Ominęło cię wszystko z czego zrezygnowałeś
Trzeba nie mieć oczu i uszu by nie wiedzieć że był zapowiedziany jarmark jeszcze na początku grudnia razem z mikołajowymi rozświetleniami choinki.
Masz na myśli jarmark czy kiermasz? Jest relacja w jakiś mediach z tego wydarzenia? Nic nie widzę w Internecie.
jarmark «sprzedaż i kupno towarów odbywające się w stałych terminach; też: miejsce, w którym odbywa się ta sprzedaż»
perski jarmark, rynek «jarmark, na którym sprzedaje się rzeczy często niedostępne w sklepach, zwykle starocie»
w małych miasteczkach; wielki targ»: Na rynku rozłożył się jarmark, furmanki i stragany mieszały się razem, ludzie w zabłoconych butach kłócili się i targowali. Iwasz. J. Mił. 149. Widziałem go niedawno w Borku na końskim jarmarku. Dąbr. M. Noce //, 23. Chory, z nie wyleczoną influencą, co rok zjeżdżał do Kolonii i na jarmarkach antykwarskich zasiadał w roli eksperta. ŻER. Wspom. 10. Już na kilkaset kroków przed miasteczkiem można poznać, że odbywa się w nim jarmark: świadczy o tym mnogość ludzi i wozów, daleki zgiełk, bliskie okrzyki, nareszcie — tak zwane sceny charakterystyczne. Prus Now. III, 236. Dalej na zbiorach i jarmarkach wędrowni aktorowie w chruścianych szałasach dawali widowiska już czyściej narodowe i popularne, przedstawiali postacie i. wypadki miejscowe. SYROK. Lit. III, 125. Szedł chłop na jarmark, ciągnąc cielę na powrozie. Kras. Bajki 38. // L
Jeszcze parę lat i ostatni nawet światła nie będzie musiał gasić, bo elektrownia sama wyłączony za długi.
"Szedł chłop na jarmark, ciągnąc cielę na powrozie"
Przecież to ta sama ekipa, która na godzinę przed ciszą wyborczą zrywała plakaty konkurencji. Zdaje się, że niektórzy nawet fotki mają. Teraz są szanowanymi radnymi itd.
Pamiętam jak za Czauczesku w Rumunii też chwalono się, że to państwo nie miało żadnych długów. A gospodarka była jak żywcem wyciągniętą z wieku XIX.
Będzie bezpieczniej bez otwartego spalania i ryzyka zaczadzenia.
Dla osób starszych, to bezpieczeństwo i spokój dzieci.
Na siłę tych dzieci nie ciągają, tylko chyba rodzic wyraża zgodę, 11:03.
Dzieci miały radochę. Dla kogo są kolorowe jarmarki, koguciki na drucikach czy cukrowa wata? Oscypków nie było?
kiermasz «zorganizowana specjalnie sprzedaż pewnego rodzaju artykułów»
kiermasz m II, D.-u 1. «okresowa sprzedaż niektórych artykułów w kioskach lub stoiskach, połączona często z wystawą»: Na dorywcze kiermasze grafiki przychodzą wtajemniczeni lub przypadkowi przechodnie. Życie Lit. 37, 1958. Piękny był kiermasz majowy w zeszłym roku! Jeszcze dziś pamiętam barwny, pogodny, świąteczny tłum, który pod rozłożystymi lipami Alei gromadził się wokół kiosków z książkami. Borow. Przedp. 23. Odbywał się w pobliżu przy karczmie kiermasz z licznymi budami i wozami, w których sprzedawano rozmaite rzeczy, jak narzędzia rolnicze, odzież włościańską, świecidła, łakocie itp. Lim. Pam. 35.
2. przestarz. «święto kościelne na wsi, odpust; także: jarmark»: Napełniali zaścianek chórem pieśni, jakby szli z wesela czy z kiermaszu. Rodz. Dew. 307. Z swoim osiołkiem, z małpą przy pałaszu, garściami grosze zbierał na kiermuszu. Pług Zagon III, 152. Już kłos dojrzały ku ziemi się zgina. Już wypróżnione są gniazdeczka ptasze. Lato swych darów użyczać zaczyna; parafijanie jadą na kiermasze. Kras. Monach. 62. // L
<nm. Kirmes z Kirchmesse>