Jest robota i trzeba ją zrobić.
22 45 jakiś ty mądrryyyy ciekawe gdzie ty pracujesz czy w ogóle
To co proponujesz?
Zaniechać prac, bo było 11 stopni na dworze i padało?
Jak będzie lato, upał to też nie można na dworze pracować?
Wszystkie budowy staną przecież przez to
Szkoda słów i wypowiedzi,bo pełno debili i hejtu
Nie współczujesz śmieciarzom, górnikom, hutnikom na stalowni?
W tych ciężkich zawodach też jest dużo kobiet.
A nie, czekaj...
Nie współczujesz śmieciarzom, górnikom, hutnikom na stalowni?
W tych ciężkich zawodach też jest dużo kobiet.
A nie, czekaj...
To jak pracują skoro ronda zarośnięte.
Jak ziemia mokra to lepiej sie sadzi
W zimie i przy mrozach raczej się chyba dróg nie remontuje, ani nie kładzie kostki brukowej ?
Podczas ulewnych deszczy chyba też kostki brukowej się nie kładzie ? Nie wiem, ale z tego piachu pod kostke to by się chyba błoto zrobiło...
13:15 Co innego firma prywatna, a co innego miejska... W prywatnych różne rzeczy się dzieją czasem, ale tam rządzi prywaciarz (chociaż też go obowiązują różne przepisy), a w firmie miejskiej rządzi urzędnik. Tak ogólnie piszę, bo jak tam jest w ZUM to ja nie wiem.
Nie ważne, czy chodzi o kobiety czy o mężczyzn, bo przecież liczy się człowiek, nieprawdaż? :)
Porywiste wiatry, mgła, ulewne deszcze - to już wcale nie są odosobnione przypadki. Co możemy wówczas zrobić? Czy w takich warunkach da się w ogóle pracować? Co mówi nam na ten temat kodeks pracy?
Otóż jest to zbiór wszystkich zasad i procedur a także obowiązków i praw wszystkich pracowników. Podzielony jest on na wiele części i reguluje w zasadzie wszystkie aspekty życia w pracy, a mianowicie dozwolony czas pracy, warunki itp.
Kodeks pracy a warunki atmosferyczne
https://www.youtube.com/watch?v=VsKcDbARalY
Zabronione są przykładowo: montaż, eksploatacja, demontaż rusztowań oraz ruchomych podestów. Jako złe warunki w tych akurat przypadkach określona jest gęsta mgła, opady deszczu, śniegu a także gołoledź.
Określono także, jakie prace nie mogą być wykonywane podczas burzy tudzież prędkości wiatru większej niż 10m/s. Zasadniczo określony został także przepis mówiący o tym, że nawet jeśli pozornie warunki atmosferyczne nie spełniają wymagań trudnych warunków, to jednak jeśli istnieje zagrożenie życia bądź zdrowia z uwagi na charakter wykonywanej pracy, należy ją przerwać.
Szkolenia kodeks pracy
Warto jednak podkreślić, że powyżej określono jedynie naprawdę bardzo ogólne warunki, tak naprawdę zaś jest ich znacznie więcej - trzeba tu jednak zainwestować w szkolenia z prawa pracy.
Takie szkolenia z kodeksu pracy na pewno są obowiązkowe w zasadzie dla każdej osoby zarządzającej jakąś grupą pracowników, a już na pewno dla osób zarządzających bezpieczeństwem, jakością oraz innymi ważnymi kwestiami w przedsiębiorstwie. Podstawowe szkolenie powinien również przejść każdy pracownik.
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-pracy-16789274
Zmusza ich ktos do pracy w takich warunkach? Godza sie na to. Dzis o prace w lepszych warunkach nie jest trudno.