Szukam naprawdę dobrego internisty,który zajmie się pacjentem,bez zbywania go proszę o info
Brak takiej osoby w rejestrze lekarzy
https://www.cylex-polska.pl/firmy/gabinet-homeopatii--ewa-szwajda-10939984.html
Czy w Ostrowcu jest jakiś lekarz, który potrafiłby zdiagnozować "Zespół tachykardii posturalnej"? Niektórzy starej daty lekarze mówią do pacjenta, że POTS ma każdy i nie jest to, żaden stan chorobowy / choroba / schorzenie, tylko normalny stan rzeczy występujący u każdej zdrowej osoby! Naprawdę nikt nie umie tego zdiagnozować, nawet w szpitalu pod Kielcami? Niektórzy kardiolodzy z Ostrowca w ogóle twierdzili , że nie ma czegoś takiego jak Zespół Przewlekłego Zmęczenia, a przy tym Zespole właśnie ta tachykardia często jest obecna, jako jeden z wielu objawów (według amerykańskich wytycznych CDC)....
W Polsce oczywiście są lekarze i to od dawna, którzy wiedzą takie rzeczy:
https://podyplomie.pl/kardiologia/40023,posturalna-tachykardia-ortostatyczna-mozliwosci-leczenia
Zespołowi Przewlekłego Zmęczenia często towarzyszy (ang. POTS)
https://en.wikipedia.org/wiki/Postural_orthostatic_tachycardia_syndrome
- Zespół Posturalnej Tachykardii Ortostatycznej. Jest zaburzeniem funkcji układu autonomicznego charakteryzującym się objawami nietolerancji pionowej postawy ciała. Jego objawami są: kołatania serca, zawroty głowy, uczucie lęku, zmęczenie, nadmierna potliwość. (...)
Zespół posturalnej tachykardii ortostatycznej. Definicja, diagnostyka różnicowa i leczenie
Aneta Ociessa, Jacek Niedziela, Leszek Goliszek, Jarosław Wasilewski
Folia Cardiologica Excerpta 2013;8(2):78-82.
STRESZCZENIE
Zespół posturalnej tachykardii ortostatycznej (POTS) jest zaburzeniem funkcji układu autonomicznego charakteryzującym się objawami nietolerancji pionowej postawy ciała. Jegoobjawami są: kołatania serca, zawroty głowy, uczucie lęku, zmęczenie, nadmierna potliwość. Mogą mu również towarzyszyć stany przedomdleniowe lub nawet pełnoobjawowe omdlenia. Powyższe objawy nie występują w pozycji leżącej . Częstość rytmu serca w pozycji stojącej może wzrastać do ≥ 120 uderzeń/min. Jednym z kryteriów rozpoznania POTS jest wzrost częstości akcji serca o ≥ 30 uderzeń/min w ciągu 5–30 min po zmianie pozycji ciała z leżącej na stojącą. Powyższe objawy prowadzą do ograniczenia codziennej aktywności życiowej chorych, a niekiedy nawet do różnego stopnia inwalidztwa. U pacjentów z zespołem tachykardii posturalnej ciśnienie krwi może być prawidłowe, obserwuje się także jego wahania w obu kierunkach. W diagnostyce należy uwzględnić choroby będące przyczyną długotrwałego przebywania w łóżku oraz wpływ stosowania niektórych leków na czynność autonomicznego układu nerwowego (m.in. leki rozszerzające naczynia krwionośne, moczopędne, przeciwdepresyjne), a także inne schorzenia mogące być przyczyną tachykardii.
Słowa kluczowe: zespół posturalnej tachykardii ortostatycznejetiopatogenezadiagnostykaleczenie
https://journals.viamedica.pl/folia_cardiologica/article/view/37124
https://journals.viamedica.pl/folia_cardiologica/article/download/37124/26481
Proszę o rozpowszechnianie tej wiedzy w środowisku medycznym, tak by pacjenti mogli być poprawnie diagnozowani, a co się z tym wiae i leczeni i żeby nie robiono z nich "wariatów" w skrajnych przypadkach niewieedzy lub ignorancji....
Jak mówi przysłowie / powiedzenie - ryba psuje się od głowy. Tą głową w przypadku służby zdrowia jest chyba ministerstwo zdrowia, tak? A w ministerstwie zdrowia za czasów PO forsowano w przeszłości homeopatię jako gałąź medycyny nieopartej na dowodach.
Dlaczego może się wydawać, że homeopatia czasem działa? Bo zamiast homeopatii stosowane jest ziołolecznictwo! Niektóre zioła mają właściwości przeciwuczuleniowe albo korzystnie wpływają na układ pokarmowy i mogą pomagać na różne nietolerancje pokarmowe tak samo jak zmiana diety. Ci homeopaci często ustawiają ludziom dietę m.in. poprzez wykluczenie z niej niektórych produktów żywnościowych. Homeopaci, Ci od pseudonaukowego bio-rezonansu, który nic nie diagnozuje ani nic nie leczy, a tylko jest metodądo wyciągania kasy od nieświadomych ludzi.
Może niektórzy kończyli medycynę na uczelni podobnej do Collegium Humanum?
Dobra potwierdzam jest także diabetologiem od cukrzycy
W przychodni w której pracuje przyjmuje tylko cukrzyków dostać się do niej z inną choroba graniczy z cudem bardzo dobrym internista w tej przychodni jest Pani Podgórska (przychodnia Lekarz )
Prawda bardzo dobra doktor
Tylko dostać się (wyciągnąć kartę) graniczy z cudem
I yta i ta ale Bień bardziej leczy cukrzycę Podgórska bardzo dobra.
Tam są dobrzy lekarze.
Dla mnie Podgórska