Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
                        • Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          @ 23:59 Być może właściciele mieszkań, w tym „świeżo” wyodrębnieni, wyrazili zgodę na ponoszenie kosztów zarządzania nieruchomością w formie opłat eksploatacyjnych. Zwłaszcza w sytuacji, gdy po wyodrębnieniu, zachowawczo nie zrezygnowali z członkostwa, gdyż wiedzą, że w przypadku np. docieplenia budynku trzeba by do zarządcy w zębach zanieść jednorazowo kilka tysięcy zł. P.S. Nie nazywaj własnościowego prawa do lokalu ‘jedynie włąsnościowym’. Na dzień dzisiejszy ta forma własności jest prawnie wystarczająco mocna. A jak ktoś chce, może się wyodrębnić. Oczywiście pod warunkiem, że m.in. ma uregulowany wkład budowlany :)

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          Wyrazili zgodę na ponoszenie opłat eksploatacyjnych??? W jakiej formie miałaby być ta zgoda i czy domniemanie przez spółdzielnie wyrażenia takiej zgody, nie jest równoznaczne z próbą obejścia przepisów ustawy?

                          Znasz przypadki wyrażenia takiej zgody przez właścicieli? Ja nie.

                          Dla mnie spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu jest tym, czym jest: ograniczonym prawem rzeczowym na rzeczy cudzej, tak jak np. służebność. Chcesz, to innym wmawiaj, że jest ono dostatecznie mocne, ale z pewnością nie jest formą własności. Mylisz pojęcia. Własność to własność, a to jest prawo do użytkowania cudzego (spółdzielczego) mieszkania i tyle.

                          Nie mieszaj z tą rezygnacją z członkostwa i niesieniem w zębach do zarządcy kilku tysięcy złotych. Na to nie ma wpływu członkostwo i taki przypadek nie ma prawa zaistnieć w spółdzielni. Wszyscy bez względu na członkostwo czy tytuł prawny do lokalu, wpłacają opłaty na fundusz remontowy. Spółdzielnia nie rozlicza kosztów remontów na poszczególne nieruchomości i lokale, jest zobowiązana tylko do prowadzenia ewidencji tych kosztów. Dlatego, mimo, iż w jednym budynku nic nie zrobiono, a w drugim (np. tzw. usłużnych "członków") wykonano wszystkie możliwe remonty - mieszkańcy obydwu budynków muszą płacić tyle samo. I nie mają zwrotów, ani dopłat :)))

                          We wspólnocie też możesz ustalić comiesięczną wpłatę na fundusz remontowy, ale wiesz za co płacisz, a jak nie jest wykorzystany - to dostaniesz zwrot nadpłaty. W spółdzielni płacę, nic nie robią, a pieniędzy nie zwracają.

                          Jeżeli chodzi o wkład budowlany, to rzeczywiście spłata wkładu budowlanego rozłożona na 20 lat jest bardzo ryzykowna. Zwłaszcza, gdy Zarząd nie zapłacił za zakupione budynki, a pieniędzy (rat wkładów budowlanych) nie przekazuje do tego, od kogo w ratach zakupił budynki.

                          Myślę, że o takie uregulowanie wkładu budowlanego Ci chodziło, gościu z 19:27 ;)

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          @Gość z 20:25 Nie czas i miejsce, aby pouczać, w jakiej formie wyraża się zgodę (wolę). O ile się orientuję, „prawo do użytkowania cudzego” (mój przyp.) mienia, nie upoważnia do dziedziczenia takiego prawa, zbywania go (w tym sprzedawania), stanowienia współwłasności, zakładania na nim hipoteki, itd., tak jak to jest w przypadku spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu… . Nie martw się o właścicieli wyodrębnionych, którzy mają mieszkania w nieruchomościach zarządzanych przez Spółdzielnię. Znają swoje prawa i potrafią zadbać o siebie. Jakoś żaden z nich nie piszczy, że dzieje mu się krzywda (także w sensie posiadania prawomocnego wyroku o działaniu Spółdzielni wbrew prawu i zarazem nim). Oni to przede wszystkim wiedzą, że własność zobowiązuje. Nawet wtedy, gdy któremuś z nich zabraknie środków do życia (którym to ew. zrządzeniem losu zbytnio nie muszą przejmować się najemcy mieszkań). Popadasz w formę specyficznej schizofrenii, gdyż żądasz „…ROZLICZANIA KOSZTÓW UTRZYMANIA ODRĘBNIE DLA KAŻDEJ NIERUCHOMOŚCI…?”, a w przypadku funduszu remontowego uciekasz od ponoszenia realnych kosztów utrzymania danej nieruchomości (choćby i w formie rat). Może zapytaj członków jakiejś wspólnoty, jak sfinansowali docieplenie bloku i co członkowi wspólnoty (właścicielowi) grozi, gdy przestanie płacić zobowiązania względem niej. Czy na pewno zarządca będzie czekał, aż zadłużenie dłużnika przekroczy wartość jego mieszkania? W ostatnim zdaniu swoich wynurzeń mylisz zobowiązania członka spółdzielni względem spółdzielni, ze zobowiązaniami spółdzielni względem wierzycieli spółdzielni. Ale w tej sprawie chyba była już mowa w tym wątku i nie warto ponownie bić pianę. A teraz przełączam się na film….

