Za to zarząd mówi. Nie potrzeba gazet za 22 000.00 zł. Firma zewnętrzna nie będzie brać około 3x tyle co pracownicy SM za sprzątanie. Nie zapłacimy za PFRON około 7 tys za miesiąc itd.w sumie około 2 mln za rok. A jest to prawie kasa na ocieplenie około 8 bloków. Co rok ocieplano około 10. A tu prezent i niej trzeba UE. A swoją drogą wnioski o dotacje idą. Nie wyśmiewałbym się z truskawek, oraz pracy skoro około 800 do 900 zeta idzie z każdego mieszkania rocznie na logo ,, SM Krzemionki" czyli średnio 2 czynsze. Czy ludzie o tym nie mówią? Czy nie mówią że bieda i brak pracy? Czy nie są zadowoleni że w ciężkich przypadkach mogą odopracować zaległości? Czy ............. itd. Tego nie mówią? Słuchaj wszystkich a nie fragmentaryzuj tego co mówią ,,WSZYSCY".
Czasopisma fachowe, publikacje ekonomiczne i prawnicze to nie gazety. Trzeba umieć to odróżnić. Sprzątanie to nie tylko robocizna. Trzeba doliczyć nabyty sprzęt, jego pracę, konserwację i eksploatację. Niepełnosprawni też kosztują. Mają dłuższe urlopy, krócej pracują. O pracy odrabiających było wiele napisane więc nie komentuję.
Obiecaliście środki z Unii więc załatwcie. Mieszkańcy Stawek, Rosoch czy Patronackiego czekają żeby im ulżyć. Bo chyba nie kłamaliście o swoich możliwościach i umiejętnościach w tym zakresie?
KŁAMALI !!!!!
wstyd zeby ktos na takim stanowisku w taki sposob sie wypowiadal do ludzi,ale wstyd.
Rzeczywiście 5 x Rzeczpospolita to nasycenie w/w formami wiadomości. Wg. statystyki pracujemy 70 % czasu za który mamy płacone, czyli 8x0, 7 =5, 6 godz. Lub 7x0, 7 =4, 9 per saldo jest to około 35 minut mniej itd. No ale cóż za fajnie im to idzie więc do dołu. Środki z UE najlepiej aby były na drugi dzień po zebraniu. Niestety procedury są dłuższe. Był program E- ściana wschodnia sm nie skorzystała pomimo wiedzy o tym programie, skorzystało miasto (serwerownia) i chwała wszystko po mału. Zresztą forum do porusza ia takich tematòw nie służy zapytajcie w sm. Miłego dnia.
No i cóż, że 5 na 70 etetów. Jak kazdy dział dostał, to wiecej osób przeczytało. Im wiecej przeczyta, tym lepiej dla firmy.
16:22. Przewertowanie pobieżnie 1-ej Rzeczpospolitej to około 0, 5 godz. Przejrzenie z wyborem potrzebnych artykułów to 1, 5 godz. Przecztanie pobieżne to 2, 5 godz. Przecztanie że zrozumieniem to około 4 godz. Zastanówmy się jak czytali , pobieżnie czy ze zrozumieniem i dlaczego w czasie za który im płacimy. A wogóle od interpretacji prawa mieli ( naprawdę dobrego radcę z szacunkiem) a przecież lekarzowi nie kupują gazet i nie czyta i h w pracy. Mniemam że nie czytałeś zawodowo tych gazet więc dlaczego z taką determinacją godzisz się aby za Twoje ciężko zarobione pieniądze douczali się wykształceni pracownicy. Nie stać nas na to.
Przepisy się zmieniają, a obowiązkiem pracodawcy jest pomóc w podnoszeniu kwalifikacji.
Dalej opowiadasz co powinni zrobić inni, zamiast o tym co obiecywałeś.
Warta jest przypomnienia wypowiedz jednego wykształconego na temat nie bilansującej się wody. Mniej więcej było to tak: winne są wodomierze zamontowane w naszych domach, bo są mniej dokładne i pomiar zaczynają po 10L wody. Wypowiedz z walnego z zeszłego roku.
Mam nadzieję Mirku, że długo tam nie będziesz sprzątał.
Od dawna było wiadomo, że nie ogarniasz tylko "zagarniasz".
Wydziwiałeś nad wodomierzami węsząc aferę i niegospodarność. Co zrobiliście sami ze zdemontowanymi? Sprzedaliście na złom. Rok było trzeba, żebyście zrozumieli do czego nadają się zdemontowane wodomierze po upływie legalizacji.
WYROK TK 60/13 5 lutego 2015r. UZASADNIENIE: FUNDUSZ REMONTOWY STR. 3
Ustawodawca ma znaczną swobodę w kształtowaniu treści praw podmiotowych. Ochrona własności spółdzielczej jest uzasadniona tylko o tyle, o ile służy ochronie praw przysługujących członkom spółdzielni. Interes członków spółdzielni nie jest prostą sumą interesów indywidualnych osób będących członkami spółdzielni czy lokatorami lokali spółdzielczych. Spółdzielnia jest wspólnotą interesów jej członków, realizowaną wspólnie i samorządnie jako gospodarowanie majątkiem wspólnoty.
Obowiązek ewidencjonowania wpłat na fundusz remontowy w podziale na nieruchomości nie oznacza nakazu przeznaczania tych kwot na remonty wyłącznie tej nieruchomości, której lokatorzy dokonywali wpłat. Finansowanie remontów odbywa się w sposób zbliżony do zasady solidarności i współdziałania w zakresie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych. Oznacza to, że nakłady na remonty realizowane przez spółdzielnię w niektórych nieruchomościach mogą znacznie przekraczać środki zaewidencjonowane i pochodzące z wpłat jej mieszkańców. Środki zgromadzone na funduszu remontowym, niezależnie od przypisania do danej nieruchomości, mogą być angażowane w remonty innych nieruchomości. Wyłączona jest zasada pełnej ekwiwalentności dokonywanych wpłat do podjętych prac remontowych w danej nieruchomości – /jeżeli jest wyłączona to oznacza , że nie ma zwrotu/.
Trybunał dostrzega jednak potrzebę wprowadzenia w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych odpowiednich regulacji określających zasady i sposób podziału majątku spółdzielni związanego z nieruchomością, w której znajdują się lokale w wypadku wyodrębnienia się wspólnoty mieszkaniowej. Unormowania takie powinny w szczególności uwzględniać wzajemne rozliczenia między spółdzielnią a podmiotami, które będą tworzyć taką wspólnotę. Do ustawodawcy należy określenie warunków, na jakich takie wydzielenie majątku będzie się odbywać. TK sędzia sprawozdawca Leon Kieres.
Dodam: Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 29 maja 2000 r., sygn.III CZP 10/00, wskazuje, że jednostka powołana do administrowania zasobami mieszkaniowymi, która jednocześnie sprawuje zarząd mieszkaniami wykupionymi, nie może obciążać ich właścicieli kosztami własnego funkcjonowania, chyba że tak ustalono w umowie o sprawowaniu zarządu.
17:27 to ciekawe myślę, że ci z odrębną własnością dostaną spore zwroty.
21:20 nic nie dostaną, czytaj ze zrozumieniem.
Druga część wypowiedzi nijak się ma do pierwszej. Pierwsza dotyczy funduszu remontowego w spółdzielni. Druga odnosi się do kwestii zarządu sprawowanego przez komunalną (!) jednostkę organizacyjną. W spółdzielniach ponoszenie kosztów remontów i zarządu jest obligatoryjne.