Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Choinki już świecą

Ilość postów: 14 | Odsłon: 699 | Najnowszy post
  • Choinki już świecą

    Jechałem ul. Ostrowiecką i w sklepie już ubrana świecąca choinka. Czy tych sprzedawców pogrzało?

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Choinki już świecą

      Wygląda na to że tak 20:06. Jeszcze nawet adwentu nie ma. Coraz głupsi ludzie.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Choinki już świecą

        Nooo..kasę trza ciągnąć z gawiedzi..jedno się skończyło więc nagonka na drugie nawet w tv

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Choinki już świecą

          Potem Walentynki, zajączki itd. Jak w kołowrotku a ludzie się nabierają. Komercja niszczy ducha Świąt Bożego Narodzenia, niestety. Nie dajcie się otumanić.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Choinki już świecą

            Przedświąteczne nakręcanie stada baranów - aż baran zaryczy 24 o północy, wydojony, uchlany, nieprzytomny.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Choinki już świecą

              Ubieranie choinki to niemiecki obrzadek

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 9

              Odp.: Choinki już świecą

              Opowiedz jeszcze więcej o świętach w twoim domu, gościu 00:14.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Choinki już świecą

                Listopad jeszcze a tu już świąteczne reklamy. Qrwicy można dostać.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 5

      Odp.: Choinki już świecą

      (...) Kiedy najwcześniej można ubrać choinkę – tradycja

      W galeriach handlowych, sklepach oraz na jarmarkach świątecznych ozdoby pojawiają się już nawet pod koniec listopada. Coraz częściej i w naszych domach decydujemy się na wcześniejsze ubieranie choinki. Niektórzy robią to w okolicy Mikołajek, czyli 6 grudnia. (...) https://deccoria.pl/artykuly/porady-domowe/kiedy-najwczesniej-mozna-ubrac-choinke-sa-dwie-daty-zgodne-z-tradycja-i-zasadami-kosciola-25-12129

      (...) 56-letnia Alla Volodarska z liberalnej diaspory żydowskiej w Hanowerze postrzega święta Bożego Narodzenia podobnie, jak rodzina Erbasów. „Cieszę się po prostu z kilku spokojnych dni. "Owszem respektuję tradycje świąteczne, ale nie mają one dla mnie żadnego znaczenia”, tłumaczy i dodaje, że Żydzi obchodzą w grudniu święto światła Chanukka. „Nie znam Żydów, którzy by podczas Bożego Narodzenia ustawiali w domu choinkę”, przyznaje Alla Volodarska. Ale również ona bierze udział w poczęstunku świątecznym swojej firmy. (...) Także 59-letni ateista Hans-Jürgen Rosin nie ma problemu z obchodzeniem Bożego Narodzenia. „Święta te wywodzą się właściwie z pogańskich tradycji. Germanie świętowali pożegnanie zimy i nadejście wiosny. Chrześcijanie nie mogąc wykorzenić tych zwyczajów wymyślili inne", tłumaczy rzecznik Międzynarodowego Związku Ateistów i Bezwyznaniowców w Dolnej Saksonii oraz Bremie. Podobnie jak on także inni ateiści wykorzystują wolne dni świąteczne na spotkania z rodziną. Dla wielu z nich chrześcijańskie tło świąt nie odgrywa żadnej roli, ale nie wyobrażają sobie ich bez ubranej choinki. Również ta tradycja nie ma, ich zdaniem, chrześcijańskich korzeni. https://www.dw.com/pl/choinka-mo%C5%BCe-ale-nie-musi-by%C4%87-bo%C5%BCe-narodzenie-a-inne-religie/a-17298345

      Jedzenie pizzy też nie jest tradycją chrześcijańską. Czy to oznacza, że chrześcijanie nie powinni jeść pizzy? Jednak niektórzy ateiści są za bardzo ortodoksyjni :)

      Wybrane fragmenty tylko - kliknij, aby przeczytać całość.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Choinki już świecą

