Autorze na początek proponuję się bardziej zainteresować dzieckiem jak również dokształcić w temacie autyzmu, a potem oceniać poczynania matki. Póki co pokazałeś, że to Ty nic nie robisz dla tego dziecka, czyli nie bierzesz udziału w wizytach u lekarza prowadzącego, nie rozmawiałeś nigdy z terapeutą dziecka co za tym idzie twoja wiedza w tym temacie jest zerowa.
Są specjalisci do pracy z dzieckiem z autyzmem. W sosw jest pracownia integracji sensorycznej, biofibek. Po co dzieci narażać na stresy w szkole publicznej gdy mogą się rozwijać i mieć ciągłą terapie w odpowiedniej szkole
Zgadzam się z 08.02. Domyślam się kim jest założyciel wątku pod zmienionym imieniem.
Gościu z 20:45 żadnej sensownej odp nie dałeś/aś,więc niepotrzebnie się udzielasz.Czyżby też niewłaściwie zajmujesz się własnym dzieckiem..Uderz w stół a nożyce się odezwą.
"Dla współczesnej medycyny związek autyzmu z zatruciem rtęcią to tylko hipoteza. Powszechnie uważa się, że autyzm ma podłoże genetyczne, co potwierdzono naukowo. Rzadko jednak podkreśla się fakt, że w większości przypadków geny to tylko „naładowana broń”, a za spust pociągają czynniki środowiskowe. Analizując objawy autyzmu i zatrucia rtęcią trudno nie dopatrzeć się łudzących podobieństw. Zapewne dla współczesnej medycyny to tylko koincydencja…
W świetle poniższych informacji zupełnie nieuzasadnione jest powszechne wyśmiewanie osób, które uważają, że autyzm może mieć związek z rtęcią pochodzącą z amalgamatów, szczepionek czy innych źródeł. W dyskusji pomija się istotne źródło narażenia jakim jest organizm matki, który przez całe życie mógł zdeponować znaczne ilości tego pierwiastka (kobiety obecnie rodzące dzieci to pokolenie matek, których ekspozycja na rtęć była i nadal jest znaczna: wcześniej powszechnie stosowane amalgamaty - obecnie usuwane na masową skalę bez odpowiednich zabezpieczeń, liczne szczepionki z tiomersalem, rozbite termometry i żarówki z rtęcią). Pomijam już adjuwanty i kosmetyki zawierające neurotoksyczny glin, który ma działanie synergiczne z rtęcią.
Po dokładnej analizie objawów autyzmu i zatrucia rtęcią nie może dziwić wysoka skuteczność protokołu chelatacji wg. A.H. Cutlera w leczeniu ASD. Według autora protokołu 3 na 4 dzieci uzyskuje znaczącą poprawę objawów, a połowa zostaje całkowicie wyleczona. Nie wykluczone, że te szacunki są zaniżone - wielu rodziców popełnia rażące błędy stosując protokół u dziecka lub jednocześnie wprowadza wiele innych, często szkodliwych i nietrafionych, terapii biomedycznych.
Poniższy materiał opracowałem na podstawie publikacji: Bernard, Sallie, et al. "Autism: a novel form of mercury poisoning." Medical Hypotheses 56.4 (2001): 462-471.
Autyzm był pierwotnie postrzegany jako zespół zaburzeń psychicznych: wycofanie społeczne, różnorodność zachowań perseweracyjnych (uporczywe powtarzanie tej samej czynności) lub stereotypowych i potrzeba rutyny, które silnie przypominają tendencje obsesyjno-kompulsywne. Diagnostyka różnicowa może obejmować schizofrenię dziecięcą, depresję, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (OCD), zaburzenie lękowe, i inne nerwice. Często spotykane zachowania u osób z ASD to irracjonalne lęki, słaby kontakt wzrokowy, agresywne zachowania, napady złości, drażliwość, i niewytłumaczalne zmiany nastroju.
A jakie objawy zatrucia rtęcią opisuje fachowa literatura?
Zatrucie rtęcią, jeśli niewykryte, jest często początkowo diagnozowane jako zaburzenie psychiczne (18). Powszechnie występujące objawy to: (a) "skrajna nieśmiałość", obojętność wobec innych, aktywne unikanie innych lub "pragnienie bycia samemu"; (b) depresja, "brak zainteresowania" i "dezorientacja"; (c) drażliwość, agresja i napady złości u dzieci i dorosłych; (d) lęk i lękliwość; i (e) chwiejność emocjonalna. W wielu przypadkach odnotowano nerwice, w tym schizoidalne i obsesyjno-kompulsywne, problemy związane z zahamowaniem obserwacji i stereotypowymi zachowaniami; brak kontaktu wzrokowego zaobserwowano u 12-letniej dziewczynki z zatruciem oparami rtęci (18-35).
