Janie ,nie wiem o jakich Polakach przebierańcach piszesz ,ale nawet nie wiesz jak sie mylisz.W latach 20,30 i pózniej zwykły człowiek się nie liczył.Znam historię z opowiadań dziadków i z książek nie tylko z tych szkolnych ,Już Mikołaj Rej opisał w krótkiej rozprawie między Panem,wójtem a plebanem kto rzadzi i nic sie od tamtego czasu nie zmieniło.Tylko za czasów wcześniejszych ,bez dostępnych mediów o ''przekrętach ''sie nie wiedziało albo wiedziało sie wersję uszlachetniona ,żgodna z linia partyjną .Nie ma lepszych i gorszych Polaków...zapamiętajcie bo takie myślenie to 1 krok do wojny domowej .Polska przez wieki cierpiała na swych terenach przez tylu najeżdzców,granice się zmieniały ,ludzie przesiedlali ,ze trudno dziś mówic o prawdziwości kogokolwiek.Co ciekawe najgłosniej o swej prawdziwej Polskości grzmia ci co prawdziwi nie sa ...tak jak złodziej ,który najgłosniej krzyczy,że kradńą ....
Zasada równości wobec prawa
Zasada równości wobec prawa to ogólna zasada wpływająca na kształt wolności i praw każdego człowieka i obywatela. Wyrażona została w Konstytucji, która stanowi, iż wszyscy są wobec prawa równi i wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne, nikt zaś nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Dyskryminacji tego rodzaju nie mogą usprawiedliwiać żadne przepisy ani żadne przyczyny. Od powszechnej zasady równości Konstytucja nie przewiduje żadnych odstępstw i wyjątków. Konstytucyjna zasada równości wobec prawa odnosi się nie tylko do obywateli Polski, ale do wszystkich osób podlegających krajowej jurysdykcji.
Równość wobec prawa należy rozumieć w ten sposób, iż wszystkie podmioty charakteryzujące się daną cechą istotną w stopniu równym, muszą być traktowane równo, a więc według jednakowej miary, bez zróżnicowań dyskryminujących, czy też faworyzujących określoną grupę osób. Od tej ogólnej reguły Trybunał Konstytucyjny w swoim orzecznictwie przewiduje wyjątek w postaci tak zwanej dyskryminacji pozytywnej, urzeczywistniającej zasadę równości szans, a polegającej na aktywnym preferowaniu pewnych grup, wówczas gdy jest to konieczne dla doprowadzenia do stanu faktycznej równości. Z tego rodzaju pozytywną dyskryminacją mamy do czynienia np. w sytuacji przyznania pewnych preferencji w zakresie ubezpieczenia społecznego tym ubezpieczonym, którzy zostali inwalidami z powodu wypadku przy pracy, jeśli prawo nie przewiduje dla nich szczególnej rekompensaty.
Rozwinięcie i konkretyzację zasady równości wobec prawa stanowi przepis Konstytucji stanowiący, iż kobieta i mężczyzna mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym, a w szczególności równe prawo do kształcenia, zatrudnienia i awansów, do jednakowego wynagradzania za pracę jednakowej wartości, do zabezpieczenia społecznego oraz do zajmowania stanowisk, pełnienia funkcji oraz uzyskiwania godności publicznych i odznaczeń. Zasada równego traktowania kobiet i mężczyzn jest kwestią szczególnie ważną dla prawidłowego rozwoju współczesnego państwa demokratycznego. Wiadomym bowiem jest, iż praktyka życia społecznego i gospodarczego niejednokrotnie dowodzi, iż zagwarantowanie równości bez względu na płeć w wymiarze praktycznym, nie zaś tylko teoretycznym, to cel niezwykle trudny do osiągnięcia. Konstytucja ustanawiając generalną zasadę równości wobec prawa i, będącą jej uszczegółowieniem, zasadę równości praw kobiet i mężczyzn w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym, stoi na straży kształtowania prawidłowych i pożądanych zachowań społecznych, służących urzeczywistnianiu zasad sprawiedliwości społecznej. W dzisiejszych czasach, choć niewątpliwie nastąpiła poprawa w zakresie równego traktowania kobiet i mężczyzn, to jednak nadal występują liczne przypadki innego traktowania kobiet i mężczyzn w zakresie dostępu do stanowisk, urzędów, czy też zatrudnienia i awansów. Konstytucja nie akceptuje tego rodzaju zjawisk i praktyk, dlatego też jasno wskazuje, iż równość kobiet i mężczyzn oznacza w szczególności równe prawo do kształcenia, zatrudnienia i awansowania, do jednakowego wynagrodzenia za pracę o jednakowej wartości, do zajmowania stanowisk, pełnienia funkcji, uzyskiwania godności publicznych i odznaczeń.
