Dziwnie gościu 10:57, bo urządzenia do zabawy dla dzieci są usytuowane tuż przy prywatnym przedszkolu, hojnie dotowanym przez gminę.
"Biznes jest biznes” – tak uwagi radnych o konieczności utworzeniu samorządowego żłobka w Ostrowcu Świętokrzyskim, skomentował podczas sesji absolutoryjnej (22 czerwca) Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. Dla wielu rodziców z małymi dziećmi to „policzek w twarz”, a także sygnał, że z miastem, które z roku na rok systematycznie się wyludnia, nie warto wiązać nadziei na przyszłość. Co ciekawe uchwałą Rady Miasta Ostrowca Św. z 30 grudnia 2020 roku Niepubliczne Przedszkole Pajacyk, w którym mieści się prywatny żłobek otrzymało 1 265 833,52 zł dotacji podmiotowej. Czy wszystkich rodziców z Ostrowca Św. stać na korzystanie z usług prywatnych żłobków?"
Radio Ostrowiec patrzy pisuarom na ręce i tak ma być.
Całuje rączki...ha ha ha
Najpierw trzeba je wyszorować, bo grozi zakażeniem.
10:58 Poziom kultury zwolenników Radia Ostrowiec i całego antyPIS-u:)
Grunt, że w PIS sami kulturalni i inteligentni ludzie...
/10:48/ Fakt, przyjść na konferencję prasową i pytać kto był jej pomysłodawcą to dopiero bezczelność.
147 to liczba drzew, które zostaną wycięte w związku z trwającą przebudową, przebiegającej przez Ostrowiec Świętokrzyski drogi wojewódzkiej nr 754. Drzewa zostaną usunięte na podstawie decyzji ZRiD 4/20 z 25 maja 2020 r. wydanej przez Wojewodę Świętokrzyskiego. – Wycinka drzew spowodowana jest kolizjami z nowobudowanym uzbrojeniem podziemnym oraz zmianami geometrii układu drogowego (poszerzenia jezdni chodników, ścieżek rowerowych, budowa zatok postojowych) – wyjaśnia Andrzej Welik ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach i dodaje, że nasadzone zostaną 203 nowe drzewa.
po pierwsze usunięte zostaną też drzewa nie zupełnie kolidujące z inwestycją np. drzewa przy dawnym sklepie Janina, czy jakoś tak to było- przy ul. Okólnej, kolejne drzewo na rogu ul. Denkowskiej- zjazd do garaży, dalej nie sprawdzałem. Po drugie nikt nie wziął pod uwagę aspektu ekologicznego drzew. Dlaczego nie pozostawione zostały pojedyncze okazy (te zdrowsze, bardziej wartościowe) przy parkingu Radwana 37 kosztem jednego czy dwóch miejsc parkingowych???, wycinane są też drzewa młode, które miały by szanse na przesadzenie ale taniej jest wyciąć i nasadzić patyczki. Teraz nasadzenie 203 drzew za 147 to żaden wyczyn. Usuwamy drzewa dojrzałe o bardzo dużej wartości ekosystemowej. Powinno zostać nasadzone co najmniej dwa razy tyle drzew, zważywszy, że te nowe drzewa w mieście nigdy nie dożyją wieku dorosłego i sędziwego, jak drzewa usuwane. Ciekawe jak cienkie patyczki posadzą? czy będą pielęgnowane? Pozostać mają drzewa rosnące wzdłuż Radwana przy ul. Denkowskiej. Według projektu powinny zostać ale drogowcy złożyli pod nimi materiały budowlane, znacznie zagęszczając grunt a tym samym przyczyniając się do pogorszenia w przyszłości stanu sanitarnego niniejszych. Gdzie inspektor nadzoru?? nie wiem! Kasztanowce przy Aleii zostają- tylko te, które zostały uznane uchwałą miejską za pomniki, a te które są pomnikami a nie są ujęte w uchwale, zostaną wycięte (i jesiony obok nich). Zobaczymy jak prowadzone będą prace pod cudownie i w chwale pozostawionymi pomnikami. Pewnie ten remont je wykończy jak widą ciężkim sprzętem frezować nawierzchnię. Zamiast poprawić im warunki to pewnie pogorszą bo trzeba zabrukować od brzegu do brzegu. Uschną w ciągu 10 lat albo wcześniej. Nie chodzi o wartość drzewa jako drzewa i drewna tylko o to, że młode, nowe nasadzenia w warunkach miejskich mają znacznie mniejsze szanse. Drzewa dorosłe i sędziwe w mieście muszą być objęte szczególną troską i poszanowaniem. Nie chodzi też o ograniczenie budowy drogi tylko rozwagę, chęć rozwiązanie problemu ale często nie najtańszą drogą.
Jechałam dziś ulicą Radwana. To co zrobiono z drzewami, to woła o pomstę do nieba. Płakać się chce na ten widok.
Zawsze szkoda jest wycinanych drzew. Stara wierzba wygląda ładnie ale przy wietrze może uszkodzić samochody i zranić ludzi. Wtedy będzie krzyk, że nikt nie wyciął.
Przejdź się na Pułanki. Drzewa rosnące w ogródkach przed klatkami przewyższają bloki, gałęzie dotykają okien, przy alejkach osiedlowych mega wysokie topole. Rozumiem,że na osiedlu nie wieje wiatr, a anomalie pogodowe omijają Pułanki? 15 kierowników i ich 36 zastępców osm nie widzi tego lub widzi,ale im nie przeszkadza,
A mnie chce się płakać gościu 18:14 kiedy patrze na niszczone Łąki Denkowskie. Ale ty pewnie tego nie widzisz, bo nie chcesz widzieć, z .... jakiegoś powodu:)
15:17 no jaki ty jesteś wrażliwy! Idź i zobacz jak wyglądają Łaki Denkowskie. Tylko dlatego, że ktoś miał w tym interes, aby je zniszczyć.
Ul.Radwana ma być rozbudowana czy należy przerwać rozbudowę ze względu na drzewa?
Dużo mniejsza inwestycja a wycięli 72 drzewa i chyba nic nie nasadzili. To jest dramat i tu się trzeba pochylić nad aspektem ekologicznym. Gdzie są radni, którzy krzyczeli jak nadleśnictwo wycinało lasy, które potem obsadzali nowymi sadzonkami?
Poniżej fragment z artykułu
– Niestety drzew, które stały tam od lat już nie ma. Najpierw część Łąk Denkowskich, które zamieniły się w drogę, która służy dziś chyba tylko młodym do wyścigów, teraz dolna część miasta, z której przestrzeni znikają wieloletnie, zdrowe drzewa. Czy ktoś sprawdził, czy nie ma na nich ptasich gniazd? Co będzie następne? Park w Częstocicach – pyta nasz Czytelnik.
„– W inwentaryzacji przyrodniczej wyróżniono tereny o: wybitnych walorach geobotanicznych do których zaliczono : murawy ciepłolubne w okolicach Częstocic i Szewnej, zbiorowiska wodne i szuwarowe na zbiornikach wodnych koło Gutwina, ziołoroślowe łąki z roślinnością bagienną obejmujące Łąki Denkowskie, Łąki Bodzechowskie oraz podmokłe łąki koło os. Zygmuntówka – czytamy w „Programie ochrony środowiska dla Gminy Ostrowiec Świętokrzyski” z 2004 roku. Co zmieniło się zatem przez tych 17 lat, że na terenach o wówczas „wybitnych walorach geobotanicznych” powstaje dziś droga za blisko 17 000 000 zł, którą część mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego określa mianem „drogi przez bagna”?”
Z artykułu powyżej.