Wróćmy na chwilę do objawów autyzmu….
Trzecim kryterium diagnostycznym dla ASD jest upośledzenie komunikacji. Na bazie dotychczasowych obserwacji, około 50% osób z klasycznym autyzmem nie rozwija prawidłowej mowy (2), a trudności z artykulacją są powszechne (3). Lepiej funkcjonujące osoby mogą wykształcić płynność językową, ale nadal wykazują błędy semantyczne i pragmatyczne (3,36). W wielu przypadkach ASD, werbalne IQ jest niższe niż IQ funkcjonalne (3).
A teraz symptomy zatrucia rtęcią….
Dzieci i dorośli narażeni na działanie rtęci wykazują znaczne trudność związane z mową (9, 19, 37). W łagodniejszych przypadkach, wyniki testów językowych mogą być niższe niż w przypadku osób nieeksponowanych na rtęć (31,38). Dzieci w Iraku, które zostały zatrute po urodzeniu, rozwinęły problemy związane z artykulacją, od powolnego niewyraźnego artykułowania słów do niezdolności do generowania zrozumiałej mowy; natomiast dzieci narażone w okresie prenatalnym nie rozwinęły mowy w ogóle, albo miały poważny defekt w zdolności mówienia w dzieciństwie (23,34, 39). Robotnicy cierpiący na chorobę „Szalonego Kapelusznika” mieli problem z przypominaniem sobie słów i artykulacją (21).
Co więcej, prawie wszystkie przypadki ASD i zatrucia rtęcią obejmują zaburzenia ruchu (2, 30, 40),
…w autyzmie….
Niezdolność lub brak koordynacji opisano u wielu lepiej funkcjonujących osób z ASD (41). Niemowlęta i małe dzieci, u których później diagnozowano autyzm, nie radziły sobie prawidłowo lub przewracały podczas siedzenia lub stania; zaburzenia ruchu występowały zwykle po prawej stronie ciała (42). Problemy z ruchem zamierzonym i naśladowaniem są powszechne w ASD, podobnie jak różnorodność nietypowych zachowań stereotypowych, takich jak chodzenie na palcach, kołysanie, nieprawidłowe postawy ciała, ruchy pląsawiczne, wirowanie i trzepotanie ręką (2,3,43,44).
…w literaturze dotyczącej zatrucia rtęcią…
(a) eksponowane na rtęć dzieci w Iraku i Japonii, nie były w stanie stać, siedzieć ani czołgać się (34,39); (b) pacjenci z chorobą Minamata, u których zaburzenia ruchu były umiejscowione na jednej stronie ciała, oraz dziewczyna narażona na opary rtęci, która miała skłonność do upadania na prawą stronę (18, 34); (c) ruchy trzepoczące u niemowląt zatrutych rtęcią z zanieczyszczonego mięsa (37) oraz u mężczyzny, któremu wstrzyknięto timerosal (27); (d) ruchy pląsawiczne w zatruciu oparami rtęci (19); (e) chodzenie na palcach umiarkowanie zatrutego dziecka z chorobą Minamata (34); (f) słaba koordynacja i niezdarność wśród chorych na akrodynię (45); (g) kołysanie wśród niemowląt z akrodynią (11); i (h) nietypowe postawy ciała obserwowane zarówno w akrodynii, jak i zatruciu oparami rtęci (11,31).
Obecność ruchów trzepoczących w obu chorobach jest interesująca, ponieważ jest to zachowanie tak niezwykłe, że zalecono je jako marker diagnostyczny autyzmu (46).
Praktycznie wszystkie osoby z ASD wykazują wiele nieprawidłowości sensorycznych (2).
Osłabienie słuchu występuje u niewielkiej liczby chorych na autyzm i może obejmować od lekkiej do głębokiej utraty słuchu (2,47). Nadmierna lub niedostateczna reakcja na dźwięk jest prawie powszechna (2,48), a zaburzenia w rozumieniu mowy występują często (3). Przesadna wrażliwość lub brak wrażliwości na ból są powszechne, podobnie jak ogólna niechęć do dotyku; nieprawidłowe czucie w kończynach i jamie ustnej mogą również występować i zostały zidentyfikowane nawet u małych dzieci w wieku poniżej 12 miesięcy (2,49). Mogą występować różne zaburzenia widzenia, w tym wrażliwość na światło (2,50,51,52).