Omawiana zasada równości wobec prawa oznacza zatem, iż wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze państwowe, a ponadto oznacza zakaz dyskryminacji w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Zasada równości może być rozpatrywana zarówno w znaczeniu formalnym, jak i materialnym. W znaczeniu formalnym oznacza konieczność równego, a więc takiego samego traktowania przez prawo wszystkich adresatów norm, bez jakiegokolwiek różnicowania. Natomiast równość w znaczeniu materialnym oznacza, iż wszystkie podmioty charakteryzujące się daną cechą istotną (relewantną) mają być traktowane równo, bez jakichkolwiek zróżnicowań i tak rozumiana służy zagwarantowaniu równych szans poszczególnym podmiotom. Przy takim rozróżnieniu zasady równości wobec prawa stwierdzić należy, iż na gruncie polskiej ustawy zasadniczej mamy do czynienia z zasadą równości wobec prawa w znaczeniu materialnym.
To by sobie Antoni M. posiedział.
A przy której obietnicy zaczniesz się śmiać?
z niespełnionych obietnic mozna się śmiac ,bo to tylko obietnice i wszyscy politycy ze wszystkich partii takowe posiadaja na swoim koncie ,natomiast nad głupota niektórych polityków,naukowców,księży trzeba sie pochylic i co najmniej zamyślić bo to oni maja wpływ na życie w Polsce i jak sie słyszy wypowiedzi księdza Franciszka o francusko brzmiącym nazwisku o bruzdach na twarzach dzieci urodzonych z In-Vitro,o tym że lekarze są w stanie je odrózniac od ''zwyczajnych ''dzieci po tych bruzdach to przywołuje pamięć o czystości rasy aryjskiej i jak ja odróżniali naziści,jak sie słyszy wypowiedzi ''uczonych''na obradach komisji macierewicza,ze Tupolew nawet z oderwanym skrzydłem powinien lecieć dalej,co samo w sobie przeczy aerodynamice,jak sie słyszy polityków ,którzy na ustach maja wartości rodzinne ,życie dobrego katolika ,prawdziwego patriotya okazuje sie ,ze albo zdradza żone/męża albo sie rozwodzi i zostawia żone/męża z dziecmi albo jest starym kawalerem lub stara panna i wartości,które głosi nijak sie maja do jego czynów a to juz czysta hipokryzja.....
...jak sie słyszy te przepychanki na wiejskiej ,ten handel stołkami i z prawa iz lewa to nic tylko siąść i płakac albo właśnie śmiac sie z tej degradacji wszystkich społeczności w Polsce i przy następnych wyborach pokazac kto rzadzi ,bo tylko taki wpływ mamy na to co sie w tym stołecznym cyrku dzieje
Wyszperane w internecie ale jakże puentujące te ostatnie wypowiedzi komentarze jednego z internautów:
""~obywatel_świadomy Podstawowym problem jest fakt, że większość społeczeństwa ma niestety kolesiowską mentalność, więc głosuje na kolesi. Tego nie da się tak po prostu zmienić w jeden dzień lub rok. Tutaj trzeba dekad pracy nad promowanie przyzwoitych postaw, uczciwego postępowanie, przestrzegania zasad fair play, wzajemnego szacunku. To są elementarne rzeczy bez których nie ma szans na pojawienie się rządu, który nie będzie dla nas źródłem wiecznego kaca.
dzisiaj, 07:52 | ocena: 95%
odpowiedz oceń: -1 +1
~zapata A co to ma do podatków!?Tzn. że ci twoi "kolesie" nie będa płacic podatków!?
11 minut temu | ocena: 50%
odpowiedz oceń: -1 +1
~obywatel_świadomy Nie zrozumiałeś wypowiedzi. Poziom parlamentu jest odbiciem społeczeństwa. Jeżeli społeczeństwo nie zacznie być przyzwoite, zdroworozsądkowe to rząd tym bardziej. Pratchett sformował kiedyś humorystyczną definicję inteligencji tłumu, która ma się równać inteligencji najgłupszego członka tłumu podzielonej przez liczebność tłumu. Patrząc na to jak wybiera nasze społeczeństwo ta zasada wcale nie jest taka daleka od prawdy."
Pamiętajcie w przyszłych wyborach głosujcie nawet na diabła tylko nie na PO.
Koniec swiata! Do czego to doszlo ! W kraju nad Wisla produkcja gorzaly przestala byc oplacalna :D
"Branża spirytusowa jest od kilku lat najmniej rentowną gałęzią polskiego sektora alkoholowego, a wyniki finansowe pozostają poniżej średniej w branży spożywczej - poinformowal Związek Pracodawców "Polski Przemysł Spirytusowy".
a bimber też nie idzie?
http://m.hotmoney.pl/http://www.hotmoney.pl/Poslowie-rekordzisci-Zobacz-ile-wydaja-na-telefony-a30706 masz bidoka jednego z drugim,za nasze podatki !!!!
http://m.hotmoney.pl/http://www.hotmoney.pl/Poslowie-rekordzisci-Zobacz-ile-wydaja-na-telefony-a30706
Bimber zawsze mial sie dobrze....tylko,ze to jest szara strefa ;)
Może i szara ale jaka dobra..Ma swoją moc ;)