Dzień dobry.Czy moze ktoś z państwa wie jak odzyskać dokumenty medyczne od doktor Suchockiej.Doktor przyjmowała na ul. Iluzeckiej teraz jej tam nie ma nikt nie wie gdzie archiwum jest dokumentow
Ulicy iłużeckiej nie ma więc nie dziwię się że nie ma dokumentów
Dokumentacja leczenia pacjenta ma być przechowywana przez 20 lat od momentu ostatniego wpisu.
Co się dzieje z naszą dokumentacją medyczną, gdy placówka medyczna zostaje zlikwidowana?
Jeśli zadania zlikwidowanego podmiotu leczniczego przejmuje inny podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych, podmiot który kończy działalność ma obowiązek przekazania dokumentacji pacjentów podmiotowi, który przejął jego zadania. Takie przekazanie dokumentacji jest niezwykle ważne ponieważ zapewnia pacjentom ciągłość świadczeń zdrowotnych.
Likwidowany podmiot leczniczy powinien przekazać dokumentację medyczną pacjentów w sposób zapewniający jej zabezpieczenie przed zniszczeniem, uszkodzeniem, utratą lub dostępem osób nieuprawnionych.
W przypadku braku podmiotu przejmującego zadania podmiotu likwidowanego za przechowywanie i udostępnianie dokumentacji medycznej po zaprzestaniu udzielania świadczeń zdrowotnych odpowiada:
podmiot tworzący albo sprawujący nadzór – w przypadku podmiotu leczniczego niebędącego przedsiębiorcą
podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych, z którym podmiot zaprzestający wykonywania działalności leczniczej zawarł umowę o przechowywanie dokumentacji medycznej
W przypadku, gdy nie ma możliwości ustalenia podmiotu odpowiedzialnego za przechowywanie dokumentacji medycznej, po zaprzestaniu wykonywania działalności leczniczej, za przechowywanie dokumentacji medycznej odpowiada wojewoda.
Wojewoda jako organ prowadzący rejestr placówek medycznych zobowiązany jest do zabezpieczenia dokumentacji medycznej, którą prowadził lekarz na terenie danego województwa.