A ja miałam problemy z pęcherzem i w ogóle, byłam u dr Zarzyckiego. Kilka razy wizyta i badania w szpitalu. Jestem zadowolona, pan doktor mi pomógł. Wytłumaczył przyczyny, wszystko. Ogólnie odnoszę wrażenie,że lekarze na oddziale urologicznym szpitala sa najsympatyczniejsi i najfajniejsi. Panuje tam miła, sympatyczna atmosfera. Pierwszy raz byłam pozytywnie zaskoczona po wizycie w szpitalu.
Potwierdzam fachowość i miłą obsługę dr Zarzyckiego zarówno przed jak i po operacji , facet na super poziomie!
pisząc ordynarny miałem na myśli że jest nieprzyjemny i opryskliwy
Oddział okropny. Pielęgniarki też niemiłe aż do bólu.
prosę o odpowiedż kogos kto leżał na tym oddziele i się orientuje -do kogo iść?Ziarek czy Zarzycki a może jeszcze ktoś inny?
Cyt
Świadek: — Powikłania to jest mało powiedziane. Wydaje mi się, że to będzie jedna z większych afer medycznych w Polsce. Z racji na toczące się postępowanie karne w Katowicach nie mogę na wszystko odpowiadać, mogę podać sygnaturę. Toczy się postępowanie o błędy medyczne.
Słowa te padły w sądzie w październiku 2024 r. Okazją stał się proces, jaki Kliniczny Szpital Wojewódzki numer 1 w Rzeszowie, w okresie podlegania marszałkowi województwa Władysławowi Ortylowi z PiS, wytoczył ówczesnemu radnemu tej partii Jackowi Kotuli.
Metoda chyba bezpieczna i refundowana
https://www.zwrotnikraka.pl/robot-da-vinci-w-polsce-zastosowanie/
Zabiegi operacyjne z wykorzystaniem robota da Vinci znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny – urologii, chirurgii, ginekologii, kardiologii i laryngologii. Roboty medyczne stosowane są z powodzeniem na całym świecie – szacuje się, że w 2017 roku prowadzono łącznie blisko 900 tyś. operacji z udziałem systemu da Vinci. Najwięcej urządzeń znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych, a w Europie – we Francji. Główną zaletą robota da Vinci w leczenie nowotworów jest jego wysoka precyzja oraz ograniczenie działań niepożądanych podczas zabiegu. Największa wada to wysoki koszt procedury. Decyzją Minister Zdrowia, od 1 kwietnia 2022 roku chorzy z rakiem prostaty mają zagwarantowane darmowe i refundowane leczenie z użyciem robota da Vinci w ramach NFZ. Leczenie chirurgiczne raka gruczołu krokowego z zastosowaniem systemu robotycznego zostało dodane do katalogu świadczeń gwarantowanych finansowanych ze środków publicznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Do tej pory sfinansowano ponad 4000 takich zabiegów. Świadczenia są wykonywane w 27 placówkach w Polsce. Od 1 sierpnia 2023 roku Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje leczenie chirurgiczne z wykorzystaniem robota nowotworu błony śluzowej macicy oraz raka jelita grubego. Lista ośrodków wykonujących refundowane zabiegi z wykorzystaniem robota dostępna jest na stronie Ministerstwa Zdrowia. Komercyjny koszt operacji nowotworu w asyście systemu da Vinci to wydatek około 30 tysięcy złotych.
ZOBACZ: Robot da Vinci w Polsce – zastosowanie, dostępność, NFZ https://www.zwrotnikraka.pl/robot-da-vinci-w-polsce-zastosowanie/