kto miał leczone zęby kanałowo u Pani Agnieszki? ile kosztuje i jakie wrażenia proszę o opinie
wszyscy lecza kanałowo ,bo to najweicej kasy mozna wyciagnac minimum 4 wizyty po np 80 zl ale znawcy tematu powiedza ze to tak trzeba ze to najlepsze leczenie i ze tralalalal.byle by kase wycuiagnac
Bardzo się mylisz . Leczenie kanałowe to dopust boży dla lekarza i większość dentystów jakby mogło to by wolało tego uniknąć. I wcale nie jest takie opłacalne , bo dużo łatwiej i szybciej zarabia się na usunięciu zęba , na przykład.
no chyba przesadzasz że każdy leczy kanałowo. To wszystko zależy w jakim stopniu jest ząb uszkodzony. Ja jeszcze w zyciu nie mialam leczonego zęba kanałowo. To moze zmień dentystę lub zacznij dbac o zeby :D
to zależy od zęba
najpierw zakłada opatrunek i trzeba zrobić prześwietlenie
potem wypełnia kanał i znów prześwietlenie czy dokładnie wypełniony a dopiero na koniec plomba
koszt opatrunku 40 zł, prześwietlenie 10 zł
na koniec plomba zależy do zęba- 60-80 zł
nie pamiętam dokładnie ale coś koło tego płaciłam
pani Agnieszka jest bardzo dokładna w tym co robi, naprawdę warto, bo jak mi zrobiła kanałowy i jeszcze nadlewanie zęba i wszystko trzyma się OK.
no to dobrze bo tez mam do nadlania zęba właśnie. dzięki bardzo:)
no to nie źle ale jak trzeba no to trudno
to sa naciagacze co by nie mowic,siostra jest dentystka i miala praktyki i krotki kurs jak przyciagnoac do siebie klienta nastraszyc ,naobiecywac i jak najdluzewj przytulic by jak najwiecej zaliczyc kolega ma racje ,kasa kieruje Ciekawey podzial jest tez od 1 do 4 leczya panstwowo bo nie ma duzej ilosci kanałow:) ale juz od do 4 do 8 nie lecza panstwpwo ylko prywatnie pytanie dlaczego?????????????kasa sie liczy i tyle a ty i tak sama sobie nie sprawdzissz czy mowi i czy ma racje Kanalowo to kanalowo i zawsze sie zgodzisz wyrwanie jest niby mniej roboty ale wizyt czyli przytulenjest mniej to proste a tak raz trucizna za tydzien wyjecie i przydlubanie pozmiej cysczenie plomba a wizuty leca
Do gościa z 20.21 - taki z ciebie znawca tematu jak z koziej d... trąba. "Siostra jest dentystką" - akurat ! Jakby to była prawda to nie miałbyś kłopotów z zębami . A z tymi "kursami naciągania" to już kompletna bzdura . Dużo wizyt z jednym zębem to mało ekonomiczne podejście - dużo pracy i większe koszty dla gabinetu (za każdym razem narzędzia , sterylizacja itp) - tak , że tu się "znawco" nie popisałeś logiką specjalnie. W prywatnym gabinecie opłaca się najbardziej wyleczyć zęba na jednej wizycie , co jest możliwe pod warunkiem , że jest na miejscu rtg i lekarz dysponuje odpowiednią ilością czasu.
Natomiast co się leczy państwowo a co nie to wymysł tylko i wyłącznie NFZ i jego chorych zasad więc tam proszę kierować uwagi.
A trollom dziękujemy.
Oczywiście :)))dobre!!!!!! wiele wizyt to dla gabinetu straty ,dobre co heheheh ,wyjęcie watki i włozenie nowej wizyta 60 zl osobiscie placilem nie u tej pani ale tak jest w wielu gabinetach i problem na tym polega ze nawet z dobrego zeba zrobia problem a oto przykład Poszedłem do jednego ooooooooooooooo trzeba kanałowo poszedlem do innego,ten zab ma trzy kanały wiec jest troche dlubania a teraz trzeci eeeee to krotkie leczenie i teraz ktory mnie oszukał?????????a zab jest do dzis i jak sie nie trudno domyslic ten 3 mial racje Oszustów jest wielu i naciagaczy popieram goscia wczesniej
Ja za takie coś płaciłem 20 zł
To nieprawda, ze ta pani leczy kanalowo. W Ostrowcu nikt nie leczy kanalowo.
Leczenie kanalowe to skomplikowany zabieg wykonywany z pomoca specjalistycznego mikroskopu i innych instrumentow ktorych ostrowieccy dentysci nigdy nie mieli w rekach.
O tym czy leczenie faktycznie jest kanalowe moze swiadczyc cena zabiegu - nierzadko ponad 1000zl za jednego zeba. Leczenie kanalowe za 300 zl to bubel, za ktory mozna przyplacic ekstrakcja zeba po kilku latach.
W Ostrowcu mozna jedynie usunac kamien i wyrwac zeba, pozostale zabiegi sa zbyt skomplikowane dla ostrowieckich dentystow. Plombowanie a tym bardziej grzebanie w kanale zeba powinni wykonywac prawdziwi fachowcy a nie dziady - partacze.
Zeby sa na cale zycie i lepiej wydac troche wiecej i je miec a nie powierzyc ich los dziadowi z dwiema lewymi rekami.
Dziekuje i dobranoc.
Leczenie kanałowe – metoda leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba oraz wypełnieniu odpowiednim materiałem, najczęściej gutaperką.
Miazga zęba zostaje w znieczuleniu usunięta z kanałów, które następnie zostają zdezynfekowane i wypełnione gutaperką. Całe leczenie powinno odbywać się w powiększeniu (pod mikroskopem operacyjnym) i pod kontrolą radiologiczną.
Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych. Nieprawidłowe leczenie endodontyczne może prowadzić do zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, co może skończyć się koniecznością ekstrakcji zęba. Ząb nawet z dużymi zmianami okołowierzchołkowymi ma korzystne rokowania. Warunkiem sukcesu w jego leczeniu jest zachowanie sterylności w trakcie opracowywania kanałów (tu niezbędny jest koferdam izolujący leczony ząb od środowiska jamy ustnej), obfite płukanie środkami dezynfekcyjnymi, opracowanie kanałów przy użyciu narzędzi ręcznych i maszynowych z dokładnym pomiarem ich długości endometrem, a następnie szczelne wypełnienie sealerem z gutaperką. Efekt leczenia w postaci cofających się zmian pod zębem widać już po pół roku od zakończenia leczenia na zdjęciu rtg.
Przebieg leczenia kanałowego [edytuj]
Fazy leczenia kanałowego
W zależności od rozpoznania lekarz wybiera odpowiednią metodę leczenia kanałowego. Jednak w dużym uproszczeniu, dla ogólnego zrozumienia aspektu leczenia kanałowego, przebieg leczenia wygląda następująco:
* Otwarcie komory zęba i usunięcie martwej lub żywej miazgi (żywą usuwa się w znieczuleniu miejscowym).
* Opracowanie kanału lub kanałów korzeniowych przy użyciu narzędzi kanałowych z obfitym płukaniem kanałów. W trakcie opracowywania kanałów korzeniowych następuje całkowite usunięcie miazgi kanałowej z kanału korzeniowego oraz toksyn bakteryjnych z kanalików zębinowych, dzięki czemu poszerzony kanał staje się odpowiednio przygotowany do wypełnienia. Do przepłukiwania kanałów stosowany jest m.in. podchloryn sodu.
* Osuszenie kanałów.
Ząb podczas leczenia kanałowego
* Wypełnienie kanałów materiałami biozgodnymi. Czynność ta ma na celu szczelne zamknięcie światła kanału na całej długości do otworu fizjologicznego, aby uniemożliwić przenikanie bakterii z jamy zęba do tkanek okołowierzchołkowych. Wypełnianie kanałów korzeniowych wymaga zastosowania różnych materiałów i technik. Materiały wypełniające możemy podzielić na stosowane czasowo i stosowane na stałe do ostatecznego wypełnienia. Najpopularniejszym materiałem do wypełniania kanałów korzeniowych na stałe jest gutaperka, która stosowana od blisko 100 lat, mimo wielu nowych materiałów, jest najlepszym wypełniaczem kanałów, który daje doskonałe efekty lecznicze.
* Wypełnienie zęba. Najczęściej prawidłowo przeleczony ząb kanałowo wypełnia się materiałami kosmetycznymi, do których należą materiały kompozytowe, kompomerowe i nowe materiały ormocerowe.
vikipedia
oj buraku a u tiebia w Paryżu sie nada?
kanałowe dobrze robi pan na Reja :)
A czy leczył sie ktoś u Pana Muchy ? parę razy byłam u niego i mam wrażenie że trzeba czy nie trzeba cos tam leczy cos tam dłubie 80 dych nie ma.parę razy zdarzyło mi sie też że jeden mówił że mam ubytek a drugi ze ten sam ząb jest zdrowy:)
ladna ta nasza pani doktor :)