Podobnie jak w autyzmie, problemy sensoryczne są zgłaszane we wszystkich przypadkach zatrucia rtęcią (40).
Zatrucie rtęcią może prowadzić od lekkiej do głębokiej utraty słuchu (40); Poziom zrozumiałości mowy jest szczególnie niski (9,34). Dzieci z Iraku prenatalnie narażone na rtęć wykazywały przesadną reakcję na hałas (23), podobnie, w akrodynii, pacjenci zgłaszali wrażliwość na hałas (45). Nieprawidłowe czucie w kończynach i jamie ustnej jest najczęstszym zaburzeniem zmysłów (25, 28). Irackie dzieci dotknięte akrodynią i narażone na rtęć w okresie prenatalnym wykazywały nadmierny ból podczas uderzania kończyn oraz niechęć do bycia dotykanym (23,24,45,53). Zgłaszano szereg zaburzeń związanych z widzeniem, w tym światłowstręt (18,23,34).
Ponadto w literaturze dotyczącej autyzmu lub zatrucia rtęcią opisano wiele wspólnych zaburzeń biologicznych, m.in.: niski poziom siarczanów i glutationu, nieprawidłowy metabolizm puryn i pirymidyn, dysfunkcje mitochondrialne, większa podatność na alergie, astmę i choroby autoimmunologiczne, utrzymująca się odpowiedź immunologiczna w OUN, osłabiona funkcja komórek NK, dezorganizacja neuronalna, progresywna mikrocefalia, zmniejszona synteza serotoniny, za niskie lub za wysokie poziomy dopaminy, podwyższony poziom glutaminianu, demielinizacja w mózgu, nieprawidłowości w EEG, zaburzenia autonomiczne, nadmierne pocenie."
PiS (Prawo i Syjonizm) już sporo sklepów zamknął. A tymczasem..
Jakiś zgorzkniały facet odpisuje bzdury byleby tylko odpisać. Dla ciebie człowieku jest wątek o wiejskim tuningu co tutaj robisz?
Autyzm ma podłoże genetyczne. Szczepionki nie mają nic do tego. Dzięki szczepieniom nie zagrażają nam choroby które kiedyś dziesiatkowaly ludzkość. Lata pracy nad szczepionkami to coś więcej niż bzdury antyszczepionkowcow.
Bzdury, szczepionka może powodować zapalenie mózgu w następstwie czego mamy autyzm. Szczepienia powodują że dzieci zamiast przejśc choroby wielu dziecięcego w DZIECIŃSTWIE i bez powikłań przechodzą je czasem później w wieku dorosłym z powikłaniami.
Dla współczesnej medycyny związek autyzmu z zatruciem rtęcią to tylko hipoteza. Powszechnie uważa się, że autyzm ma podłoże genetyczne, co potwierdzono naukowo. Rzadko jednak podkreśla się fakt, że w większości przypadków geny to tylko „naładowana broń”, a za spust pociągają czynniki środowiskowe. Analizując objawy autyzmu i zatrucia rtęcią trudno nie dopatrzeć się łudzących podobieństw. Zapewne dla współczesnej medycyny to tylko koincydencja…
W świetle poniższych informacji zupełnie nieuzasadnione jest powszechne wyśmiewanie osób, które uważają, że autyzm może mieć związek z rtęcią pochodzącą z amalgamatów, szczepionek czy innych źródeł. W dyskusji pomija się istotne źródło narażenia jakim jest organizm matki, który przez całe życie mógł zdeponować znaczne ilości tego pierwiastka (kobiety obecnie rodzące dzieci to pokolenie matek, których ekspozycja na rtęć była i nadal jest znaczna: wcześniej powszechnie stosowane amalgamaty - obecnie usuwane na masową skalę bez odpowiednich zabezpieczeń, liczne szczepionki z tiomersalem, rozbite termometry i żarówki z rtęcią). Pomijam już adjuwanty i kosmetyki zawierające neurotoksyczny glin, który ma działanie synergiczne z rtęcią.
Po dokładnej analizie objawów autyzmu i zatrucia rtęcią nie może dziwić wysoka skuteczność protokołu chelatacji wg. A.H. Cutlera w leczeniu ASD. Według autora protokołu 3 na 4 dzieci uzyskuje znaczącą poprawę objawów, a połowa zostaje całkowicie wyleczona. Nie wykluczone, że te szacunki są zaniżone - wielu rodziców popełnia rażące błędy stosując protokół u dziecka lub jednocześnie wprowadza wiele innych, często szkodliwych i nietrafionych, terapii biomedycznych.
Poniższy materiał opracowałem na podstawie publikacji: Bernard, Sallie, et al. "Autism: a novel form of mercury poisoning." Medical Hypotheses 56.4 (2001): 462-471.
Autyzm był pierwotnie postrzegany jako zespół zaburzeń psychicznych: wycofanie społeczne, różnorodność zachowań perseweracyjnych (uporczywe powtarzanie tej samej czynności) lub stereotypowych i potrzeba rutyny, które silnie przypominają tendencje obsesyjno-kompulsywne. Diagnostyka różnicowa może obejmować schizofrenię dziecięcą, depresję, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (OCD), zaburzenie lękowe, i inne nerwice. Często spotykane zachowania u osób z ASD to irracjonalne lęki, słaby kontakt wzrokowy, agresywne zachowania, napady złości, drażliwość, i niewytłumaczalne zmiany nastroju.
A jakie objawy zatrucia rtęcią opisuje fachowa literatura?
Zatrucie rtęcią, jeśli niewykryte, jest często początkowo diagnozowane jako zaburzenie psychiczne (18). Powszechnie występujące objawy to: (a) "skrajna nieśmiałość", obojętność wobec innych, aktywne unikanie innych lub "pragnienie bycia samemu"; (b) depresja, "brak zainteresowania" i "dezorientacja"; (c) drażliwość, agresja i napady złości u dzieci i dorosłych; (d) lęk i lękliwość; i (e) chwiejność emocjonalna. W wielu przypadkach odnotowano nerwice, w tym schizoidalne i obsesyjno-kompulsywne, problemy związane z zahamowaniem obserwacji i stereotypowymi zachowaniami; brak kontaktu wzrokowego zaobserwowano u 12-letniej dziewczynki z zatruciem oparami rtęci (18-35).
Wróćmy na chwilę do objawów autyzmu….
Trzecim kryterium diagnostycznym dla ASD jest upośledzenie komunikacji. Na bazie dotychczasowych obserwacji, około 50% osób z klasycznym autyzmem nie rozwija prawidłowej mowy (2), a trudności z artykulacją są powszechne (3). Lepiej funkcjonujące osoby mogą wykształcić płynność językową, ale nadal wykazują błędy semantyczne i pragmatyczne (3,36). W wielu przypadkach ASD, werbalne IQ jest niższe niż IQ funkcjonalne (3).
A teraz symptomy zatrucia rtęcią….
Dzieci i dorośli narażeni na działanie rtęci wykazują znaczne trudność związane z mową (9, 19, 37). W łagodniejszych przypadkach, wyniki testów językowych mogą być niższe niż w przypadku osób nieeksponowanych na rtęć (31,38). Dzieci w Iraku, które zostały zatrute po urodzeniu, rozwinęły problemy związane z artykulacją, od powolnego niewyraźnego artykułowania słów do niezdolności do generowania zrozumiałej mowy; natomiast dzieci narażone w okresie prenatalnym nie rozwinęły mowy w ogóle, albo miały poważny defekt w zdolności mówienia w dzieciństwie (23,34, 39). Robotnicy cierpiący na chorobę „Szalonego Kapelusznika” mieli problem z przypominaniem sobie słów i artykulacją (21).
Co więcej, prawie wszystkie przypadki ASD i zatrucia rtęcią obejmują zaburzenia ruchu (2, 30, 40),
…w autyzmie….
Niezdolność lub brak koordynacji opisano u wielu lepiej funkcjonujących osób z ASD (41). Niemowlęta i małe dzieci, u których później diagnozowano autyzm, nie radziły sobie prawidłowo lub przewracały podczas siedzenia lub stania; zaburzenia ruchu występowały zwykle po prawej stronie ciała (42). Problemy z ruchem zamierzonym i naśladowaniem są powszechne w ASD, podobnie jak różnorodność nietypowych zachowań stereotypowych, takich jak chodzenie na palcach, kołysanie, nieprawidłowe postawy ciała, ruchy pląsawiczne, wirowanie i trzepotanie ręką (2,3,43,44).
…w literaturze dotyczącej zatrucia rtęcią…
(a) eksponowane na rtęć dzieci w Iraku i Japonii, nie były w stanie stać, siedzieć ani czołgać się (34,39); (b) pacjenci z chorobą Minamata, u których zaburzenia ruchu były umiejscowione na jednej stronie ciała, oraz dziewczyna narażona na opary rtęci, która miała skłonność do upadania na prawą stronę (18, 34); (c) ruchy trzepoczące u niemowląt zatrutych rtęcią z zanieczyszczonego mięsa (37) oraz u mężczyzny, któremu wstrzyknięto timerosal (27); (d) ruchy pląsawiczne w zatruciu oparami rtęci (19); (e) chodzenie na palcach umiarkowanie zatrutego dziecka z chorobą Minamata (34); (f) słaba koordynacja i niezdarność wśród chorych na akrodynię (45); (g) kołysanie wśród niemowląt z akrodynią (11); i (h) nietypowe postawy ciała obserwowane zarówno w akrodynii, jak i zatruciu oparami rtęci (11,31).
