Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

Ilość postów: 45 | Odsłon: 8237 | Najnowszy post
  • Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

    Witam.

    Nie wiem, gdzie o tym napisać.

    Chodzi mi o zabytkowy pomnik-grób na cmentarzu w Mominie. Czy mogę prosić o pomoc w zdobyciu namiaru na osobę, która mi poda bliższe szczegóły? To moja praprababcia. Parafia w Mominie nie chce kontaktu ze mną. Kto mi pomoże?

    Jola

    Gość_Jolanta Kozak
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

      dlaczego Parafia nie chce Ci pomóc? może ów grób jest wpisany na jakąś listę zabytków? trzebaby iść tym tropem

      menka64
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

        łaski ci ksiadz nie robi powinien ci powiedziec wszystko co wie na ten temat

        Gość_Mieszko Pierwszy
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

          Może ,aleee nie musi ;)Kto go zmusi?

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

        Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

        Dzwonię tam systematycznie. Nikt nie podnosi słuchawki. Dwa razy nagrałam się na sekretarkę. Bez odzewu. Nie wiem, co robić. Mieszkam na Górnym Śląsku, a to jest w Mominie. Jakie jeszcze mam możliwości? Szukałam konserwatora zabytków w internecie, ale nie ma na niego namiarów. Sama nie wiem, co jeszcze mogę zrobić. Jola

        Gość_Jolanta Kozak
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

          Pani Jolu niech Pani napisze do mnie na maila aga84@amorki.pl postaramy się pomóc w tej sprawie

          fajna
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

            Napisałam do Pani i podałam też maila osobie z Mominy, która odezwała się poniżej. Jesteście po prostu wspaniali. Jola

            Gość_Jolanta Kozak
            Zgłoś
            Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 8

        Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

        Z konserwatorem zabytków to nie jest dobry pomysł.Ja kontaktowałam się z kieleckim konserwatorem w sprawie przydrożnego krzyża .Dostałam odpowiedż że w rejestrze go nie ma gdyż jest to jeden z setek takich obiektów.

        Gość_m.r.
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 7

      Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

      Myślę że mogę pomóc.Jestem parafianinem parafii Momina.Od kilku lat oczyszczany jest stary cmentarz w ostatnim roku oczyszczono środkową część i dzięki temu odkryło się wiele pomników.Nie wiem do kogo pani się zwracała bo pisząc parafia to może trafiła pani na kogoś z rady parafialnej kto panią po prostu zbył.Jest taka starsza kobieta która kilkanaście lat temu spisała większość zabytkowych nagrobków,a i proboszcz napewno nie odmówi gdyby pani chciała zerknąć w akta.Ja też chętnie pomogę znam cmentarz bywam na nim bardzo często.to prosze podać jakieś szczegóły lub kontakt mejlowy napewno jeśli pomnik jest to go odnajdziemy

      Gość_m.r.
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

        Z radością. Chodzi o Wiktorię z Rakowskich-Podczaską. Ale może na maila?

        jolanta.kozak@gmail.com

        Gość_Jolanta Kozak
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 22

        Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

        Jeśli jest Pan/Pani często na cmentarzu w Mominie czy mogę zwrócić się z wielką prośbą. Poszukuję grobu Gerarda Kwarcińskiego zmarłego 27 września 1907 roku w Mominie i pochowanego tam przez miejscowego proboszcza księdza Czernikiewicza. Nie wiem czy grób jeszcze istnieje. Niestety moje kilkukrotne listy do obecnego księdza pozostały bez odpowiedzi. Przez przypadek trafiłem na ten wpis i muszę przyznać wzbudził on moją nadzieję. Czy moge liczyć na przychylne potraktowanie mojej prośby?

        Z góry dziekuję

        Serdecznie pozdrawiam

        Marek Kwarciński e-mail kwarcinskimarek@tkdami.net

        Gość_Marek Kwarciński
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

          Jest na pewno taki nagrobek w starej części od strony muru graniczącego z drogą do Garbacza. Znam ten cmentarz dobrze, chociaż od 40 lat mieszkam na Dolnym Ślasku. O ile pamiętam napis na nagrobku to ta osoba była zarządcą dóbr w Garbaczu lub Boksycach.

          Pozdrawiam,

          W.G.

          Gość_W.G.
          Zgłoś
          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 9

      Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

      Gdyby był ksiądz Roman to by Ci napewno pomógł !!!

      A teraz jest tam podobno bardzo opieszły ksiądz

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

        O nie podpisałeś sie jako Gość .Myślę że w Mominie jesteś tylko gościem bo obecny ksiądz jest poprostu bardzo solidnym człowiekiem i wiem że w dokumentacji jest bardzo solidny.Potrzebowałem zaświadczenia o bierzmowaniu i okazało się że ten ksiądz którego imiennie chwalisz nie prowadził w ogóle dokumentacji a ten przez rok odwalał za niego zaległości. Jak ktoś nie lata po chałupach z bajami tylko pracuje i widać efekty to nie pasuje.A taki paw co to do każdego w oczy uśmieszki a poza oczami to was od chłopków przezywa to jest o.k

        Gość_m.r.
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

          tak tak zakręcony jak nie powiem kto byłem tam z rodziną ustalić pore istotnych spraw to się zachowywał jakby był pod jakimś wpływem nie napiszę czego nie szło z nim wogole podyskutować

          A kolego w Mominie nie jestem gościem mieszkaliśmy tam całe wieki i rodzina mieszka do dziś !!!!!

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

            Czytam i zastanawiam się czemu służy ta czcza dyskusja.Poznałem obecnego proboszcza znałem poprzedniego .Tamten dużo mówi tylko co z tego wynika?

            Gość_ADAM.
            Zgłoś
            Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 18

            Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

            Jolu jak w niedzielę pójdę na cmentarz to też

            poszukam tego grobowca .A ksiądz przyjeżdża co miesiąc do mojej chorej babci i jest naprawdę wspaniałym człowiekiem.Zawsze spokojnie wysłucha porozmawia ze staruszką a z i nami o wszystkim pogada i pożartuje.Tylko trzeba chcieć rozmawiać z księdzem a niektórzy to jak zobaczą sutannę to jak jakieś dziki się zachowują.

            Gość_baśka1886
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Grób w Mominie z ok. 1870 roku.

              Ja wiem, gdzie jest grób, ja tylko chciałam się więcej dowiedzieć, bo napisy z datami urodzenia i zgonu nie istnieją. Nie znam księdza, bo nie mogę się tam dodzwonić, a na sekretarkę automatyczną nikt mi nie odpowiada. Jola

              Gość_Jolanta Kozak
              Zgłoś
              Odpowiedz
2 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
"Wesna-Probud" Sp. z o.o.
Branża: Spożywcze artykuły
Dodaj firmę