"Kwestia likwidacji funduszu kościelnego jest związana z reformą systemu emerytalnego, to nie jest atak na Kościół, ale nie może być "świętych krów". Nie możemy udawać, że nie ma problemu z finansowaniem z kieszeni podatnika Kościoła w taki sposób, w jaki nie powinno się tego robić"
Kto za, a kto przeciw?
myślę, że wyciągnięcie w tym momencie - niczym królika z kapelusza - problematyki funduszu kościelnego jest świadomym działaniem mającym wskazać jakiegoś wyimaginowanego wroga, który czerpie pełnymi garściami z budżetu państwa. dostrzegam problem, ale akurat w kwestii emerytur istotniejsza byłaby reforma kompleksowa - w postacie wywrócenie dotychczasowego sytememu do góry nogami - bo nie sprawdza się w praktyce i likwidacja wszelkich przywilejów. przede wszystkim powinno wprowadzic się dobrowolność odkładania na emeryturę. jeśli ktoś chce to odkłada, a jeśli nie, to jego wolna wola. jednakże musi zdawać sobie sprawę, że na starość nie będzie miał niczego. dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie systemu podobnego do Krusu - dla wszystkich ubezpieczonych. tzn. wpłacamy drobne kwoty, które w mniejszym stopniu obciążają obecne wynagrodzenie, a na jesień życia pozostaje nam ,,państwowa emerytura" w kwocie jakiegoś minimum socjalnego plus to, co zaoszczędzi się przez cały ten okres, a nie wyda na utrzymanie biurokratycznej hydry, która i tak prędzej czy później wszystko przeżera...
Projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz ustawy kodeks cywilny (Projekt został skierowany do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów)
„Rozdział 3a
Procedura powiadomienia i blokowania dostępu do bezprawnych informacji
Art. 15a. Osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która posiada informację o bezprawnych treściach zamieszczonych w sieci Internet, zwana dalej „uprawnionym”, w celu zablokowania takiej informacji może przesłać do usługodawcy wiarygodną wiadomość, zawierającą:
1) dane określające uprawnionego, składającego zawiadomienie o umieszczeniu w
sieci Internet bezprawnych informacji,
2) dane kontaktowe uprawnionego,
3) podpis uprawnionego albo osoby go reprezentującej,
4) jednoznaczne wskazanie informacji, które naruszają prawa lub przedmiot
działalności uprawnionego, do których dostęp powinien zostać zablokowany,
5) uzasadnienie,
6) dane umożliwiające usługodawcy zlokalizowanie bezprawnej treści,
7) kopię pełnomocnictwa,
8) oświadczenie uprawnionego o:
- braku autoryzacji treści zamieszczonych w sieci Internet,
-zgodności z prawdą przedstawionych informacji.
Art. 15b. 1. Usługodawca może umieścić na swojej stronie podmiotowej formularz wiarygodnej wiadomości, zawierający elementy określone w art. 15a ustawy.
źródło:
bip.msw.gov.pl/portal/bip/218/20209
Jeśli to przejdzie, to nas tym zaskoczy PO.
To jest gorsze niż ACTA, tak wielu uważa.
to nie totalitaryzm, tylko nowa wersja platformerskiego liberalizmu...
"Biedni rolnicy" beda protestowac, taka straszna kase kaze im niedobry rzad zaplacic, az zlotowke od hektara i to gdy ma sie ponad 6 ha.
"Tusk: nie możemy powiedzieć "nie" dla GMO" Premier Donald Tusk powiedział, że prawo europejskie uniemożliwia nam jednoznaczne powiedzenie "nie" dla GMO.
A NIEMCY MOGŁY!!!!
"W Unii Europejskiej dopuszczone do uprawy są dwie rośliny GMO: kukurydza Bt oraz ziemniak Amflora. Wg ISAAA uprawy tych roślin są prowadzone w 8 krajach członkowskich Unii. Sześć państw: Hiszpania, Portugalia, Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia uprawiały w zeszłym roku 114,49 tys. ha kukurydzy GMO MON810 (Bt), czyli 26 proc. więcej niż rok wcześniej. Hiszpańskie uprawy Bt stanowiły 85 proc. areału."
Czyste i punktualne pociagi a nawet pachnace toalety - czyli jednak mozna.
pismen - rozumiem, że nie było cię tak długo ponieważ nie przychodziły wytyczne z centrali?
pismen - i co? piękne mamy "przejezdne" POpękane autostrady? :)