Nie szeregowym pracownikiem spółdzielni. Szefem.
Mam nadzieję,że potraficie wybronić swojego członka w Radzie Nadzorczej,bo jest to człowiek uczciwy który zasługuje na Wasze głosy.
którego?
gość z 15:07 - racja w 100%
oczywiście ze racja,mówi chociaz prawde co niektorym sie bardzo nie podoba,ale odpowiedni człowiek,wie jak byc powinno,wiecej takich!!!!!
chodzi mi oczywiscie o czlowieka z rady nadzorczej( poprawka z godz.21.55)
No oczywiście,że nie myśleliśmy,że o człowieka z forum,twojego męża.
i na czym stanęło? jakieś konkrety?
Projekt uchwały o odwołaniu członka Rady Nadzorczej wprowadzono do porządku obrad Walnego po terminie. W ustawie jest on określony na co najmniej 15 dni przed pierwszą częścią Walnego. Na dwa tygodnie przed pierwszą częścią Walnego projekty wszystkich uchwał powinny być wyłożone do wglądu dla członków i tylko te mogą być poddawane głosowaniu na Walnym. Znowu jest łamane prawo. Uchwałę o odwołaniu Członka RN wprowadzono do porządku obrad dopiero 11 czerwca, a jej projekt mógł być wyłożony najwyżej na tydzień przed pierwszą częścią Walnego. Jeżeli Walne podejmie taką uchwałę to będzie to kolejnym przykładem łamania prawa w naszej spółdzielni.
Jak będzie zatwierdzona uchwała o podziale i plan podziału majątku, to Zarząd nie będzie mógł wyzbywać się majątku nowopowstającej spółdzielni. Majątek ten (czyli zasoby zakupione od Huty Ostrowiec) podlegać będzie ustawowej ochronie. A przeniesienie własności lokalu to wyzbycie się majątku, bo właścicielem lokalu przestaje być spółdzielnia, a staje się nim osoba prywatna. W tym momencie Zarząd będzie mógł przekształcać tylko lokale na Polnej.
Panowie i Panie w spółdzielni - urzędnicy. Pamiętajcie, że odpowiadacie nie tylko przed prezesem waszego miejsca pracy ale także przed innymi...mam na myśli "Odpowiedzialność majątkową urzędników", która obowiązuje jako ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych uchwalona 20 stycznia 2011 roku. Nowe prawo normuje odpowiedzialność funkcjonariuszy wobec Skarbu Państwa, jednostek samorządu i innych podmiotów odpowiedzialnych za szkodę powstałą przy wykonywaniu władzy publicznej z rażącym naruszeniem prawa.
Nie jesteście bezkarni w swoich działaniach. Ktoś może się kiedyś dobrać wam ....do odpowiedniej części ciała. A wtedy już nie będzie tak śmiesznie jak wam się wydaje!!!!
Coś mi się wydaje, ze będzie to szybciej niż sądzicie.
Gościu z godz. dziś, 11:27, bzdury opowiadasz! Podział wszczynany jest wg bilansu na dzień 31.12.2011r. W momencie zarejestrowania w Sądzie Rejestrowym nowej spółdzielni, dokonuje się odpowiednich aktualizacji (na dzień rejestracji), także w Księgach Wieczystych. Tak więc ew. drobne, późniejsze „zakłócenie” procesu wyodrębnień ma niewiele wspólnego z datą podjęcia uchwały Walnego.
A gdzie ochrona majątku wyodrębnionego? Ile lat to "zakłócenie" będzie trwało?
Mam jeszcze pytanie do Gościa z wczoraj, godz. 11:10 (co za dziwaczne, z konieczności, identyfikowania Internauty - gdy nie poda nicka): kiedy członkowie spółdzielni mogą złożyć wniosek w sprawie uzupełnienia porządku obrad Walnego o podjęcie uchwały przez nich zaproponowanej (w szczególności w SM „Hutnik”)?
Statut SM "Hutnik":
http://www.spoldzielniahutnik.pl/images/stories/Statut_SM.pdf
§38
7.Uprawnieni do żądania zwołania Walnego Zgromadzenia mogą również żądać zamieszczenia oznaczonych spraw w porządku obrad, pod warunkiem wystąpienia z tym żądaniem, co najmniej na 15 dni przed terminem Zebrania.
§40
1. Projekty uchwał i żądania zamieszczenia oznaczonych spraw w porządku obrad Walnego
Zgromadzenia mają prawo zgłaszać: Zarząd, Rada Nadzorcza i członkowie. Projekty uchwał,
w tym uchwał przygotowanych w wyniku tych żądań, powinny być wykładane, na co najmniej
14 dni przed terminem pierwszej części Walnego Zgromadzenia.
2. Członkowie mają prawo zgłaszać projekty uchwał i żądania, o których mowa
w ust. l, w terminie do 15 dni przed dniem posiedzenia pierwszej części Walnego Zgromadzenia
§41
1. Walne Zgromadzenie może podejmować uchwały jedynie w sprawach objętych porządkiem obrad podanym do wiadomości członków w sposób określony w § 39 i § 40 statutu. Nie dotyczy to podjęcia uchwały o odwołaniu członka Zarządu w związku z nie udzieleniem mu absolutorium.
Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych:
art. 83
7. Walne zgromadzenie może podejmować uchwały jedynie w sprawach objętych porządkiem obrad podanym do wiadomości członków w terminach i w sposób określony w ustawie.
10. Projekty uchwał i żądania zamieszczenia oznaczonych spraw w porządku obrad walnego zgromadzenia lub jego wszystkich części mają prawo zgłaszać: zarząd, rada nadzorcza i członkowie. Projekty uchwał, w tym uchwał przygotowanych w wyniku tych żądań, powinny być wykładane na co najmniej 14 dni przed terminem walnego zgromadzenia lub jego pierwszej części.
11. Członkowie mają prawo zgłaszać projekty uchwał i żądania, o których mowa w ust. 10, w terminie do 15 dni przed dniem posiedzenia walnego zgromadzenia lub jego pierwszej części. Projekt uchwały zgłaszanej przez członków spółdzielni musi być poparty przez co najmniej 10 członków.
Czyżbyś nie znał tych przepisów?
Co do projektów uchwał jest to nie prawda.Jeżeli jest niewygodny nie zostanie dopuszczony na walne.Sam o tym się przekonałem.Prawnik doradził aby decyzję zaskarżyć do Sądu.Sąd dopuści projekt za rok jak część mieszkańców zrezygnuje bo powie "co to da".Ktoś napisał,że to patologia i miał rację.Podejmą te uchwały które będą chcieli.Mimo wszystko walczcie ,ja za rok ponownie pójdę po garnitury w "krzemionkach" może społeczeństwo do tej pory zrozumie i weżmie udział licznie w walnym czego i wam życzę.
Jeśli myślicie,że pozbędziecie się wszelakich długów po podziale Spółdzielni to się mylicie.
Z dniem zarejestrowania Spółdzielni NOWA przejmujecie z powrotem przydzielone Wam przy podziale majątek i ZOBOWIĄZANIA.
To nie jest tak, że ktoś za Was spłaci zadłużenie tak dobrze to jeszcze nie ma.
dokładnie, długi ''pójdą'' za wami wszędzie. za mieszkania należy płacić i tyle.