Jak powstała Wyższa Szkoła w Ostrowcu? Ktoś pamięta?
Najpierw była niższa, później urosla i teraz jest wyższa.
Czyli drogą ewolucji. Brawo, teraz będzie kilka wyższych na tej zasadzie.
Jak wszystko w tym mieście. Poprzez uplecenie czerwonej pajęczyny.
Po 1989 roku, kiedy ... skończył się komunizm i przeobraził się w postkomunizm III RP trzeba było czerwone partyjne elity uposażyć we wszystkich dziedzinach gospodarki i szkolnictwa. Wyższe szkoły wyrastały w całej Polsce, a na czele ich władz świeżo upieczone pzpr-owskie elity. Podobnie było i w Ostrowcu. Były to też miejsca pracy dla suto wynagradzanych wykładowców wywodzących się- a jakże- z PZPR. Na wsbip wykładali m. innymi Oleksy, Kałamaga. Nazwa była nie przypadkowa. Szumne wówczas słowa: biznes i przedsiębiorczość dla ludzi prowincji kojarzyła się z lepszym życiem dla swoich dzieci. Dlatego młodzież z biedniejszych rodzin czy ze slabszymi wynikami w nauce aplikowała do takiej szkoły w przekonaniu, ze po wydaniu tych paru tysięcy czesnego i ukończeniu szkoły wrota biznesu i kariery zawodowej beda stać otworem. Niestety życie zweryfikowało ich myslenie, Absolwenci najczęściej trafiali do huty lub do marketów. Dlatego często mieli ksywki np. "redaktor", który trafił na obrabiarke, a nie do Gazety Wyborczej.
Wyjatkami są osoby, które były miały tzw. plecy w lokalnej władzy i potrzebny był im papierek, a miejsce w magistracie czekało.
Czyli ostrowiecka wyższa szkoła ma komunistyczny rodowód? Czy zatrudnione są w niej dzieci komunistów lub byłych TW?
No, tak jak podstawowki, wszystkie komunistyczne
Czy są? Pytanie powinno brzmieć ilu ich jest :)
Taka pralnia pieniędzy, okoliczne kacyki powiązania mafijne z jaskiernią na czele wykłady wypalonych czerwonych prosiąt
Ale była to też uczelnia na miarę Collegium Tumanum.
Łatwy do uzyskania dyplom, liczący się w dalszej drodze i kolejnych stopniach naukowych.
Idioci na stołkach w głupiutkich firemkach wiadomo po jakiej szkółce. To tylko tutaj!
Jak można dowiedzieć się z BIP uczelni, dawnej WSBiP https://szkolnictwo.pl/index.php?id=D00119
Akademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego jest uczelnią niepubliczną działającą na podstawie pozwolenia Ministra Edukacji Narodowej nr DSW 3-0145-511AM/96 z dnia 19 marca 1996 r.z późniejszymi zmianami. Uczelnia została utworzona przez Ostrowiecką Szkołę Biznesu - spółkę z o.o. (...) https://archive.ph/wBOqV
https://rejestr.io/krs/218691/ostrowiecka-szkola-biznesu
https://wyszukiwarka-krs.ms.gov.pl/dane-szczegolowe-podmiotu;numerKRS=EEExDBTQXphxwJsQSLFKkQ%3D%3D;typ=P
Oprócz WSBiP był jeszcze Wydział Zamiejscowy w Ostrowcu Świętokrzyskim z kierunkiem logistyka Wyższej Szkoły Handlowej im. Bolesława Markowskiego w Kielcach
Wydział Zamiejscowy w Tarnobrzegu
Wydział Zamiejscowy w Ostrowcu Świętokrzyskim
Tarnobrzeg
Wydział Zamiejscowy w Tarnobrzegu Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach został utworzony na mocy pozwolenia MENiS z dnia 15.10.2002 nr DSW-3-4120/597/Rej/IW/02.Wydział Zamiejscowy w Tarnobrzegu jest kameralną uczelnią, gdzie każdy student może odnaleźć swoje miejsce. Obecnie kształci ponad 550 studentów. Pierwsi absolwenci studiów niestacjonarnych, licencjackich i inżynierskich na kierunku Ekonomia opuścili mury szkoły w 2006 roku. Mocnym atutem Wydziału Zamiejscowego w Tarnobrzegu jest kadra naukowa. Wykładowcy naszego Wydziału to pracownicy naukowi ośrodków akademickich takich, jak: Lublin, Kielce, Rzeszów, Kraków i Warszawa, a także z regionu Tarnobrzega. Wydział Zamiejscowy w Tarnobrzegu cały czas prowadzi aktywną działalność nie tylko na polu edukacji swoich studentów. Systematycznie rozwijana jest współpraca z różnymi środowiskami. W marcu 2006 roku została podpisana "Deklaracja Współpracy" - dokument regulujący i formalizujący zasady współdziałania i współrealizacji inicjatyw na rzecz rynku pracy podejmowanych w ramach Partnerstwa Lokalnego. Partnerstwo Lokalne na Rzecz Aktywizacji Zawodowej Na Obszarze Poprzemysłowym działa w ramach projektu pt. "Partnerstwo na Rzecz Aktywizacji Zawodowej ANIMATOR", realizowanego w Projekcie EQUAL. Cykliczną już imprezą stały się targi pracy WORK&TRAVEL;, gdzie studenci poznają pracodawców z USA i w efekcie wyjeżdżają tam do pracy w czasie wakacji. Organizowane są konkursy tematyczne dla uczniów klas maturalnych, połączone ze spotkaniami z wieloma znanymi postaciami nauki. W siedzibie Wydziału Zamiejscowego w Tarnobrzegu odbywają się pokazy filmów w ramach festiwalu kina niezależnego „Bartoszki Film Festival”.
Ostrowiec Świętokrzyski
Wydział Zamiejscowy w Ostrowcu Świętokrzyskim Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach został utworzony na mocy pozwolenia MENiS z dn. 21.06.2007 nr DSW-2-06-4003-233/07. jako wydział posiadający kierunek kształcenia: LOGISTYKA
Siedziba Wydziału Zamiejscowego w Ostrowcu Świętokrzyskim mieści się przy ul. Słowackiego 19. Na własnym terenie o powierzchni 4000m kw. zlokalizowany jest obiekt o powierzchni 440 m kw. w pełni przystosowany do realizacji zadań dydaktycznych. W budynku uczelni studenci mogą korzystać z Auli, 7 sal ćwiczeniowych, 2 nowoczesnych multimedialnych pracowni informatycznych, projektorów multimedialnych, komputerów przenośnych, tablic interaktywnych, wizualizerów, przenośnego sprzętu audio. W planach Uczelni jest rozbudowa ostrowieckiej siedziby w celu podniesienia standardu kształcenia.
Wydział Zamiejscowy w Ostrowcu Świętokrzyskim oferuje stacjonarne i niestacjonarne studia inżynierskie na kierunku Logistyka. Celem studiów jest wyposażenie absolwenta w wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk o organizacji i zarządzaniu, a także nauk ekonomicznych. W programie studiów stacjonarnych przewiduje się praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach i organizacjach realizujących różne logistyczne zarządzanie, procesy przepływu materiałów i informacji.
https://web.archive.org/web/20110130034336/http://www.wsh-kielce.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=90&Itemid=90
https://web.archive.org/web/20180320002353/http://ostrowiec.wsh-kielce.edu.pl/
Na mapach google z 2012 r. jeszcze widać tablice z nazwą uczelni https://maps.app.goo.gl/4vq5o4doCqiY2Xte8
Jeszcze wcześniej pod tym adresem mieściła się AGENCJA ROZWOJU LOKALNEGO S.A. KRS 0000059599
Na czele tej szkółki w Ostrowcu stał lokalny SLD-owski prominent, a potem jego bliska wspólpracownica.
p.s.
AGENCJA ROZWOJU LOKALNEGO...
https://forum.gazeta.pl/forum/w,15066,103061523,103061523,Targi_pracy.html
Szkoła Zarządzania w Ostrowcu Św. funkcjonuje na rynku ostrowieckim od 1993 roku.
Do 2000 roku istniała jako Filia Szkoły Zarządzania i Marketingu w Kielcach, od 1 września 2000r. została zarejestrowana jako samodzielna jednostka pod nazwą Szkoła Zarządzania w Ostrowcu Św.
Początkowa działalność szkoły polegała na prowadzeniu Międzyuczelnianego Studium Nauczania Początkowego, kształcącego przyszłych nauczycieli oraz od 1995 roku na prowadzeniu Policealnej Szkoły „Business College” posiadającej uprawnienia szkoły publicznej i programowo podlegającej Ministerstwu Edukacji. Szkoła prowadzi również szkolenia zawodowe dla osób dorosłych z wolnego naboru lub na zlecenie różnych firm. Szkoła Zarządzania od 2002 roku prowadzi również Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, który organizuje kursy kwalifikacyjne i doskonalące dla kadr nauczycielskich.
W ciągu kilkunastoletniej działalności w kursach i szkoleniach wzięło udział ponad 12.000 osób.
Szkoła jest członkiem Świętokrzyskiej Izby Gospodarczej w Ostrowcu Św.,
Szkoła wpisana jest do Rejestr Handlowego Dział B nr 3292
Szkoła wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach.
Szkoła posiada Akredytację Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach na prowadzenie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (decyzja KO.II-42351-5a/08 z dn. 11.08.2008r. oraz KO.II-546-2c/2011/RZ z dn. 30.03.2011)
Siedziba Szkoły mieści się w Ostrowcu Św. przy ul. Słowackiego 19.
Dojazd autobusami MPK do ul. Aleja 3 Maja
Uwaga! Szkoła Zarządzania ogłasza nabór na kurs TAXI
informacje w sekretariacie bądź pod numerem telefonu 041 262 05 43
https://web.archive.org/web/20141115174018/http://szkola-zarzadzania.pl/