Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Covid 19 w MOSiR

Ilość postów: 93 | Odsłon: 6184 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
                  • Odp.: Covid 19 w MOSiR

                    Aż tak nie pajacuj !!!!moja rodzina ciężko znosi wirusa i nie wiadomo dokąd będą uwięzieni w domu i oby tylko w domu utrata smaku i węchu temperatura do 35 bóle głowy brak siły na wyjście z łóżek a są młodzi

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 18

                  Odp.: Covid 19 w MOSiR

                  21:18 - nikt Ci nie zabroni Twojego wyboru, ale pamiętaj, że my też mamy wybór i nie życzymy sobie, aby takie tępe łby jak Ty nie respektowały obostrzeń i chodziły bez maseczek, a musisz wiedzieć, że nas jest więcej. Tak więc swój wybór możesz prezentować w swoim domu, cieszyć się tą swoją wolnością i tak łatwo nie poddawać się Jaszczurom - cokolwiek miałoby to znaczyć.

                  A tak swoją drogą, to myślę, że w Twoim przypadku nie zaszkodziłoby pomyśleć o edukacji, bo zachowujesz się jak szczeniaczek, co dużo szczeka i nic poza tym nie może zrobić (no, co najwyżej nasiusiać ze strachu).

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Covid 19 w MOSiR

                    W życiu liczy się wybitna inteligencja, a nie edukacja! Wiedza jest w internecie na forach u moich braci. wiedza z której tacy jak ty zniewoleni, naiwni nie korzystają, ponieważ są złamanymi przez system wprowadzony przez Kiluminatów frajerami!

                    Gość_foliarz
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: Covid 19 w MOSiR

                      Nie obrażaj tu nikogo i weź ze dwa oddechy na uspokojenie. Powiem Ci coś w tajemnicy - sama inteligencja, niepoparta wiedzą, na dłuższa metę nie za bardzo się jednak w życiu sprawdza .

                      Gość
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
                  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 37

                    Odp.: Covid 19 w MOSiR

                    Skąd się biorą takie dzbany jak 21:30 ?

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
              • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 17

                Odp.: Covid 19 w MOSiR

                21:12 Kto to jest "my wszyscy"?

                oksymoron@
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Covid 19 w MOSiR

                  21:30 - jak już tak bardzo chcesz wiedzieć, skoro sam nie potrafisz wydedukować, to Ci co przestrzegają zasad sanitarnych, noszą maseczki, zmieniają je, a w przypadku wielorazowych piorą po każdym powrocie do domu, myją ręce (i nie tylko jak wychodzą z ubikacji), dezynfekują klamki, piloty, klawiaturę od laptopów, a na maseczki używają woreczków foliowych, a nie upychają je do kieszeni, aby przy następnym wyjściu z domu, ponownie wyciągnąć ją zasyfioną, wymiętoloną i ponownie założyć na twarz, a przede wszystkim mają na względzie służbę zdowia, aby im nie dokładać dodatkowej pracy, niekiedy ponad ich siły - i to są właśnie "my wszyscy".

                  Gdybyś był bardziej rozgarnięty, to bez tego powyższego tłumaczenia, doskonale byś zrozumiał i nie zadawał durnego pytania: Kto to jest "my wszyscy"?

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Covid 19 w MOSiR

                    Gdybym była bardziej rozgarnięta, to pewnie robiłabym tak jak "wy wszyscy" i nie zadawała durnych pytań. Na szczęście nie jestem. Ale i tak dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

                    oksymoron@
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 23

                    Odp.: Covid 19 w MOSiR

                    W skrócie:

                    wszyscy to ogół minus oksymoron@.

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 39

                    Odp.: Covid 19 w MOSiR

                    A dużo "was wszystkich" jest? No, nie chcę dokładać tych telefonów(często nie odbieranych) służbie zdrowia... Cieszy mnie to, że zacząłeś myć ręce, ale nie zapomnij też o nogach... Przy drugiej fali pandemii mieliśmy myć też nogi. Tak więc stosuj się do zasad i dbaj o siebie. Ja nie potrzebowałam komunikatów z radia i tv żeby dbać o higienę i myć nie tylko ręcę. Ale w sumie może niektórzy dzięki tej pandemii zmienią nawyki i zostanie im już to mycie rąk, a może kiedyś wpadną na to, że należy myć całe ciało? Kto wie?

