Pani Barbara Jakacka-Green z PSL nie jest już zastępcą dyrektora ostrowieckiego MOPSu.
Z dniem 29 lutego 2024 r. nastąpiło rozwiązania stosunku pracy.
Obecnie pracuje jako Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej ul. Sikorskiego 19.
A to jakaś spadochroniarka była na przechowanie w Ostrowcu?
To kto teraz z PSL-u zostanie przesunięty na jej miejsce?
13.05.2019 Dyrektorka od marszałka straciła pracę. Po kolejnej reorganizacji
Barbara Jakacka-Green, wieloletnia dyrektorka Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach została w poniedziałek zwolniona z pracy.
Zarząd województwa w poniedziałek po raz kolejny wprowadził poprawki do schematu organizacyjnego. Przypomnijmy, że jego pierwsza wersja weszła w życie w marcu, wówczas ze stanowiskami pożegnało się wielu dyrektorów.
– Teraz doszło do połączenia dwóch jednostek: ośrodka adopcyjnego oraz ROPS – informuje Mariusz Bodo, sekretarz województwa świętokrzyskiego.
Dotychczasowa dyrektorka ROPS Barbara Jakacka-Green straciła stanowisko, została zwolniona z pracy.
Pełniącą obowiązki dyrektora nowej jednostki została Karolina Jarosz, dotychczasowa zastępczyni Jakackiej-Green.
A zastępcą – Anna Sokołowska-Smołkowska, do tej pory dyrektorka ośrodka adopcyjnego. – Będzie również kierownikiem ośrodka – mówi Mariusz Bodo. Sekretarz dodaje, że obydwie dyrektorki swoje funkcje będą pełnić przez trzy miesiące.
https://web.archive.org/web/20240427213237/https://mopsostrowiec.pl/kontakt/
W oświadczeniach majątkowych za lata 2021 i 2022 nie ujawniła posiadanych środków pieniężnych zgromadzonych w walucie polskiej. Musi też jeszcze złożyć oświadczenie majątkowe za 2023 r.
https://bip.um.ostrowiec.pl/oswiadczenie-majatkowe/23349/jakacka-green-barbara
14:39 o to dobra jest:)
Na oświadczeniach majątkowych jest pieczątka Urzędu Miasta wydziału organizacyjno-prawnego. Kto konkretnie z imienia i nazwiska nie dopełnia swoich obowiązków zawodowych i nie sprawdza tych oświadczeń?
https://bip.um.ostrowiec.pl/struktura-organizacyjna/74
Podobnie było z byłym dyrektorem szpitala, że też jego oświadczenia były sprawdzane tylko teoretycznie przez osoby, które przybiły swoje pieczęcie, tj. Starostwo powiatowe wydział organizacyjno prawny (podpisane nieczytelnym bazgrołem) i druga pieczątka sekretarza powiatu Łukasza Witkowskiego.
Warto też przypomnieć że starosta Dębniak przez 3 lata pobierała z MOPSu zasiłek pielęgnacyjny, bo rzekomo była przez 3 lata niepełnosprawna z stopniu znacznym od 11.2019 do 10.2022 - tak orzekli lekarze orzecznicy z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Ostrowcu Św. Około miesiąca była na zwolnieniu a potem normalnie wróciła do pracy i jeszcze brała udział w kampanii wyborczej na senatora - a ponoć bardzo chora była?
Czy poznamy nazwiska tych lekarzy, którzy wydali orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności? Opinia publiczna ma prawo to wiedzieć.
A czy była dyrektorka banku BZ WBK (aktualnie przejęty przez Santander) niejaka Joanna Wierzbińska posiadała odpowiednie kwalifikacje aby zostać zastępcą dyrektora MOPS w Ostrowcu? Wydaje mi się, że nie ale mogę się mylić? Wymagania są chyba takie same jak dla dyrektora.
To już trzeba o to pytać dyrektor MOPS Magdalenę Annę Salwerowicz z domu Kociszewską.
Który wiceprezydent nadzorował MOPS w tamtym czasie?
Najpierw MOPS nadzorował Pan Dominik Smoliński a później Pan Piotr Paris Dasios i to chyba Pan Dasios jest poniekąd odpowiedzialny za zatrudnieniem Pani bankierki w MOPSie :)
23 listopada 2018 Dominik Smoliński i Piotr Dasios wiceprezydentami Ostrowca https://www.youtube.com/watch?v=y1Yqw_JfvH0
Czego dowiadujemy się z internetowego pamiętnika Pana Dasiosa? Co w nim zapisał w 2006 r.?
(...) Całe struktury powiatu ostrowieckiego PO zostały rozwiązane. Pełnomocnikiem rozwiązanych struktur zostaje zastępca pana Wiśniewskiego pan Dariusz Wierzbiński, początkowo zagubiony, szybko dogaduje się panem Wojciechem Siporskim, za którym stoi układ pana Roberta Minkiny (...)
Jak się lata w konkretnej PSL-owskiej ekipie to dbają o swoich...
HISTORIA - Stronnictwo obrotowe
4 LISTOPADA 2009 8 MINUT CZYTANIA
PSL to jedyna partia, która z niezmienioną nazwą miała posłów we wszystkich sześciu kadencjach Sejmu od 1991 r., czyli od pierwszych wolnych wyborów. Co jej daje taką siłę przetrwania?
Przełom 1989 r. zastał ówczesne Zjednoczone Stronnictwo Ludowe na historycznym aucie. Co prawda PZPR miała znacznie większe kłopoty jako główny sprawca PRL, ale też jasne było, że ugrupowanie to jest za silne, za liczne i za wpływowe, aby zejść cicho ze sceny. Co innego ZSL, które wraz ze Stronnictwem Demokratycznym poparło rząd Tadeusza Mazowieckiego, co zdaniem wielu solidarnościowych polityków wyczerpało misję obu tych partii.
I tak się stało z „partią rzemieślników”, czyli SD, które – choć nadal istnieje – od 1989 r. nie odgrywało już żadnej politycznej roli. Ten sam los mógł spotkać ZSL, dlatego jego działacze mieli tylko jedno wyjście: przekształcić się i nawiązać do przedwojennych tradycji ruchu ludowego. Nie można było od razu przyjąć nazwy PSL, bo to byłoby zbyt grubymi nićmi szyte, a poza tym istniała już konkurencja. Dlatego w listopadzie 1989 r. wykonano pierwszy krok: powołano PSL Odrodzenie, formę mocno przejściową, skoro Romana Malinowskiego zastąpił Kazimierz Olesiak, minister rolnictwa w funkcjonującym do sierpnia 1989 r. rządzie Mieczysława Rakowskiego. (...)
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/234797,1,stronnictwo-obrotowe.read
To teraz jest zastępcą śmieszny rybak?
Jest już komplet, ale w razie czego pewnie mogą powołać drugiego zastępcę, bo tak już było kilka lat temu. W MOSiR też było dwóch zastępców, jak Pan Piotr się przymierzał do ław sejmowych czy tam senackich.