Nie było nigdy kursów. Zawsze trzeba było skończyć szkołę, teraz to już studia.
Na UJ Wydział Pielęgniarski, Akademia Medyczna w Warszawie, trwa tylko 5 lat oraz kończy się obroną pracy magisterskiej. Pozdrawiam.
Pielęgniarka po kursie? Aż strach się bać
To co powiedzieć o pani mgr pielęgniarce z pensją pielęgniarki?
Ty się ciesz, że nie ma pielęgniarek z penisami. Tym politycznym LGBciarzom już totalnie odbija.
kiedyś pielęgniarstwa uczono w szkołach średnich jak jest teraz nie mam pojęcia jestem starej daty.
15 grudnia 2022, Stypendia dla studentów kierunku lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, analityka medyczna, fizjoterapia oraz farmacja. W wykazie prac rządu opublikowano informację o planowanym projekcie uchwały Rady Ministrów w sprawie „Systemu zachęt do podejmowania i kontynuowania studiów na wybranych kierunkach medycznych oraz podjęcia zatrudnienia w zawodzie na lata 2022–2026”.
Za przygotowanie projektu odpowiedzialne jest Ministerstwo Zdrowia. Planowany termin przyjęcia uchwały przez rząd to czwarty kwartał br.
System zachęt do podejmowania studiów na wybranych kierunkach medycznych a KPO
System zachęt – jak wyjaśniono - powstał w odpowiedzi na problem niedoboru kadr medycznych. W wykazie prac rządu podano także, że przyjęcie systemu zachęt jest warunkiem realizacji kamienia milowego D29G będącego elementem wdrażania inwestycji D2.1.1 w ramach KPO.
Jacy studenci z kierunków medycznych otrzymają stypendia?
System zachęt przewiduje m.in. stypendia dla najlepszych studentów kierunku lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, analityka medyczna, fizjoterapia oraz farmacja.
Dla studentów kierunku pielęgniarstwo, położnictwo oraz ratownictwo medyczne przewidziane są stypendia dla osób podejmujących studia, bezzwrotne dofinansowanie kształcenia studentów oraz mentoring w formie praktyk studenckich.
Dla absolwentów kierunku pielęgniarstwo, położnictwo oraz ratownictwo medyczne wsparcie obejmie mentoring w formie profesjonalnej opieki dla osób podejmujących pracę w zawodzie.
System zachęt - jak podano - jest realizowany do czasu zakończenia Krajowego Programu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, czyli do połowy 2026 r. Uruchomienie form wsparcia nastąpi począwszy od roku akademickiego 2022/2023.