                    Gość_n
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
              • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 19

                Odp.: Covid 19 w MOSiR

                Maski noszone przez osoby bezobjawowe muszą być traktowane jako element psychologiczny, niż jako ochrona medyczna. Maski bawełniane praktycznie nie zatrzymują wirusa. Zakładane przez osoby w kontaktach międzyludzkich zmniejszają ilość wydychanego aerozolu, niemniej jednak nie są to maski filtrujące. Gdybyśmy przyjęli, że maski z filtrem HEPA dają 100 proc. ochrony, to maska z bawełny daje 1 proc. Maski mają swój czas użytkowania. Jeśli będziemy oddychać przez maskę przez godzinę, to stanie się wilgotna, nasiąknie parą wodną i śliną, którą wydychamy. Maska powinna być wyprana w temperaturze 60 stopni , inaczej będzie stanowiła źródło zakażeń i dodatkowe zagrożenie.

                Gość_ewa
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Covid 19 w MOSiR

                  21:37 - pewnie że maski nie dają pewności, jeżeli będą to z cienkiej jednowarstwowej tkaniny, ale te trzy- czy czterowarstwowe już spełniają swoje zadanie. Żadna ochrona jest też przy cienkich maskach chirurgicznych, a większość ludzi je stosuje i jest to tzw. sztuka dla sztuki, bo ja mam maseczkę.

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 24

                  Odp.: Covid 19 w MOSiR

                  Lepsza taka ochrona niż żadna . Przyłbice nie chronią przed wirusem w żadnym stopniu. Wolę widzieć obok siebie człowieka w maseczce , nawet bawełnianej ,niż czuć jego oddech na sobie w sklepie , albo jeszcze gorzej martwić się ,jakie będą skutki , jak bez żadnej osłony zacznie kichać. I niech to będzie element psychologiczny, bo to ważne , żeby psycha nam nie siadła i żebyśmy mieli mniejszy strach przed kontaktem z innymi ludźmi.

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Covid 19 w MOSiR

                    On the other hand, maseczki stwarzają pozory pełnego bezpieczeństwa dla noszących je, dlatego dystans przede wszystkim.

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 27

                    Odp.: Covid 19 w MOSiR

                    "Czuć jego oddech na sobie w sklepie" - dobrze napisane, bo rzeczywiście ludzie nie potrafią zachować odstępu, tylko niemalże siedzą na plecach osoby stojącej przed nimi. W takich przypadkach aż ma się ochotę zwrócić uwagę, ale tyle nerwowości w każdym, że w obawie o jakiś cielesny uraz od przeciwnika, to strach się teraz odezwać.

                    Ludzie, zachowujcie odstęp w kolejce, bo wisząc komuś na plecach, wcale nie pośpieszycie kolejki do kasy!

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: Covid 19 w MOSiR

                      No chyba, że ktoś chce się zarazić - póki jeszcze są wolne respiratory.

                      Gość
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
                      • Odp.: Covid 19 w MOSiR

                        Prezydent USA ujawnił, że ma koronawirusa 2 października i następnie spędził trzy dni w szpitalu.

                        W sobotę jego lekarz poinformował, że prezydent nie stwarza już ryzyka "przekazania wirusa innym", ale nie ujawnił, czy wynik testu na obecność SARS-CoV-2 był ujemny. Z oświadczenia lekarza wynika, że prezydent spełnia obecnie kryteria Centrów Prewencji i Kontroli Chorób (CDC) bezpiecznego zakończenia izolacji.

                        Gość
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
                    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 59

                      Odp.: Covid 19 w MOSiR

                      Mam sposób na tych co stają mi na plecach, ale tylko w sklepach samoobsługowych. Stawiam za mną mój wózek a sama z przodu trzymam dystans.

                      Gość
                      Zgłoś
                      Odpowiedz

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -