Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Pierwsze kroki z akwarystyką

Ilość postów: 6 | Odsłon: 1182 | Najnowszy post
  • Pierwsze kroki z akwarystyką

    może ktoś podpowiedzieć, jak często i jak długo powinien pracować filtr w słodkowodnym akwarium? Słyszałem, że 4 godziny na dobę, przy 120 litrowym akwarium i ok 30-35 rybkach wystarczy. Czy to prawda?

    Gość_1222
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Pierwsze kroki z akwarystyką

      ja mam 120 litrowe i u mnie filtr chodzi 24 na dobe tylko jak dostaja papunia to im wyłączam.A jeżeli chodzi o obsadę rybek to nie za dużo?no chyba ze masz neonki!pozdrawiam

      Gość_akwamaniak
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Pierwsze kroki z akwarystyką

        filtr w zasadzie powinien być włączony na okrągło,tym bardziej przy dużej obsadzie ryb.Można oczywiście wyłączać go zapobiegawczo/karmienie,podmiana wody oraz czyszczenie filtra/.Należy pamiętać,że mimo filtrowania- wodę w akwarium należy okresowo podmieniać, z mojej praktyki to ok 1/5 całości co 10-14 dni korzystnie to wpływa na samopoczucie ryb.Co do ilości ryb zależy od gatunku jakie chcemy hodować.Należy przy tym pamiętać aby dobierać gatunki środowiskowo w jakim znajdują się w naturze.Nie należy łączyć pielęgnic Amerykańskich z innymi gatunkami ponieważ są to ryby agresywne i nie tolerują nawet innych osobników ze swego gatunku,a podczas tarła są gotowe zabić wszystkich intruzów.Oczywiście są wyjątki np.skalary czy paletki ,których można trzymać więcej i tak w akwarium o którym mówisz może być ich do 10 szt. Nie sposób tu opisywać wszystkiego.Proponuję wpisz w google "akwarystyka słodkowodna",a znajdziesz wiele stron z tej dziedziny.

        kost@
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Pierwsze kroki z akwarystyką

          mieczyki też lubią towarzystwo.

          Gość_adam
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 5

        Odp.: Pierwsze kroki z akwarystyką

        mam kilka neonków, gupików i zwinników, to tego pojedynczo pływa sobie sumik, glonojad i bocja :) jest w sam raz

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Pierwsze kroki z akwarystyką

          bocja piękna ale nie lubi samotności.

          dokup jej towarzystwo. teraz pewnie ci sie kryje.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:Dodaj firmę