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          "W ostatnim zdaniu swoich wynurzeń mylisz zobowiązania członka spółdzielni względem spółdzielni, ze zobowiązaniami spółdzielni względem wierzycieli spółdzielni." Czy to ty czasami nie ściemniasz? Jak bym słyszał demagogów z górnych czap (KRS, ZRSM) dorabiających filozofię do swoich potrzeb (potrzeb utrzymania dochodowych stołków). Za zobowiązania odpowiada spółdzielnia. Tak. A co to jest spółdzielnia? Spółdzielnia to jej członkowie. Nie Zarząd, który jest tylko wynajęty za pieniądze członków i nie członków zamieszkujących w zasobach spółdzielni! Spółdzielnia (czyli członkowie), odpowiada za zobowiązania całym swoim majątkiem. A czym jest majątek spółdzielni? Majątek spółdzielni jest prywatną własnością jej członków. Nie Zarządu i zatrudnionych w spółdzielni pracowników! Zarząd zadłużając spółdzielnię naraża członków na utratę ich prywatnej własności - majątku spółdzielni. Czyż nie tak?

                          Co się składa na majątek spółdzielni? W SM"Hutnik" są to głównie budynki zakupione, a nie zapłacone, od Huty Ostrowiec. Czy zatem Zarząd naraża prywatny majątek (budynki, a więc i mieszkania) ? To jest chyba logiczne.

                          Jeżeli chodzi o Twoje insynuacje, że uciekam od ponoszenia realnych kosztów utrzymania mojej nieruchomości, to ośmieszasz się takim twierdzeniem. Cały czas domagam się takiego rozliczenia. Tylko takie rozliczenie jest zgodne z prawem i tylko takie rozliczenie jest sprawiedliwe i możliwe do weryfikacji przez członków spółdzielni. Nie tak, jak robi to Zarząd SM"Hutnik", wszystko do wspólnego wora, gdzie może utopić wszelkie nieweryfikowalne koszty!

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          Gościu z wczoraj 23.31 Coś mi się wydaje, że

                          dość dowolnie interpretujesz przepisy Prawa spółdzielczego. Nie wdając się w dyskusję, obowiązujący w tej sprawie art. cytowanego prawa:

                          Art. 19. § 1. Członek spółdzielni obowiązany jest do wniesienia wpisowego oraz zadeklarowanych udziałów stosownie do postanowień statutu.

                          § 2. Członek spółdzielni uczestniczy w pokrywaniu jej strat do wysokości zadeklarowanych udziałów.

                          § 3. Członek spółdzielni nie odpowiada wobec wierzycieli spółdzielni za jej zobowiązania.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          Znam ten przepis. Członek nie odpowiada za zobowiązania spółdzielni osobistym majątkiem, ale kto Twoim zdaniem pokryje zobowiązania spółdzielni? Zarząd? Zastanów się!

                          Z pewnością znasz też ten przepis:

                          art. 38

                          § 1. Do wyłącznej właściwości walnego zgromadzenia należy:

                          4)podejmowanie uchwał w sprawie podziału nadwyżki bilansowej (dochodu ogólnego) lub sposobu pokrycia strat,

                          Kto Twoim zdaniem pokryje straty (zobowiązania)?

                          Nie członek? Tylko patrzeć, jak Zarządowi zacznie się palić grunt pod nogami i na Walnym padnie propozycja wpłaty przez członków kwot na pokrycie strat. Dopiero wtedy zaczną się pytania:

                          CO ZROBILIŚCIE Z NASZYMI PIENIĘDZMI WPŁACANYMI ZA WYKUP MIESZKAŃ?

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          Gościu, jeśli faktycznie chodzi Ci o zyski i straty bilansowe / z działalności opodatkowanej spółdzielni / to sprawę ich podziału bądź pokrycia regulują poniższe art. Prawa spółdzielczego...

                          Art. 75. Zysk spółdzielni, po pomniejszeniu o podatek dochodowy i inne obciążenia obowiązkowe wynikające z odrębnych przepisów ustawowych, stanowi nadwyżkę bilansową.

                          Art. 77. § 1. Część nadwyżki bilansowej pozostałej po dokonaniu odpisu, o którym mowa w art. 76, przeznacza się na cele określone w uchwale walnego zgromadzenia.

                          Art. 90. § 1. Straty bilansowe spółdzielni pokrywa się z funduszu zasobowego, a w części przekraczającej fundusz zasobowy – z funduszu udziałowego i innych funduszów własnych spółdzielni według kolejności ustalonej przez statut. Straty pierwszego roku obrachunkowego po założeniu spółdzielni mogą być pokryte w roku następnym.

                          Bywa, że niektórzy mylą pojęcie straty bilansowej z nadwyżką kosztów nad przychodami występującej w gospodarce zasobami mieszkaniowymi. Wówczas jest oczywiste, że nadwyżka tych kosztów przechodzi do rozliczenia w następnym okresie. Tłumacząc z polskiego na nasze, nadwyżkę kosztów nad przychodami np. z 2012 r. pokryją wszyscy posiadający lokale mieszkaniowe w 2013 r., tj. należy się spodziewać podwyżki czynszu...

                          W przypadkach odwrotnych, gdy występuje nadwyżka przychodów nad kosztami, to w następnym okresie zmniejsza ona obciążenia użytkowników lokali wchodzących w skład gospodarki zasobami mieszkaniowymi...

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          Podsumowując, Gość m.in. z wczoraj z 23:31 najwyraźniej jawi się jako pieniacz.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          Podsumowując Gość z wczoraj z 23:31 to łeb na karku posiada i z rozumu robi użytek .Ktoś kto pieniaczem go zwie to pewnie się go boi I ZAZDROŚCI PRZEDE WSZYSTKIM INTELEKTU.!!! PROSZĘ SIĘ NIE PRZEJMOWAĆ TAKIMI MIERNOTAMI I SŁABEUSZAMI.KWICZĄ BO NIC INNEGO POZA TYM NIE POTRAFIĄ.POZDRAWIAM.

                          Gość_MILA
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 752

                          Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          OOO magilla powrócił!! (CYTUJĘ);;...GDY WYSTĘPUJE NADWYŻKA PRZYCHODÓW NAD KOSZTAMI,TO W NASTĘPNYM OKRESIE ZMNIEJSZA ONA OBCIĄŻENIA UŻYTKOWNIKÓW LOKALI....;; ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE !!! NADWYŻKA W SPÓŁDZIELNI HUTNIK!!!-I MOŻĘ ZMNIEJSZYSZ CZYNSZE PREZESIKU W PRZYSZŁYM ROKU? ZADŁUŻASZ SPÓŁDZIELNIE CORAZ BARDZIEJ I FARMAZONY LUDZISKOM WCISKASZ.GZIE PODZIAŁEŚ PIENIĄDZE KTÓRE LUDZIE WPŁACAJĄ DO SPÓŁDZIELNI WYKUPUJĄC MIESZKANIA ?DLACZEGO NIE PRZEKAZUJESZ ICH DO SYNDYKA? DLACZEGO NIE WPLACASZ NALEŻNOŚCI DO MECU ,KAPIESZ TYLKO JAKIEŚ MAŁE SUMKI A DŁUGI CIĄGLE ROSNĄ!!! CO ZROBIĄ MIESZKAŃCY Z TAKIMI DŁUGAMI JAK CIEBIE SZLAG TRAFI LUB WYLĄDUJESZ MORAWICY?-NO JESZCZE MAMY W RAZIE CZEGO RADĘ NADZORCZĄ KTÓRĄ POCIĄGNIEMY DO ODPOWIEDZIALNOŚCI, ZAPOMNIAŁEM.

                          Gość_MOLO
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          MOLO<MASZ RACJE,RADA TO PIONKI<I TAK SWOICH PCHAJA DO HUTNIKA!

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          RADA MYŚLI ,ŻE JEST WIELKA A ZARZĄD SIĘ ŚMIEJE ,ŻE W RAZIE CZEGO MAJĄ NA KOGO ZGONIĆ.CZY TE PIONKI SIĘ ORIENTUJĄ ŻE TERAZ PRZYKLASKUJĄC ZARZĄDOWI SOBIE PĘTLĘ NA SZYJĘ WIESZAJĄ? ŻE PREZES SIĘ WYKPI ZRZUCAJĄC WINĘ NA RADĘ?

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          A czemu tak się wydzieracie na forum? Chodzisz na zebrania, oglądasz dokumenty? Pieniądze są wpłacane do Syndyka takie jakie można. To samo jest z Mecem płacone w miarę na bieżąco. Jak mają być wszystkie, skoro ludzie nie płacą? A czy przypominasz sobie, z jakimi długami zostawił poprzedni prezesunio spółdzilenię. Przytocz tę kwotę. Podpowiadam - duże pieniądze. Jak sobie wyobrażasz spłacać, nie mając żadnych dodatkowych przychodów np. z wynajmów ? Powiedz mądralo. Proszę powiedz, to od razu będę za twoją kandydaturą na prezesa.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 758

                          Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          A TAK SIE PCHAŁY DO TEJ RADY!!NAIWNIACY,ALE TO DLA FUCHY I KASY-haha.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          Po co tak krzyczysz wielkimi literami. Widać nie masz racji. Może sam się do Rady nie przepchałeś i teraz wylewasz próżne żale? Nie tylko naiwniacy czytają ten wątek.

                          Gość_Też Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 764

                          Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          A czemu tak się wydzieracie na forum? Chodzisz na zebrania, oglądasz dokumenty? Pieniądze są wpłacane do Syndyka takie jakie można. To samo jest z MeCem płacone w miarę na bieżąco. Jak mają być wszystkie, skoro ludzie nie płacą? A czy przypominasz sobie, z jakimi długami zostawił poprzedni prezesunio spółdzielnię. Przytocz tę kwotę. Podpowiadam - duże pieniądze. Jak sobie wyobrażasz spłacać, nie mając żadnych dodatkowych przychodów np. z wynajmów lokali użytkowych? Powiedz mądralo. Proszę powiedz, to od razu będę za twoją kandydaturą na prezesa.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 761

                          Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          Gościu z 19:07, w SM "Hutnik" nie praktykowano działalności tzw. bezwynikowej na GZM. Z tego powodu na koniec 2011 roku była nadwyżka kosztów nad przychodami w wysokości prawie 9 milionów złotych! W bilansie spółdzielni jest to ujęte pod pozycją długoterminowych rozliczeń międzyokresowych :) Taki stan narastał od czasu przejęcia zasobów mieszkaniowych huty pod koniec 1995 roku, a przyczyną było ustalenie przez Zarząd zbyt niskiej stawki opłat za mieszkania ( patrz protokoły polustracyjne i sprawozdania Zarządu za rok 1996 i 1997). Strat tych nie regulowano w następnym roku, tak, jak nakazuje ustawa, bo byłaby to decyzja niepopularna, grożąca utratą prezesury:) Stołek ponad wszystko! I tak straty wzrastały >>>> koniec 1996 roku niecałe 5 milionów zł, a w sierpniu 1997 roku już ponad 6 milionów złotych. Teraz mamy prawie 9 milionów złotych i niemożność pokrycia tych strat przez podniesienie opłat :)

                          Nic nie mylę, gościu. To raczej ty błądzisz po manowcach.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Dlaczego Ostrowiecki układ nie chce ogłosić upadłości Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”?

                          Nie będę oceniał jak to robi Spółdzielnia.. Sygnalizuję tylko jak powinna rozliczać koszty eksploatacji w GZM zgodnie z obowiązującymi przepisami. I chociaż jak twierdzisz "błądzę po manowcach" przytaczam poniżej podstawę prawną w tym zakresie:

                          Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych Dz.U. z 2003 nr 119 poz. 1116 / Brzmienie od 4 grudnia 2012 /

                          Art. 6. 1. Różnica między kosztami eksploatacji i utrzymania danej nieruchomości, zarządzanej przez spółdzielnię na podstawie art. 1 ust. 3, a przychodami z opłat, o których mowa w art. 4 ust. 1—2 i 4, zwiększa odpowiednio przychody lub koszty eksploatacji i utrzymania danej nieruchomości w roku następnym.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
1234 ... 3940424445 ... 83848586
Przejdź do strony nr
44 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -