Pewnie go jeszcze pilnowała by nik mu za oszustwo nie wiperd.............
co zrobić... co kraj to obyczaj :D
alina nie ma takiego prawa można reklamować towar jeśli jest nie zgodny z opisem lub nie działa prwidłowo a i to nie działa w przypadku rzeczy używanych
możesz oddać pełnowartościowy towar bez podania jakichkolwiek przyczyn, masz na to kilka dni sprawdź u rzecznika konsumenta w starostwie,nie wszyscy o tym wiedzą warunkiem jest to że towar nie był używany i ma metkę
i pewnie trzeba mieć dokument zakupu czyli paragon a w tym przypadku nie ma.
z paragonem niekoniecznie, sugeruję zwrot towaru sprzedawcy w przypadku gdy Wam odmówi przyjęcia proszę zwrócić się do zarządcy Targowiska lub służb mundurowych o identyfikację sprzedawcy, resztą pomoże załatwić rzecznik( przypuszczam, że gdy powiecie sprzedawcy jakie kroki podejmiecie lub gdy dojdzie do jego legitymowania przez odpowiednie służby zwróci Wam pieniądze natychmiast)
alinko: zadzwoniłem do starostwa i zaprzeczają, jakoby jakiemukolwiek petentowi udzielali informacji o mozliwosc zwrotu zakupionego towaru bez podania przyczyny.. Twoja propozycja ww. dzialania to proba wymuszenia na sprzedawcy okreslonego dzialania, pewna manipulacja, ktora moze sie okazac skuteczna. Nie ma to jednak oparcia w naszym prawie. Zwrot towaru to wylacznie dobra wola sprzedawcy (poza handlem internetowym)...
Pewne panie kupują na targu w sobotę np. bluzki a w poniedziałek przynoszą, że to niby im nie pasuje. Przeparaduje się w niedziele a kasa w poniedziałek wraca.
na drugi dzień może już chłopa z myszkami nie być i szukaj wiatru w polu
A ja kupiłam te myszki, mąż to jakoś zrobił i dziecko jest zachwycone jak widzi skaczące na telewizorze. Nie wiem o co wam chodzi?
do gościa z 9:15 nie ma takiego przepisu na 100% procent ,jeżeli towar jest pełnowartościowy to sprzedawca nie musi go przyjąć jak nie dowierzasz to podaj jakiś przepis prawny który to uzasadni, raczej go nie znajdziesz.
nie ma sensu się spierać: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090121/ZAKUPY/990563925
W poprzednim ustroju prawnym (na mocy uchwały nr 71 Rady Ministrów z dnia 13 czerwca 1983 r. w sprawie ogólnych warunków umów sprzedaży detalicznej towarów oraz ogólnych warunków gwarancyjnych dotyczących towarów trwałego użytku, sprzedawanych przez jednostki handlu uspołecznionego – § 1 ust. 1 i 2) możliwe było dokonywanie zwrotu niektórych towarów w ciągu 5 dni. Takie rozwiązanie zakorzenione zostało w świadomości niektórych konsumentów aż do dnia dzisiejszego, mimo iż przepis ten przestał obowiązywać trzynaście lat temu.