Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Kolonoskopia

Ilość postów: 147 | Odsłon: 25590 | Najnowszy post
  • Kolonoskopia

    Kto robił Kolonoskopie w Ostrowcu Św w poradni na Słowackiego.... Jakie dają znieczulenie..???? bo maja sale wybudzeń!. Proszę o odpowiedź.

    Gość_Andrzej
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Kolonoskopia

      znieczulenie jest miejscowe, zabieg trwa około 20 min robi go pan dr Lisiecki

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 3

      Odp.: Kolonoskopia

      Mnie też to czeka niestety.................................. mam ochotę uciec daleko! Nie wiem, podobno "głupiego jasia" dają. Raczej nie usypiają.

      Gość_Biedna
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Kolonoskopia

        żadnego jasia, ja to miałam 1mc temu na wzierniku jest znieczulenie podane, nie jest tragicznie da się przeżyć, tylko tyle ze bardzo nie miłe takie badanie troszkę jednak boli

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Kolonoskopia

          z tego wszystkiego to najgorsze jest siedzenie pod drzwiami jak słychać inne osoby jak krzyczą, ale to wszystko zależy od pacjenta i wytrzymałości na ból.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Kolonoskopia

            Zgadzam się jest naprawdę nie przyjemne ale żeby bolało raczej nie ja to badanie robię co 3 lata

            mariuszsz1
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Kolonoskopia

              Mnie też chcieli wyprostować na tym badaniu parę lat temu.Nie przeszło im ,jak poszedłem na rozmowę do anastezjologa zobaczyłem jak wywożą dziadka z 80 lat który ledwie zipał.A Pani która obsługiwała tego węża wycierała ścierką i kładła do wanny to było już za dużo jak na taką impreze więc zrezygnowałem.

              mirek24
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Kolonoskopia

                Głupoty gadacie.Jakie darcie pod gabinetem.Byłam z moją mamą.Siedziałam pod gabinetem,było wielu pacjentów,nikt nie krzyczał.Badanie prawie bezbolesne.Trochę gazów zeszło po badaniu i tyle.Musisz iść z osobą towarzyszącą,bo inaczej nie zrobią badania.Da się przeżyć,a obsługa bardzo serdeczna.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Kolonoskopia

                  Owszem, słychać... niestety, bo drzwi nie są wygłuszone:-( mało to przyjemne. Ale bez przesady, jakie krzyki? Zniczulenie jakieś tam dają, ale mnie i tak bolało!:-( A nie usypiają, bo wtedy musiałby być anastezjolog. Zawsze jednak można sobie wszystko na ekranie pooglądać;-) o ile ktoś jest się w stanie na tym skupić podczas badania:-/

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
              • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 23

                Odp.: Kolonoskopia

                No i niestety są efekty. Masz kolego bez przerwy obstrukcje a czasem nawet biegunkę. Cykor jesteś!!!

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 7

            Odp.: Kolonoskopia

            Znajoma miała robione z pół roku temu to na głupiego jasia. Nie wiem, może coś się zmieniło. A Ty gosciu z 14:45 daruj sobie zbędne komentarze.

            Gość_Biedna
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Kolonoskopia

              Zupełnie bezbolesne badanie(miałam 4 razy)jedyny dyskomfort to nadmuchiwanie jelit aby lepsza była widoczność ich ścian wewnętrznych(uczucie lekkiego wzdęcia).Personel bardzo miły, warunki badania i odpoczywania idealne.Jedyna uciążliwość to przygotowywanie się w domu(głodówka,duża ilość picia i lewatywa).Życzę dobrych wyników.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Kolonoskopia

                Nie przesadzaj,ze zupelnie bezbolesne,moja mama miała juz siedem razy to badanie co półtora roku,i przy tym wycinane polipy.Nie jest to przyjemne i boli,chociaz da się wytrzymać.Jezeli jest wskazanie to trzeba przez to przejść..

                Gość_Kika
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Kolonoskopia

                  Piszesz nie o tym czego sam doświadczyłeś, tylko o tym co powiedziała ci mama (może lubi wzbudzić w tobie współczucie).Ja miałam to badanie kilka razy (oczywiście zawsze wycinają mi polipy),rozmawiałam też ze znajomymi którzy to przechodzili- wszyscy twierdzą jednakowo -nic nie boli!

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Kolonoskopia

                    No właśnie. Wolelibyśmy poczytać relacje osób, które osobiście przez to przeszły. Wiadomo, że każdy odczuwa inaczej, ale mniej więcej można stwierdzić jakie są odczucia. Czyli w końcu jakie to znieczulenie? Kiedyś był głupi jaś, innym razem coś na końcówce. Przez wenflon coś podają podobno? Ile takie badanie trwa?

                    Gość_Pacjent
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: Kolonoskopia

                      Kiedyś jak było w szpitalu robione to usypiali. Widać idzie ku gorszemu

                      Gość
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
                      • Odp.: Kolonoskopia

                        Tak wygląda badanie:przychodzisz po głodówce i po lewatywie(oczyszczenie jelita jest bardzo ważne bo wtedy jest lepsza widoczność czy są polipy)przebierasz się w takie porteczki z dziurką(oni dają jednorazowe)kłądziesz się na boku na stole i bardzo miła pani wkuwa ci kroplówkę dożylne(jest to znieczulenie),po chwili przychodzi pan doktor i robi badanie nadmuchując powietrze do jelita (uczucie wzdęcia),razem z panem doktorem możesz obserwować wnętrze swego jelita na monitorze.Jeśli jest polip,pan doktor ma na końcu tego aparatu jakieś kleszczyki i za twoją zgodą go usuwa(nic nie czujesz).

                        Wszystko to odbywa się w atmosferze spokoju,po zabiegu(trwa około 20 min) pozostajesz w sąsiednim pokoju przez chwilę(zależy od potrzeb) i odchodzą z ciebie gazy(powietrze które lekarz wprowadził do jelita)czyli puszczasz bąki.

                        Koniecznie po badaniu odezwij się,aby jako ten co już przeżył zabieg ogłosić wszem i wobec TO NIC NIE BOLI.

                        Gość
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
                  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 16

                    Odp.: Kolonoskopia

                    a mnie bolało, za każdym razem!

                    Jasne,że da sie wytrzymać, ale żeby bezbolesne?!?!? Wszyscy, z którymi rozmawiałam, mieli podobne odczucia... Boli i już. Pewnie dużo zależy, jaki kto ma próg wytrzymałaości na ból....

                    Za pierwszym razem dostałam głupiego jasia i czułam się prawie jak po większej ilości alkoholu, było mi wszystko jedno;-) i niewiele pamiętałam, ale później dostałam chyba coś innego, bo byłam całkiem świadoma i bardziej bolało... strasznie mnie to badanie wymęczyło...

                    Biedna, nie panikuj:-) nie jest tak strasznie! Czasami dentysta jest gorszy;-)

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
4 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:Dodaj firmę