Pierwsze zdanie z artykułu: Budzisz się rano i czujesz, że kołdra waży dwa razy więcej niż wtedy, gdy kładłeś się spać, a niewidoczna moc próbuje wszelkimi sposobami zatrzymać cię w ciepłym łóżku?
Po takim wstępnym zdaniu odechciewa się czytać dalej. Nie wiem czy ktokolwiek ma taki objaw. Może być objaw nieco inny, a mianowicie taki, że czujesz jakby Twoje ciało ważyło kilkadziesiąt kilogramów więcej. Następnie w artykule tym mieszane są najróżniejsze choroby od niedokrwistości po depresje. Po co wymyślać jakieś nowe nazwy dla znanych jednostek chorobowych?
Jeśli masz koty albo psy w domu, to może być tak, że Twoje pupile weszły na kołdrę i śpią razem z Tobą. Wystarczy przegonić je z łóżka i kołdra od razu robi się lżejsza.
Z tą kołdrą to może coś być na rzeczy. Polecają https://duckduckgo.com/?q=koldra+obciazeniowa
Miałem tak kiedyś, że spałem kilka dni pod kołdrą z pierza i rzeczywiście nie chciało się wtedy wstawać z łóżka, chciało się spać dalej i nie było to spowodowane zbyt krótkim snem. W dzieciństwie byłem alergikiem a najbardziej byłem uczulony ponoć właśnie na pierze i dlatego miałem specjalną poduszkę do spania i chyba też kołdrę. Zastanawiałem się kiedyś czy te alergie nie były spowodowane przez szczepionki. Czytając o szczepionkach np. na świńską grypę dowiedziałem się, że wirusy tej grypy były namnażane na jajkach kurzych. Ale co ma jajko do pierza? No nie wiem, ale niedaleko pada jabłko od jabłoni ;) Był w Internecie taki prześmiewczy filmik jak samemu zrobić sobie szczepionkę na grypę. Trzeba było wziąć blender (mikser), wbić do niego jajko, rtęć z termometru jako adiuwant, wodę, coś tam jeszcze, zmiksować i szczepionka na grypę gotowa.
Jakoś nie mówi się głośno o zanieczyszczeniach mikrobiologicznych w szczepionkach związanych z procesem technologicznym wytwarzania szczepionek. Wirusy namnaża się na jakimś podłożu (np. tzw. liniach komórkowych) i później śladowe ilości tego podłoża znajdują się w szczepionkach, gdyż metody oczyszczania szczepionek nie są doskonałe. Na te zanieczyszczenia mikrobiologiczne z pożywek mogą tworzyć się przeciwciała. Ponoć te szczepionki na koronawirusa mają najmniej zanieczyszczeń biologicznych ze wszystkich poprzednich szczepionek, ale jednak nadal mają - ponoć przeciwciała na te zanieczyszczenia mikrobiologiczne mają się nie tworzyć po tych szczepionkach kowidowych bo tych zanieczyszczeń jest mniej o kilka rzędów wielkości? Nawet te informacje są podane na stronie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, informacje o zanieczyszczeniach mikrobiologicznych w szczepionkach, ale jakoś nie słyszy się o tym w mediach. Nie chcą straszyć ludzi widocznie i przemilczają ten temat.
Osoba chora, przeziębiona musiała jeszcze do tego blendera nakichać i dodawano jeszcze chyba formaldehyd aby zabić wirusa.
medycyna niekonwencjonalna, medycyna komplementarna, paramedycyna, rozpoznawanie i „leczenie” chorób metodami opartymi na podstawach, które nie zostały lub też nie mogą być poddane dokładnej weryfikacji naukowej, lub co do których badania naukowe nie wykazały skuteczności;
wielu lekarzy uważa, że oddziaływania metod medycyny niekonwencjonalnej na pacjenta sprowadzają się do wpływu na jego psychikę i bezkrytyczne przyjęcie przez „leczonego” intencji stosującego praktyki, dlatego też używanie nazwy „medycyna” w odniesieniu do rozmaitych praktyk „uzdrawiających” jest nieuprawnione. Często wykorzystuje się efekt placebo, sugestię oraz fakt, że liczne dolegliwości są związane z zaburzeniami samopoczucia bez istotnych przyczyn natury organicznej, skutkiem czego mają tendencje do samowyleczenia, a chęć wyzdrowienia mobilizuje organizm do samodzielnego zwalczenia choroby. W skuteczność metod medycyny niekonwencjonalnej wierzy więcej kobiet niż mężczyzn; im wyższy stopień wykształcenia, tym mniej ma ona zwolenników. Głównym argumentem na rzecz medycyny niekonwencjonalnej jest opinia, że nie powoduje ona działań niepożądanych, jednak jej stosowanie, np. w chorobach nowotworowych, opóźnia znacznie rozpoczęcie właściwej kuracji.
Do najpopularniejszych metod medycyny niekonwencjonalnej należą: bioenergoterapia, działanie wynikające z przekonania, że każdy organizm jest źródłem pola bioenergetyczne; litoterapia, tj. uzdrawianie za pomocą kamieni szlachetnych; koloroterapia — lecznicze stosowanie światła jednobarwnego; aromatoterapia — leczenie zapachami; urynoterapia — stosowanie własnego moczu w celu wzmocnienia organizmu i oczyszczenia go z toksyn; biorezonans, metoda wykorzystująca oddziaływanie pól elektromagnetycznych; aurikuloterapia — nakłuwanie szczególnych miejsc w uchu, by uzdrawiać różne, odpowiadające miejscu nakłucia, części ciała; BSM (Biostymulacyjne Sprzężenie z Mózgiem) — przykładanie dłoni do okolic głowy nad ośrodkami kory mózgowej, które zawiadują chorymi częściami ciała; irydologia — rozpoznawanie chorób na podstawie wyglądu tęczówki oka i in. Często do medycyny niekonwencjonalnej zalicza się (lub wyodrębnia z niej) medycynę naturalną, nie będącą w wielu dziedzinach działalności w sprzeczności z medycyną profesjonalną i często przez nią stosowaną lub tolerowaną. Do medycyny naturalnej są zaliczane: ziołolecznictwo, leczenie produktami pszczelimi (apiterapia), powszechnie stosowane w leczeniu i rehabilitacji przyrodolecznictwo (hydroterapia, balneologia, klimatoterapia, światłolecznictwo, ciepłolecznictwo), masaże, gimnastyka, rytmy biologiczne, zdrowe żywienie, różne rodzaje diet, jak również homeopatia, akupunktura i akupresura.
Obecny renesans medycyny niekonwencjonalnej wynika w dużej mierze z postępującej dehumanizacji działalności medycznej, bezradności chorego i coraz większej komplikacji organizacji świadczeń zdrowotnych.
https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/medycyna-niekonwencjonalna;3939273.html