Obecność ruchów trzepoczących w obu chorobach jest interesująca, ponieważ jest to zachowanie tak niezwykłe, że zalecono je jako marker diagnostyczny autyzmu (46).
Praktycznie wszystkie osoby z ASD wykazują wiele nieprawidłowości sensorycznych (2).
Osłabienie słuchu występuje u niewielkiej liczby chorych na autyzm i może obejmować od lekkiej do głębokiej utraty słuchu (2,47). Nadmierna lub niedostateczna reakcja na dźwięk jest prawie powszechna (2,48), a zaburzenia w rozumieniu mowy występują często (3). Przesadna wrażliwość lub brak wrażliwości na ból są powszechne, podobnie jak ogólna niechęć do dotyku; nieprawidłowe czucie w kończynach i jamie ustnej mogą również występować i zostały zidentyfikowane nawet u małych dzieci w wieku poniżej 12 miesięcy (2,49). Mogą występować różne zaburzenia widzenia, w tym wrażliwość na światło (2,50,51,52).
Podobnie jak w autyzmie, problemy sensoryczne są zgłaszane we wszystkich przypadkach zatrucia rtęcią (40).
Zatrucie rtęcią może prowadzić od lekkiej do głębokiej utraty słuchu (40); Poziom zrozumiałości mowy jest szczególnie niski (9,34). Dzieci z Iraku prenatalnie narażone na rtęć wykazywały przesadną reakcję na hałas (23), podobnie, w akrodynii, pacjenci zgłaszali wrażliwość na hałas (45). Nieprawidłowe czucie w kończynach i jamie ustnej jest najczęstszym zaburzeniem zmysłów (25, 28). Irackie dzieci dotknięte akrodynią i narażone na rtęć w okresie prenatalnym wykazywały nadmierny ból podczas uderzania kończyn oraz niechęć do bycia dotykanym (23,24,45,53). Zgłaszano szereg zaburzeń związanych z widzeniem, w tym światłowstręt (18,23,34).
Ponadto w literaturze dotyczącej autyzmu lub zatrucia rtęcią opisano wiele wspólnych zaburzeń biologicznych, m.in.: niski poziom siarczanów i glutationu, nieprawidłowy metabolizm puryn i pirymidyn, dysfunkcje mitochondrialne, większa podatność na alergie, astmę i choroby autoimmunologiczne, utrzymująca się odpowiedź immunologiczna w OUN, osłabiona funkcja komórek NK, dezorganizacja neuronalna, progresywna mikrocefalia, zmniejszona synteza serotoniny, za niskie lub za wysokie poziomy dopaminy, podwyższony poziom glutaminianu, demielinizacja w mózgu, nieprawidłowości w EEG, zaburzenia autonomiczne, nadmierne pocenie.
Bzdury bzdury i jeszcze raz bzdury. Przestańcie już z tymi szczepionkami to mity które są wymysłami ludzi którzy nie znają medycyny lub znają ją tylko z Wikipedii i Google. Układ nerwowy wykształca się w okresie płodowym. Więc masz odpowiedź dlaczego autyzm na podłoże genetyczne. Zdrowie matki i ojca, słabe geny, czynniki środowiskowe, wszechobecna chemia, zanieczyszczone powietrze którym oddychają kobiety w ciąży, to ma znaczenie.
CO ZA BZDURY !!! A skąd lekarz wie czy w jak w pierwszej dobie życia zaszczepi dziecko bez badań pod kątem mutacji MTHFR zaburzen metylacji, nie wykluczył zgodnie z zaleceniami producenta szcsepionki nadwrażliwości na wszystkie składniki szczepionki to skąd wiesz 23:28 że owa szczepionka nie spowoduje autyzmu i innych chorób? WŁAŚNIE dlatego jeszcze.tylko w kilku zacofanych krajach szczepi się w pierwszej i 3 dobie a nie od pół roku żeby UKRYĆ zbrodnie okaleczenia szczepieniami.
12:27 idź szerzyć ten ciemnogrod gdzie indziej. Nagle wszyscy znawcy medycyny, którzy nawet matury dobrze nie napisali ale wieeeedzaaa że hej