Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
Aktualny widok mógłby udostępnić posty, które oczekują na weryfikację (m.in. sprawdzenie, czy są zgodne z Zasadami Forum). Jednak w tym wątku brak jest takich postów. Przywróć zwykły widok wątku „Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!”.
                      • Odp.: Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!

                        To że pani starosta tyle zarabia to dzięki ustawie pana prezydenta Dudy

                        Gość
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
                        • Odp.: Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!

                          Przecież to PIS zrobił takie prawo,a może popiszemy o zarobkach funkcjonariuszy PIS, gdzieś piszą o staroście Dudzie - za co ponad 400 tys.?

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 38

              Odp.: Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!

              Pani starosta niedoprecyzowała i nie podała pełnej nazwy owego zasiłku. Pełna nazwa "tajemniczego" zasiłku to "zasiłek pielęgnacyjny" wypłacany jest on w wysokości 215,84 zł co miesiąc przez MOPS np. z tytułu osiągnięcia wieku 75 lat lub jeśli ktoś ma 1wszą grupę inwalidzką orzeczoną przez PZOON albo jak ma drugą grupę inwalidzką ale inwalidztwo powstało przed ukończeniem ~pełnoletności. Jak sobie przemnożycie to przez 12 miesięcy w roku to wyjdzie dokładnie taka kwota jak podana w oświadczeniu majątkowym 2 590,08 zł. Od dawien dawna takie zasiłki pielęgnacyjne są. Ustawodawca przyjał że z racji wieku to każdy ma już jakieś problemy zdrowotne i nie potrzebna jest komisja lekarska która by orzekła niepełnosprawność i z automatu dają te zasiłki.

              Są też dodatki pielęgnacyjne i chyba nieco większe one są jeśli dobrze pamięam ale wypłaca jest ZUS albo KRUS... nie wiem od czego to zależy, że ktoś bierze zasiłek z MOPS a nie z ZUS... Ale nie można pobierać z obu źródeł równocześnie, a jak ktoś pobiera to będzie musiał zwrócić.

              Wszscy ci posłowie, senatorowie, dyrektorzy prywatnych firm czy na państwowych dobrze płatnych posadach, poprostu wszyscy jak skończą 75 lat to się nalezy niezależnie od osiąganych dochodów.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!

                Zapytajta się Leszka Millera co to teraz jest europosłem czy bierze ten zasiłek pielęgnacyjny bo też już skończył 75 lat. Ilu jest takich europosłów z Polski co skończyli już 75 lat, czy polskich parlamentarzystów? Dariusz Rosati jest posłem w polskim sejmie teraz. Za dwa latka to i Jarosławowi Kaczyńskiemu będzie się należeć - jak złoży wniosek do MOPS to dostanie.

                Gość_Ян Шостак:)
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!

                  Ale pani Dębniak nie ma 75 lat.

                  Jest po 60

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 45

      Odp.: Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!

      A ile powinna zarabiać wg Ciebie? dla mnie to nie są jakieś kosmiczne pieniądze za takie stanowisko i odpowiedzialnośc. Idź do roboty i zacznij pracować, chyba że za to trolowanie ci więcej władza płąci

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!

        Dać szansę młodszym.Emerytura.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 47

      Odp.: Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!

      Chyba NFZ jest od tego aby finansować szpitale? Trzeba zmusić NFZ żeby zapłacił a nie sięgać do kieszeni Ostrowiaków (przepraszam - Ostrowczan:) https://samorzad.gov.pl/web/powiat-ostrowiecki/radni-zdecydowali-o-pokryciu-ponad-6-milionowej-straty-szpitala

      Czytałem, że szpital jakiś czas temu zatrudnił jakiś super doradców za grubą kasę i co?

      P.S. Może ktoś założy odrębny wątek o różnych aferach w służbie zdrowia to tam będę pisał... (nie własne wymysły tylko potwierdzone doniesienia prasowe dostępne od dawna publicznie na różny stronach internetowych lub reportaże telewizyjne... ) Nie wiem jak sprawa się ma na dzień powiedzmy dzisiejszy ale przez lata zdarzało się że różni lekarze sami lub w porozumieniu z farmaceutami czy aptekami wyłudzali pieniądze z NFZ... (kradli) i jak kogoś złapali to pojawiały się informacje w prasie... NFZ zatrudnia kontrolerów żeby czuwali by nie dochodziło do nieprawidłowości ale jak kto skorumpuje takiego kontrolera to ... W żaden sposób nie odnoszę swojego wpisu do naszego miasta a jedynie sygnalizuje że taki problem istniał/istnieje w Polsce...

      Gość_Ostrowianin:)
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!

        Moja schorowana kuzynka po bajpasach w wieku 71 lat nie otrzymała grupy. Pani doktor z szanownej powiatowej komisji na otarcie łęz chciała jej dać bezpłatne bilety na MZK. Odmówiła tej jałmużny. Ale żeby ktoś (swój) mógł dostać grupę, ktoś inny nie dostaje.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!

          To jest termin z języka angielskiego. Stosowany nie tylko w medycynie: https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=bypass W medycynie bajpasów używa się tylko przy problemach z sercem?

          Ja słyszałem, że taki jeden starszy pan miał też bajpasy i chyba normalnie po tym funkcjonował. Nieznam szczegółów co i jak. Ciekaw jestem jakby zawodowemu sportowcowi biegaczowi wykonać bajpasy czy nadal mógłby uprawiać zawodowo ten sport i czy by cokolwiek odczuwał jakieś niedomagania? TYlko czy takie choroby zdarzają się młodym sportowcom?

          Zależy czego dotyczył ten bajpas i czy sprawy zdrowotne związane z tym bajpasem spowodowały istotne naruszenie sprawności organizmu. Przy orzekaniu o niepełnosprawności wyróżnia się 3 stopnie niepełnosprawności: lekki, umiarkowany, znaczny (tzw. 3-cia, druga i pierwsza grupa). W zależności od orzekniętego stopnia naruszenia sprawności organizmu przysługują różne uprawnienia. Bezpłatne przejazy komunikacją miejską to z tego co wiem przysługiwały tylko przy znacznym stopniu niepełnosprawności. Żeby cokolwiek dać to musi być stwierdzony jakiś stopień niepełnosprawności. Nie można sobie od tak komuś coś dać - musi być jakaś podstawa ku temu (odpowiednia grupa). Chociaż przy wypełnianiu wniosku na komisję lekarską to tam się zaznacza w jakim celu ubiegamy się o ggrupę niepełnosrawności. Może ta kuzynka Twoja miała już wcześniej jakąś grupę inwalidzką (np. 2-gą lub 3-cią) i nie było (według lekarzy orzeczników) podstaw by dać inną grupę?

          Można poszukać w internecie materiałów dydaktycznych dla lekarzy orzeczników i dowiedzieć się z nich jak wygląda proces orzekania. Być może można to pobrać z internetu za darmo - widziałęm w internecie jakiś podręcznik dla lekarzy orzeczników. Do ocierania łez to służy husteczka higieniczna ;-)

          Jedna osoba, którą znam to miała zawał serca a może i dwa zawały i wszczepiony tzw. stent albo i dwa stenty (taka sprężynka", która rozciąga/udrażnia zwężoną/zatkaną tętnicę w sercu) i jeszcze coś tam miała z reką... Wszystkiego nie wiem. Z tego co mówiła dostała umiarkowany stopień niepełnosprawności (2 grupa). Wiem, że nadal pracowała zawodowo.

          To jest jakieś dziwne, że w Polsce funkcjonują równolegle dwie różne instytucje państwowe do orzekania o niepełnosprawności... PZOON i ZUS/KRUS i jedna instytucja nie honoruje orzeczeń drugiej - czyli jedni nie wierzą drugim (jeden lekarz orzecznik nie wierzy innemu lekarzowi orzecznikowi)? :D

          Nie będę teraz szukał jak to z tym jest naprawdę, ale jeden taki po zawale serca co był to mi mówił że jemu jakieś zwapnienia naczyń czy płytkę miażdżycową sprężonym powietrzem pod ciśnieniem rozparcelowali (robi się takie zabiegi ?), inne sprawy jeszcze miał, nowotwór... ale sam jeździł do Kielc do centrum onkologi o ile się nie mylę - pewnie też coś mu tam orzekli ale nie wiem co.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!

            Nieraz stan zdrowia ulegnie poprawie to można i odebrać jakąkolwiek grupę całkowicie albo dać grupę o stopień niższą - i analogicznie można też dać grupę o stopień wyższą... Można wyzdrowieć z jakiejś choroby albo może się pogorszyć. Jak ktoś ma amputowaną nogę to mu raczej nie odrośnie bo cudów niestety nie ma a przynajmniej nic mi o cudach nie wiadomo - nie ma na nie naukowych dowodów. Czytałem kiedyś protokół z wyników kontroli w ostrowieckim PZOON i kontrolerzy dopatrzyli się jakiś drobnych nieprawidłowości/uchybień przy orzekaniu.. czasem ma się kilka różnych chorób - istotne jest ich nasilenie/zaawansowanie itp.

            Ale może nie zasmiecajmy tego wątku (bo on dotyczy czegoś innego) tylko piszmy w tym -> http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/protokol-z-kontroli-bip/

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 50

          Odp.: Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!

          I to nazywa się komisja, a zasiada w niej jedna osoba. To jest bardzo ciekawe, DLACZEGO ?!

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!

            Na temat lewych grup można by dużo mówić. Kiedyś wyjdą im bokiem.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Blisko 200 tys. złotych zarobiła starosta Marzena Dębniak w 2021 roku!

              I z takimi zarobkami można sobie funkcjonować w Ostrowcu nawet przy olbrzymich podwyżkach Ostrowieckich.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
3 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -