Poproszę o odpowiedź członków Lewicy.
Też się nad tym zastanawiam.Co ma wspólnego jedno z drugim? Lewica pewnie nam odpowie.
Mądre zapytanie, za komuny tradycją był plac Wolności a teraz ? skoro święto pracy to nie ma nic wspólnego z ofiarami 2 wojny światowej. Świętowanie, czy oddanie hołdu pomordowanym mieszkańcom winno odbywać się w rocznicę tej zbrodni lub w rocznicę wyzwolenia Ostrowca. Może teren Starego Zakładu byłby stosownym miejscem do tego celu, kolebka przemysłu, miejsc pracy naszego miasta.
Zagorzali członkowie dawnego PZPR-u myślą jeszcze starymi kategoriami.
Pewnie korzystają z okazji, że są w pobliżu... i pieką dwie pieczenie na jednym ogniu, jak to się mówi.
Ostrowiec Świętokrzyski / pl. Rynek / Pomnik Wdzięczności (dawny) https://polska-org.pl/7476458,foto.html
W Sylwestra, jeśli odbywał się na Rynku, to chyba nikt z tej okazji nie korzystał?
1 maja w PRL
Podczas przygotowań do obchodów 1 maja w 1949 r. władza stanęła wobec nie znanego dotąd problemu: zabrakło materiału na flagi i szturmówki. W związku z grudniowymi uroczystościami towarzyszącymi scaleniu PPS i PPR zużyto 600 tys. metrów kwadratowych tkaniny, a już miesiąc później komitety organizujące pochody pierwszomajowe zażądały drugie tyle.
Na naradach partyjnych z troską mówiono o „problemie deficytu czerwonego płótna”. Obchody Święta Pracy były wszak dla władz komunistycznych sprawą najważniejszą, a ich huczny i masowy przebieg stawiano sobie za punkt honoru. Jak się okazuje w cztery lata po wojnie rozmach propagandowych ceremoniałów osiągnął apogeum: „Już sprzed Politechniki nie odjeżdża drabina strażacka, która ciągle wiesza i zdejmuje napisy, flagi i transparenty. Nawet nikt nie wie, czy to święto pokoju, przyjaźni, wyścig pracy, czy też inne jakieś tragiczne błazeństwo” - zanotował w swoim dzienniku wybitny matematyk Hugo Steinhaus. (...)
(...) To był 23 stycznia 2008 roku, godzina 19.07. Pamięć o tamtym tragicznym wydarzeniu jest wciąż żywa.
Samolot na osiedlu Pułanki, to tu składany jest hołd Dariuszowi Maciągowi, to miejsce niebawem jeszcze bardziej będzie przypominało o jego osobie. (...) https://www.lokalnatelewizja.pl/artykul/11853,uczcili-pamiec-o-dariuszu-maciagu
OBCHODY XVI ROCZNICY KATASTROFY SAMOLOTU CASA C-295M [Galeria zdjęć]
Dnia 23 stycznia 2024 r. w Mirosławcu odbyły się uroczyste obchody XVI rocznicy katastrofy samolotu wojskowego CASA C-295M, który w 2008 roku rozbił się podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku 12. Bazy Lotniczej w Mirosławcu.
Samolot odbywał lot operacyjny w celu zabezpieczenia przewozu oficerów Sił Powietrznych uczestniczących w 50. Konferencji Bezpieczeństwa Lotów Lotnictwa SZ RP w Warszawie. W wyniku katastrofy śmierć poniosło 4 członków załogi i 16 oficerów Sił Powietrznych – elita polskiego lotnictwa wojskowego.
Cześć Ich pamięci!
Jak każdego roku, w miejscu katastrofy, przy pomniku upamiętniającym tych, którzy zginęli – oddano im hołd. Odbył się uroczysty Apel Pamięci, podczas którego odczytano nazwiska ofiar katastrofy, złożono wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze.
W uroczystości wzięli udział m.in.: Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał broni Marek SOKOŁOWSKI, Wicewojewoda Zachodniopomorski Bartosz BROŻYŃSKI, Dowódca 12. BBSP płk pil. Marcin SZUBIŃSKI delegacje jednostek wojskowych, w tym 8. BLTr z Dowódcą płk. pil. Sławomirem BYLINIAKIEM oraz bliscy ofiar katastrofy. Władzę Lotnictwa Wojskowego reprezentował gen. bryg. pil. Robert CIERNIAK.
https://wlw.wp.mil.pl/aktualnosci/obchody-xvi-rocznicy-katastrofy-samolotu-casa-c-295m/
@08:26 Materiał w lokalnej telewizji zamieszczony dnia 24.01.2018.
Przedstawiciele władz miasta też byli wczoraj pod pomnikiem.
Gdzie teraz upamiętniać te tragiczne wydarzenie?
O ile zaraz po katastrofie, jeszcze w tym samym 2008 r., można zrozumieć, że odbywały się uroczystości upamiętniające pod samolotem na Pułankach, tak po 10 latach... (?) A co teraz?
https://pomagam.pl/ratujmymiga
O ile dobrze pamiętam, to czytałem gdzieś, że Pan Dariusz Maciąg latał na identycznym modelu samolotu, albo nieznacznie innym ale też na MiGu, no ale co z tego?
@8:26 Nie chciało im się pojechać na cmentarz do Kołobrzegu, to sobie zrobili upamiętniające spotkanie pod pierwszym lepszym samolotem :)))
Są różne wątki na forum o mini tężniach solankowych i chyba jakiś forumowicz napisał, że na Pułankach w miejscu gdzie stał samolot, można by taką tężnie zrobić? I teraz wyobraźmy sobie taką sytuację, że taka mini tężnia tam powstała, a w rocznicę katastrofy pod tężnie przychodzą, składają kwiaty w celu upamiętnienia...
Nie nazistów, tylko niemieckich okupantów.
A co z masztem z nazwiskami radnych?
Spytaj radnych, którzy byli
Co z kontrolą pracowników pod kątem, czy...
https://www.youtube.com/watch?v=2OcXIhOOVTE
https://www.youtube.com/watch?v=5sc7cqDvj08
Wybrany komentarz spod filmiku: "Dobry ziom, spizgany w chuj" ;)))