I jeszcze "Randkę w ciemno", "Kroki", "Wystarczy być", "Cocpit" oraz opowiesc o autorze, czyli "Good night, Dzerzi" Janusza Glowackiego
Tak w ogole to i tak mi ciężko napisać tytuł, nie potrafię robić błędów ortograficznych i nie wiem, co i gdzie trzeba zmienić, jednak jestem pewna że książka dostępna jest w dwóch wydaniach i podałam tytuł nowszego. Zanim ktoś na mnie naskoczy to niech sprawdzi mądrale, bo widzę, że licealistka jest mądrzejsza od niektórych kozaków tutaj :) Przynajmniej czytam książki.
Trudno nazwać to książką nie mniej utkwiła mi w pamięci taka pozycja " Straszny dziadunio ".Dla relaksu horrorki Kinga ,Coopera bajeczki też się nieźle łykało ,wstyd przyznać ale nie pamiętam kiedy ostatnio czytałem książkę ale ostatnią była "My dzieci z dworca Zoo".
Ja niedawno ciekawą przeczytałem: "Ekonomia dobra i zła" Tomaša Sedlačka. Elokwentmie i holistycznie zajmuje się kwestią konsumpcji i kryzysów finansowych we współczesnej gospodarce globalnej. Opisuje dlaczego nie mamy satysfakcji posiadając coraz więcej (paradoksalnie nasi dziadkowie mieli mniej a byli szczęśliwsi). A to wszystko zestawione z eposami, mitami i cytatami z Biblii. Interesująca, choć nie najłatwiejsza lektura.
R A Salvatore saga o Drizzcie Do'Urdenie oraz ten sam autor Saga Pajeczej Krolowej :) fantastyka znaczaco rozwija wyobraznie :)
Podobno powieści Jodi Picoult są warte uwagi. Ja z kolei polecam utwory Gombrowicza i Mrożka :))
Polecam również "Jeźdźca Miedzianego" i kolejne części "Tatiana i Aleksander" oraz "Ogród letni" - ponad 2000 stron powieści. Polecam także "Białą Wilczycę"
Maureen Lee "Wrześniowe dziewczynki", "Nic nie trwa wiecznie", "Matka Pearl". Małgorzata Kalicińska" Lilka". Moja ukochana Maria Rodziewiczówna - wszystkie i Magdalena Samozwaniec. Marlena de Blasi "Amandine","Tamtego lata na Sycylii", Virginia C. Andrews, Małgorzata Gutowska-Adamczyk - to takia lżejsza lektura. A historyczne to na przykład Christopher Hale "Kaci Hitlera", Ulrich Volkien "Josef Mengele".Dobrych książek są tysiące, zależy co cię interesuje.Napisałam tylko o tych które czytałam w ciągu ostatnich 2 miesięcy.
Książek do przeczytania podaliście na co najmniej kilka lat,mnie interesują najbardziej psychologiczne,literatura faktu,autobiografie,właściwie każda dobra i ciekawa,wciągająca,a z lekkich obyczajowe.Historyczne raczej mniej mnie interesują,to domena i konik męża.
Nowości kupuję,ale rzadko ( kiedyś więcej),bo mam coraz mniej czasu na czytanie,a księgozbiór nieprzeczytany,a mam go trochę, zajmuje już wszystkie możliwe półki i "cierpliwie" czeka na przeczytanie,chyba już na emeryturze ...
z literatury faktu to dziecko pokuty polecam i dlaczego mi to zrobilas mamo albo strefa swiatla i strefa cienia ?(glosna sprawa w Polsce)
Ems osobiście wolę oglądać dramaty Gombrowicza i Mrożka na scenie,niż czytać...
nie wiem dlaczego,może z lenistwa - intelektualnego :-D
Dzieje Kanibalizmu- na faktach, świetna książka. Ale raczej nie ma jej w bibliotece.
"Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki", "Ucho, gardło, nóż", "Hańba", "Gottland", "Hotel Europa" itd..................
Polecam Dziecko pokuty, Wystarczy chwila albo Kwiaty na poddaszu.
Polecam książki Zbigniewa Nienackiego. Super się czyta, jednym tchem i nawet nie zdążysz zauważyć, że już rano. Tytuły-1 cz.,,Ja Dago'', 2 cz.,,Dago Piastun'',3cz. ,,Dago Władca'' po przeczytaniu będziesz miał inny pogląd na niedocenianych współczesnych pisarzy polskich. Zmienią Ci się priorytety co do kryminałów i obyczajowych. Po przeczytaniu tych trzech tomów polecam od razu książkę, którą napisał ktoś zupełnie inny, idealnie zgrywa się ona z akcją poprzednich książek, normalnie przypadek, tak jakby kontynuacja, choć była napisana wcześniej-tytuł ,,Dzikowy Skarb'' autor Karol Bunsch. Niektóre książki po przeczytaniu ulatują nam z pamięci jak zaczynamy czytać następne, tych NIGDY nie zapomnisz nawet czytając już następną będziesz błądził myślami za ,,DAGO'' pozdrawiam.