Kaprys i 12 parówek - Laskowik & Malicki https://www.youtube.com/watch?v=bc_bA5sDpnM
Nie pomyliły wam się wątki?
Powinny byc szkoly dla jutuberow tiktokerow i innych cudów
PLUTO-kracja - Plutokracja (gr. πλουτοκρατία plutokratia „rządy bogatych”, od wyrazów πλοῦτος plutos „bogactwo” + κρατέω krateo „rządzę”) – system sprawowania rządów, w którym podstawową zasadą władzy jest bogactwo.
Termin plutokracja jest używany w dwóch znaczeniach. W pracach dotyczących historii plutokracja jest polityczną kontrolą oligarchii bogatych. Przykładami plutokracji były niektóre miasta-państwa w starożytnej Grecji czy włoskie republiki kupieckie Wenecji, Florencji i Genui. Plutokracje wyrastają zwykle na danym terytorium po okresie anarchii (bezrządu). Plutokracja jest blisko spokrewniona z arystokracją jako formą rządzenia, gdyż generalnie bogactwo i wysoki status społeczny są związane ze sobą[potrzebny przypis].
Drugie znaczenie ma charakter pejoratywny i odnosi się do wpływu, jaki wywierają bogaci na procesy polityczne we współczesnych państwach. Wpływ ten może być „pozytywny” (finansowy „wkład” lub łapówka) względnie „negatywny” (odmowa płacenia podatków, zagrożenie przeniesieniem zyskownych gałęzi gospodarki w inne miejsce itp.).
Odnotowuje się liczne przypadki finansowego nacisku bogatych ludzi na rządy w celu uzyskania korzystnej legislacji. Większość zachodnich demokracji parlamentarnych dopuszcza gromadzenie przez partie polityczne datków od prywatnych osób (bezpośrednio lub za pośrednictwem specjalnych funduszy), ale chociaż nie powinno to mieć żadnego wpływu na procesy legislacyjne, jest mało prawdopodobne, aby wszyscy politycy byli odporni na tego rodzaju wpływy. W Stanach Zjednoczonych podjęto wysiłki na rzecz reformy systemu finansowania kampanii wyborczych, która miałaby zapobiegać tego rodzaju patologiom. [wikipedia]
Plutokracja – to ustrój polityczny oraz system sprawowania władzy w państwie, których podstawową zasadą jest posiadanie bogactwa. Inną nazwą na tę formę rządów jest chryzokracja. Termin "plutokracja” pochodzi z greki (πλουτοκρατία - plutokratia) i oznacza "rządy bogatych". Ploutos tłumaczy się jako "bogactwo”, natomiast kratos jako "rządy” bądź "zasady”.
Pochodzenie terminu
W VIII księdze Państwa Platon opisał plutokrację jako fazę w rozwoju państwowości zachodzącą bezpośrednio po timokracji, czyli władzy ludzi wojska. Jej bezpośrednim skutkiem było wytworzenie się warstwy najbogatszych, tzw. oligarchii. Ta forma rządów prowadzi z kolei, według Platona, do tyranii. Plutokracja byłaby także przedostatnim ogniwem ewolucji (czy raczej: degradacji) państwa od demokracji do tyranii. (W. Tatarkiewicz 2011, s. 97-98)
Dwuznaczność
W opracowaniach historycznych plutokracja oznacza polityczną kontrolę, jaką sprawowali najbogatsi przedstawiciele społeczeństwa, m.in. w niektórych miastach-państwach starożytnej Grecji czy włoskich republikach kupieckich w Wenecji, Florencji bądź Genui. W takiej formie oligarchia jest często wynikiem bądź nieumiejętnej polityki timokracji bądź rządów (czy anty-rządów) anarchicznych. W takiej oligarchicznej formie plutokracja przybierała kształt rządów arystokracji.
W drugim uwspółcześnionym znaczeniu - jednoznacznie pejoratywnym - "plutokracja” oznacza negatywny wpływ najbogatszych na przebieg procesów politycznych we współczesnych formach państwowości. Często wiąże się z różnymi wariantami korupcji, lobbingu bądź innych form finansowego przekupstwa. Współcześnie odnotowuje się coraz więcej przypadków wywierania przez bogatych presji na rządzących w celu uzyskania korzystnej dla ich interesu legislacji (np. w sprawie konkretnej ustawy, przynoszącej określone profity dla danej firmy). Warto zaznaczyć, że znakomita większość demokracji parlamentarnych Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych dopuszcza gromadzenie przez rozmaite partie polityczne odpowiednich datków i darowizn od prywatnych osób. Podobny precedens ma miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie jednak w ostatnim czasie podjęto wysiłki na rzecz reformy systemu finansowania kampanii wyborczych. Mają one na celu przede wszystkim zapobieganie wszelkiego rodzaju patologiom i nadużyciom ze strony władzy. (J. Winters 2011, s. 567-569)
Propaganda nazistowska i komunistyczna
W propagandowym żargonie nazistowskich Niemiec oraz bloku państw komunistycznych "plutokracja” stanowiła poręczne pojęcie-hasło mające za zadanie przedstawić, tzw. państwa zachodnie w złym świetle - jako opierające swą politykę na wyzysku biednych przez bogatych. Imperializm, zarzucany Zachodowi, wiązał się według komunistów bezpośrednio z plutokracją, nastawioną na zarobek i kolonizację słabszych przez silniejszych (dysponujących siłą - bogactwem). W przypadku propagandy nazistowskiej hasło "plutokracja” odnoszone było przede wszystkim do niszczycielskiego (wobec odbudowujących się po pierwszej wojnie światowej Niemiec) działania narodu żydowskiego. (C. Blamires, 2006, s. 522-524)
Rozumienie współczesne
Według kanadyjskiej badaczki Chrystie Freeland, autorki Plutocrats: The Rise of the New Global Super-Rich and the Fall of Everyone Else, współczesne panowanie plutokracji w krajach rozwiniętych wynika z powszechnego przyzwolenia dzisiejszego społeczeństwa na władzę bogatych, wynikającego z zakorzenienia się kapitalistycznego wzorca polityki w świadomości społeczeństw zachodnich. Inną przyczyną jest, zdaniem socjolożki, dominujący dziś konsumpcjonistyczny model współczesności, w którym najważniejszą rolę odkrywa własny interes (self-interest) dający odpowiednią pozycję społeczną i szansę zawodowej mobilności, przede wszystkim awansu społecznego oraz wzrostu finansowego poprzez nieograniczone możliwości poszerzania kapitału. (Ch. Freeland 2012, s. 67)
https://mfiles.pl/pl/index.php/Plutokracja
Pluto – fikcyjna postać występująca w filmach animowanych i komiksach, stworzona w studiu Walta Disneya. Żółty pies z czarnymi uszami i zieloną lub czerwoną obrożą na szyi, towarzyszący Myszce Miki w jej filmowych i komiksowych przygodach. Jako imiennik planety karłowatej Pluton, pojawił się kilka miesięcy po jej odkryciu. Wierny swojemu panu, zdarza mu się wpadać w tarapaty. Niektóre filmy sugerują, że Pluto jest owczarkiem. Uważa się też, że Pluto może być psem rasy Bloodhound[1]. W niektórych kreskówkach podkochuje się w pewnej małej suczce o imieniu Dinah, która po raz pierwszy pojawiła się w filmie The Sleepwalker.
Historia
Bezimienny pierwowzór Pluto pojawił się w kreskówce pt. „The Chain Gang” w 1930 roku jako pies rasy bloodhound tropiący mający odnaleźć Mikiego, uciekiniera z więzienia[2]. Rok później wystąpił pod imieniem Rover w animacji „The Picnic”, jako pupil Minnie. Imię Pluto po raz pierwszy użyto w krótkometrażówce „The Moose Hunt” (1931). Jako zwierzak Mikiego wystąpił w kreskówce „Mickey’s Pal Pluto” (1933). W „Puppy Love” (1933) towarzyszył właścicielowi podczas randki z Minnie, w „Playful Pluto” (1934) usiłował pomóc w wiosennym sprzątaniu, w „On Ice” (1935) próbował jazdy na łyżwach, które założył mu Kaczor Donald.
Oprócz filmów z Myszką Miki nakręcono również animacje z Pluto jako główną postacią, m.in. w „Mother Pluto” (1936) oraz „Pluto’s Quinpuplets” (1937). Nemezis bohatera jest buldog Butch, a jego ukochanymi – temperamentna suczka Fifi oraz długowłosa jamniczka Dinah. W „Pluto’s Quinpuplets” Fifi i Pluto zostali ukazani jako „małżeństwo”, rodzice pięciorga szczeniąt. Jedyny znany z imienia to Pluto Junior, pojawiający się w krótkometrażówce pod tym samym tytułem (1942). W kreskówce „First Aiders” (1944) Pluto został skonfrontowany z Figaro. Za film „Lend a Paw”, gdzie grał główną rolę, studio otrzymało Oscara.
W latach 50. pies nadal występował w kreskówkach. Ostatnia krótkometrażówka z jego udziałem z „klasycznej” serii to „The Simple Things” (1953).
"Data publikacji: 22.02.2018; Coraz mniej zawodowych lobbystów odwiedza Sejm. Przedstawiciele grup interesów rzadziej rejestrują się na Wiejskiej i niemal przestali wypowiadać się tam o procedowanych ustawach. Przyczyną ma być złe prawo i upolitycznienie przez PiS posiedzeń komisji (...)" https://www.forbes.pl/biznes/lobbysci-opuscili-sejm-inaczej-wplywaja-na-wladze/lct5lp4
"2013-05-15 Kto i w jakich sprawach lobbuje w Sejmie? Lobbing jest praktyką polityczną, realizowaną przez osoby bądź podmioty, niebędące przedstawicielami władz publicznych, polegającą na wywieraniu nacisku na organy sprawujące funkcje publiczne w celu osiągnięciu określonego celu. (...)" https://mamprawowiedziec.pl/czytelnia/artykul/kto-i-w-jakich-sprawach-lobbuje-w-sejmie
"(...) Jako rodzaj wpływania na prominentów władzy działalność ta może być zalegalizowana bądź nieoficjalna. Nie wszystkie państwa demokratyczne posiadają ustawy regulujące zasady uprawiania lobbingu w swoich parlamentach. W Polsce lobbing jest działalnością zalegalizowaną prawnie. Od 2006 r. obowiązuje ustawa o działalności lobbingowej, zgodnie z którą przedstawiciele grup nacisku mają obowiązek zarejestrowania swojej pracy w Sejmie, aby móc uczestniczyć w pracach parlamentu i wywierać wpływ na kształt prawa. (...)" https://jawnylobbing.pl/analiza/926/kto-i-w-jakich-sprawach-lobbuje-w-sejmie
Aktualizacja: 21.01.2022 Zaskakujące nazwiska na liście lobbystów w Sejmie. Była egzotyczna kandydatka na prezydenta oraz filozof, przedstawiany jako prezydent Królestwa Polskiego, wpisali się na listę osób oficjalnie lobbujących przy ul. Wiejskiej.
https://www.rp.pl/polityka/art19309991-zaskakujace-nazwiska-na-liscie-lobbystow-w-sejmie
https://www.senat.gov.pl/lobbing
https://www.sejm.gov.pl/lobbing
https://www.gov.pl/web/finanse/lobbing
https://wydawnictwo.sejm.gov.pl/publikacja/regulacja-prawna-lobbingu-na-swiecie
Wolny zawód a freelancer. Gdy mowa o „wolnych zawodach” bardzo często pojawiają się pewne niedomówienia. To prawda — potoczne rozumienie tego pojęcia nie zawsze pozwala na precyzyjne określenie, czym charakteryzuje się wolny zawód. Z przyjemnością nieco rozjaśnię Ci tę skomplikowaną tematykę posługując się praktycznymi przykładami
Niezły śmietnik się zrobił z tego wątku. Strach o cokolwiek tutaj zapytać.
https://www.employear.com/pl/blog/wolny-zawod.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolny_zawód
https://duckduckgo.com/?q=wolny+zawód&ia=web
Matko święta jakie drętwe definicje. Jak z poprzedniego wieku. Księgowy to wolny zawód, ale programista albo śmieciarz już nie :P
Kto jest właścicielem tego serwisu ?
https://pl.trustpilot.com/review/freelancehunt.com?languages=all
https://www.instagram.com/freelancehuntcom/
https://pl.linkedin.com/in/ihor-plakhuta-301211204
https://whiteshark.digital/about/
Ruskie chyba to jest, bo strona w języku rosyjskim jest, a nie w ukraińskim:
http://web.archive.org/web/20060701000000*/freelancehunt.com
22.52 jak to jedno i to samo
Influencer i feelancer to zupełnie co innego. Nie mieszaj.
Chetnie obrobie jakáś lance
To obrabiaj, a nie tylko piszesz po forum cały czas, że być chciał, tylko nikt Ci nie chce podać do pyska :D
Polecam gastroskopię, tylko tą przez gardło, a nie tą dla mięczaków - przez nos (chyba, że masz krzywą przegrodę to nie w każdą dziurę wejdzie). A jak jesteś duży twardziel to kolonoskopia. Ponoć czasem dają jakiegoś "ogłupiacza" (niektórzy mówią, że to "głupi Jaś") przed zabiegiem - na rozluźnienie.