        Teraz dla ludzi liczą się chińskie dekoracje, a nie prawdziwe duchowe przeżycia. Wszystko komercja.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

        Odp.: Choinki już świecą

        ChatGPT

        Faryzeusze to jedna z żydowskich grup religijnych i społecznych, które istniały w czasach drugiej Świątyni, czyli w I wieku n.e. Faryzeusze byli znani z rygorystycznego przestrzegania prawa mojżeszowego oraz ustnych tradycji, które interpretowały to prawo. Ich nauki i praktyki koncentrowały się na osobistej pobożności, rytualnym oczyszczeniu oraz przestrzeganiu przepisów dotyczących czystości.

        Faryzeusze często stawiani są w opozycji do saduceuszy, którzy byli bardziej związani z elitą kapłańską i skoncentrowani na liturgii oraz ofiarach w Świątyni. W Nowym Testamencie, faryzeusze są często krytykowani przez Jezusa za hipokryzję oraz za nadmierne przywiązywanie się do przepisów zamiast do rzeczywistego zrozumienia i praktykowania miłości i sprawiedliwości.

        Dzięki ich wpływowi, wiele zasad faryzejskich przetrwało po zburzeniu Świątyni w 70 roku n.e. i stało się fundamentem judaizmu rabinicznego, który kształtował się w kolejnych wiekach. Współczesny judaizm ma wiele cech, które można przypisać faryzeuszom, szczególnie w kontekście interpretacji prawa i tradycji.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

      Odp.: Choinki już świecą

      ChatGPT

      Ortodoksyjny ateizm to termin, który odnosi się do stanowiska ateistycznego, które jest wyraźnie zdefiniowane i konsekwentnie utrzymywane, często z mocnym przekonaniem o braku istnienia jakichkolwiek bóstw lub nadprzyrodzonych bytów. W przeciwieństwie do bardziej liberalnych form ateizmu, ortodoksyjny ateizm może przybierać formę przekonań systematycznych, które odrzucają nie tylko wiarę w Boga, ale także inne formy duchowości czy religijnych idei.

      Osoby określające się jako ortodoksyjni ateiści mogą zwykle bazować swoje poglądy na naukowych argumentach, filozoficznych rozważaniach oraz krytyce religii. Mogą być także zaangażowani w działania mające na celu promowanie ateizmu oraz krytykę religijnych dogmatów w społeczeństwie.

      Termin ten nie jest powszechnie używany ani formalnie zdefiniowany, co sprawia, że jego znaczenie może się różnić w zależności od kontekstu.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Choinki już świecą

        Czy ateiści obchodzą halloween? Przecież ateiści nie wierzą w duchy, to jak mogą świętować halloween?

        ChatGPT

        Halloween jest świętem, które ma swoje korzenie w tradycjach pogańskich i chrześcijańskich, ale dzisiaj jest obchodzone głównie jako okazja do zabawy, przebranych imprez i słodkości, niezależnie od przekonań religijnych. Wiele osób, w tym ateiści, może cieszyć się tym dniem w sposób świecki, traktując go jako formę rozrywki, a nie jako święto o duchowym znaczeniu.

        Obchody Halloween mogą obejmować dekorowanie domów, organizowanie przyjęć kostiumowych, czy zbieranie słodyczy, co jest bardziej związane z tradycją kulturową niż z wiarą w duchy. Dlatego niektórzy ateiści mogą brać udział w Halloween, traktując to jako okazję do zabawy i integracji ze społecznością, a nie jako wyraz przekonań religijnych.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 14

      Odp.: Choinki już świecą

      Chanuka Harry to fikcyjna postać z Saturday Night Live, grana przez Jona Lovitza.

      Chanuka Harry jest przedstawiany w serialu jako wariacja na temat współczesnego wizerunku Świętego Mikołaja, z brodą charakterystyczną dla męskiego wyznawcy judaizmu charedim i z niebieskim kapeluszem z białymi brzegami (kolory aszkenazyjskiego żydowskiego tałesu lub szala modlitewnego, wspólnego z flagą Izraela).

      [Saturday Night Live]

      Jon Lovitz (2008)

      Chanuka Harry po raz pierwszy pojawił się w SNL w sezonie 15: Odcinek 9, w programie po raz pierwszy wyemitowanym 16 grudnia 1989 roku, z gościnnym gospodarzem Andie MacDowell, w skeczu zatytułowanym "Noc, w której Chanuka Harry uratował Boże Narodzenie", o którym widzowie dowiadują się, że jest sponsorowany przez Hallmark Cards we współpracy z Żydowską Ligą Przeciw Zniesławieniu. Nie mogąc dostarczyć zabawek dzieciom z powodu wirusa żołądkowego, Święty Mikołaj dzwoni do Harry'ego (Jon Lovitz) w swoim warsztacie na górze Synaj, pytając, czy mógłby go zastąpić. Chanuka Harry zgadza się i leci w powietrzu na wozie ciągniętym przez trzy osły: Moische, Herschela i Schlomo. Chanuka Harry ląduje na dachu i wspina się po kominie domu Scotta (Mike Myers) i Christine (Victoria Jackson), oferując prezenty w postaci spodni i skarpet, a także czekoladowych monet i drejdla. Podczas gdy dzieci są początkowo rozczarowane swoimi prezentami, ich świadomość, że Chanuka Harry pomógł Mikołajowi, sprawia, że zdają sobie sprawę, że "chrześcijanie i Żydzi, w głębi duszy, są prawie tacy sami. Może to jest prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia!" Dzięki temu stwierdzeniu grypa Świętego Mikołaja zostaje wyleczona, a Święty Mikołaj przychodzi przez komin z prezentami w postaci Barbie make-me-pretty i pistoletu na śrut dla Scotta.

      Chanuka Harry po raz drugi pojawił się w SNL w sezonie 15: odcinku 17, z gościnnym gospodarzem Corbinem Bernsenem, po raz pierwszy wyemitowany 14 kwietnia 1990 roku w skeczu zatytułowanym "Noc, w której Chanuka Harry uratował Wielkanoc".

      Ostateczne naukowe i popularne ujęcie Chanuki Harry'ego pojawia się w książce Koszerne Boże Narodzenie: To jest pora na bycie Żydem autorstwa rabina Joshua Eli Plauta, Ph.D (Doctor of Philosophy) w czwartym rozdziale zatytułowanym "To była noc przed Chanuką: Przerabianie świąt Bożego Narodzenia poprzez parodię i kulturę popularną". Plaut szczegółowo opisuje i analizuje, w jaki sposób Hannukah Harry staje się amerykańskim bohaterem ludowym jako odpowiednik Świętego Mikołaja.

      [Inne występy]

      Opierając się na tych dwóch występach w SNL, Chanuka Harry był określany jako personifikacja Chanuki w korespondencji ze Świętym Mikołajem w różnych innych mediach, w tym w National Public Radio i na stronach The New York Times, w których Jonathan Safran Foer satyrycznie opisał go jako "prawdziwą osobę, która wpada do żydowskich domów każdej z ośmiu nocy Chanuki, aby dostarczyć prezenty, co w żaden sposób nie jest uzależnione od dobrego zachowania dzieci".

      The Baltimore Sun nazwał Harry'ego Chanukę jednym z najlepszych skeczy Saturday Night Live wszech czasów.

      Dollface Izzy przebrana za Harry'ego Chanukę w odcinku "Miłośnik historii".

      Goldbergowie (sezon 3) Odcinek 10, Chanuka Harry pojawia się jako postać grana przez George'a Segala jako Albert "Pops" Solomon.

      Zobacz też

      Krzew chanuki – Dekoracja na Chanukę podobna do choinki

      Lista powtarzających się postaci i skeczy z Saturday Night Live

      https://en.wikipedia.org/wiki/Hanukkah_Harry

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -