straciłam 1 rok dzieciństwa. Do dziś mam o to żal do rodziców. A co do nudy, to myślę, że raczej narażone są na nią dzieci w szkole, bo w przedszkolach zawsze coś ciekawego się dzieje: a to wyjście na wycieczkę, do BWA, a to przyjedzie jakiś teatrzyk lub Filharmonia... Życzę podjęcia trafnej decyzji

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: 6-cio latek w szkole

            Nauczyciele pracujący w szkołach będą się wypowiadać, że w zkole 6 - latkowi będzie lepiej, ale wydaje mi się że to bzdury. W przedzkolu dzieciaki mają zabawę połączoną z nauką, częste spacery a także śniadania i obiady, czego w szkole raczej nie dostaną. A i jeszcze jedno, to nie prawda że w przedszkolach brakuje miejsc w zerówkach.

            Gość_aga
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: 6-cio latek w szkole

              Miejsce 6 latka to zerówka

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: 6-cio latek w szkole

                Jeżeli dziecko jest zdolne to, po co mu zabierać rok dzieciństwa. Opanuje podstawę programową nawet ( a zwłaszcza wtedy) gdy skończy 7 lat. A dodatkowy rok beztroski.... BEZCENNE

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -