Czy to będę dobre zmiany dla Ostrowca Świętokrzyskiego? Mowa o nominacji na wiceprezydentów miasta, jakie wczoraj (9 maja) podczas konferencji prasowej Katarzynie Piętos i Krzysztofowi Kowalskiemu wręczył Artur Łakomiec, prezydent Ostrowca Św. Kim jest nowa wiceprezydent?
Z linku: Katarzyna Piętos (z domu Malec) od 30 grudnia 2021 roku pełniła funkcję prezesa zarządu Agencji Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a od 1 stycznia 2022 roku była jego likwidatorem. Jak wyczytać możemy z jej oświadczeń majątkowych zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. urodziła się 10 września 1982 roku.
– Krzysztof Kowalski, w dalszym ciągu zajmie się sprawami inwestycyjnymi, dotyczącymi rozwoju miasta oraz planowania przestrzennego. Nowa wiceprezydent, Katarzyna Piętos w samorządzie ma zając się oświatą, pomocą społeczną, kulturą i sportem. https://radiokielce.pl/1188825/dwoch-nowych-wiceprezydentow-w-ostrowcu/
https://compertus.expert/blog/czym-sie-rozni-ksiegowy-od-dyrektora-finansowego/
Z tych Malców?
"(...) Z mocy prawa w momencie otwarcia likwidacji to dotychczasowi członkowie zarządu spółki stają się likwidatorami, a sam organ zarządu ulega wykreśleniu z rejestru przedsiębiorców. Od tego momentu już nie członkowie zarządu reprezentują spółkę a właśnie likwidatorzy. (...)"
Jakie dobre zmiany? Betonowania układu ciąg dalszy.
Po kiego dwoje wiceprezydentow???
Prezes zarządu miejskiej spółki MDRP pan Jacek Malec to jakaś rodzina?
https://rejestr.io/krs/56720/miejskie-przedsiebiorstwo-robot-drogowych
Nie rozumiem waszego oburzenia. A kogo miał wybrać? Zrobić losowanie, zapytać kto chętny, a może z tych przegranych bezrobotnych???
Zawsze wybiera się spośród tych, których się zna. A czy to trafny wybór, poczekajmy, wszystko zaraz się okaże. To młoda osoba a przecież o to chodzi, żeby młodym dać głos.
To nie jest prywatna firma, że wybiera się sobie znanych. Najuczciwszy był by konkurs, a w skład komisji konkursowej wchodzili by ludzie spoza Ostrowca.
A kogo wybrał na zestepcow vice?
A dlaczego nie wybrać bezrobotnego o najdłuższym stażu w PUP? Ostrowiec stałby się sławny.
14:07
A co, ten rekord do ciebie należy?
24 października 2022 LXIX Sesja Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego
Prezydent Miasta - J. Górczyński – Pani Katarzyno, jestem żywotnie tutaj wdzięczny Pani za to, że wzbudziła Pani tak wiele tu pytań ze strony naszych radnych, ale to tylko potwierdza moją pozytywną opinię o Pani. Ponieważ dzisiaj dając Pani możliwość pracy w MEC-u na innym, trudniejszym odcinku. Powiem szczerze, że to jest uzupełnienie. Uspokajamy to z Panem Prezesem, z Panią Wiceprezes. Jest taka rzecz, na którą nikt z nas nie ma wpływu. A tą rzeczą jest czas, więc odchodzą ludzie na emerytury i na ich miejsce przychodzą inni i takie przesunięcia wewnętrzne też są. I umówiliśmy się tutaj z zarządem Spółki MEC, z zarządem Spółki MZK, że w okresie przejściowym Pani Katarzyna ma pół etatu w starej spółce i uwalnia tą starą spółkę. Tam będzie inna osoba najprawdopodobniej, a Pani Katarzyna przyjdzie już na stałe do MEC-u Ciepłowni Ostrowieckiej. (...)
I to też pokazuje taki upływ czasu. Tu jest wiele emocji, musi się lać krew w tym kraju, bo inaczej tego nie powiem, bo to, co obserwuję w polityce i to, co się dzieje wokół nas, to to się tym skończy. Natomiast z przykrością stwierdzam, że wiele osób też no będzie miało problemy zdrowotne, bo żyjąc w takich stresach, patrząc na to, co się wokół nas dzieje, to też są takie przykre wiadomości. To nic dobrego. (...)
21 stycznia 2015 Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego poinformował o powołaniu nowego zarządu Miejskiej Energetyki Cieplnej. Funkcję prezesa sprawował będzie Dariusz Wojtas (dotychczas zastępca prezesa OSM), a wiceprezesa Artur Łakomiec (dotychczas pracownik starostwa powiatowego). https://www.youtube.com/watch?v=aRVGqtQgNhs
Dyrektor ds. Finansowych Miejskiej Energetyki Cieplnej – Katarzyna Piętos –Szanowni Państwo! Ja pozwolę sobie zabrać głos z dziedziny finansów, tutaj z dziedziny ekonomii i spróbować odpowiedzieć Panu Radnemu na zadane pytanie. Nie wiem, na ile Państwo są obeznani w prawie podatkowym bilansowym, ale postaram się to wyrazić jak najprościej. Prawo podatkowe i prawo bilansowe generalnie co do zasady nie pozwala przewartościowywać majątku przedsiębiorstw. I jedyny taki ruch był w latach 90. W tym momencie nie ma takiej możliwości. Czyli wyobraźmy sobie majątek przedsiębiorstwa, który z roku na rok, właściwie z miesiąca na miesiąc, podlega odpisom umorzeniowym i traci na wartości. Tak? Majątek MEC-u, gdyby oszacować go w całości rynkowo byłby wielokrotnie o większej wartości niż jest obecnie. Ta czynność, której dokonujemy teraz, tzn. wyodrębnienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i wycena tej zorganizowanej części, pozwala – jest to jedyna, jedna z takich furtek – pozwala na przeszacowanie tej wartości majątku. Przy czym należy cały czas mieć z tyłu głowy prawo podatkowe. To znaczy: niezależnie od tego, jaką wartość majątku przeniesiemy do Ciepłowni Ostrowieckiej, odpisy umorzeniowe pod względem podatkowym muszą być kontynuowane. Jest to obligatoryjne. Czyli podatkowo nic się nie zmienia. Kontynuacja. Natomiast, jeżeli chodzi…. Podatkowo przenosimy wartość początkową, dotychczasowe odpisy i wychodzimy na wartość netto. Podatkowo kontynuacja w 100%. Natomiast bilansowo mamy przed sobą duże wyzwanie. Ponieważ mamy szansę wzmocnić kapitałowo spółkę MEC, co w obecnej sytuacji jest bardzo istotne. W momencie, kiedy jesteśmy w takim procesie analitycznym, w wielu instytucjach bankowych, wzmocnienie kapitałowe MEC-u jest bardzo istotne. Ten ruch wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa pozwoli nam zwiększyć sumę bilansową o 24 mln i to właściwie po stronie kapitału własnego. Więc wszelkie wskaźniki zaangażowania, wskaźnik kapitału własnego do ogółem pasywów poprawią się i to właściwie poprawią się dwukrotnie. Tak, że poprawiamy sytuację MEC-u, a z drugiej strony wnosząc aport do Ciepłowni – ze spółki, która w tym momencie ma kapitał własny na symbolicznym poziomie, ponieważ pozwalającym na postawienie tej spółki na zorganizowanie, z poziomu 10 tys., my przechodzimy do spółki z kapitałem na poziomie 28 mln, w zaokrągleniu jeszcze w górę. Więc budujemy sumę bilansową dosyć istotną i mocnego gracza na naszym rynku. Spółka o takiej wartości majątku jest po prostu lepszym graczem, tak? Jest bardziej wiarygodna, także tak już, kolokwializując, naprawdę udaje nam się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, a przy okazji jeszcze częściowo wyjść z ETS-ów.