Czy globalna gospodarka ma wpływ na kondycję ostrowieckiego biznesu? Czego brakuje w Ostrowcu Św., a co pomogłoby w planach krótkoterminowych i długofalowych w rozwoju gospodarczym miasta, a także jak zbudować ofertę biznesową dla młodych pochodzących z Ostrowca Św. – na te i inne pytania z obszaru szeroko pojętej gospodarki odpowiada Marcin Marzec, radny Rady Miasta Ostrowca Św. od lat zajmujący się zawodowo współpracą z sektorem małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).
Na czym konkretnie polega na współpraca?
|
Czy opiera się na wypracowywaniu zysku na zasadach biznesowych udziału publicznych, naszych pieniędzy?
|
Czy polega ona w całości na korzystaniu z funduszy publicznych, czyli naszych podatków wspólnie płaconych?
Zupełnie jak SIMy.
3 miliony do zmarnotrawienia za każdą gminę zrobioną w konia.
Polityczny przekręt poprzedniej władzy.
Kilku cwaniaków żyje z tych publicznych pieniędzy
Temu panu już podziekujemy, chwiejny jak chorągiew nie wie z kim ma trzymać, swego czasu pluł na KWW, a teraz do nich dołączył wstyd jak nie wiem. Ten pan jest bez honoru i twarzy że takie coś się pcha bezczelnie jeszcze na radnego, zero jakiej kolwiek samooceny tylko kasa się liczy. Dla miasta nie zrobił nic tylko się interesuje błahostkami A niczym konkretnym. Karierowicz od siedmiu boleści
Promocję gospodarczą czego konkretnie?
Wyjątkowy gość bez kręgosłupa. Z kwiatka kwiatek byle do koryta
To słucham konkretów, jakie to koryto otrzymałem z tego skłania z kwiatka na kwiatek? Stanowisko, kwota zarobków itd. Nadmienię, że od 2011 roku nie pracuję w Ostrowcu, w Starachowicach jestem zatrudniony jako jeden z nielicznych fachowców od ekonomii społecznej w województwie do projektu Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Zarabiam ok 4400 zł na rękę - 800 zł dojazdy do pracy 66 km codziennie. Czekam na konkretne fakty na swój temat, jakie stanowiska jakie pieniądze i od kogo w zamian za to skakanie.
PONIEDZIAŁEK, 17 GRUDNIA 2018
OBRADOWAŁ REGIONALNY KOMITET ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ [zdjęcia]
Na temat zadań oraz zakresu kluczowych sfer rozwojowych, w których preferowane będzie tworzenie miejsc pracy przez Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej, dyskutowali członkowie Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim zainaugurowała Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, a poprowadziła Barbara Jakacka-Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej UMWŚ. W spotkaniu uczestniczyła również Karolina Jarosz, wicedyrektor ROPS.
– Polityka społeczna i wszystko co się z nią wiąże jest dala mnie priorytetem w mojej pracy jako wicemarszałka. Mam nadzieję, że będziemy się spotykać na różnego rodzaju spotkaniach i grupach tematycznych, wymieniać się doświadczeniami, mówić o przyszłości i działać na rzecz ekonomii społecznej – podkreślała wicemarszałek Renata Janik. – Już niebawem wchodzimy w nowy rok i nowe konkursy w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest bardzo dużo środków, które mogą być skierowane do niepełnosprawnych, szkolnictwa zawodowego i seniorów. Z dofinansowaniem będzie można realizować szereg projektów, w tych obszarach, gdzie mamy jeszcze niszę – mówiła wicemarszałek. – Zachęcam do śledzenia ogłaszanych konkursów, by jak najwięcej środków zostało wykorzystanych w naszym regionie, nie tylko na terenie miast ale również w małych miejscowościach.
Zadania Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej, ROPS i OWES przybliżyła Anna Bugalska, konsultant regionalny projektu “Spójna integracja regionalna ekonomii społecznej”, wymieniając programowe, logistyczne, quasi legislacyjne oraz finansowe jako wspólne ramy krajowe dla ekonomii społecznej. Jak zaznaczyła Anna Bugalska, Świętokrzyski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej na tle innych wyróżnia wiara w sens ekonomii społecznej, entuzjazm, otwartość i współpraca oraz budowanie na zasobach i potencjale terytorialnym.
Głównymi celami ROPS i OWES, jest zwiększenie liczby podmiotów społecznych, tworzenie miejsc pracy i popularyzowanie stabilności i konkurencyjności PS. Natomiast wśród celów ROPS-u najważniejszym jest zapewnić spójność działań w regionie i działań regionu z polityką krajową oraz tworzenie warunków do rozwoju ekonomii społecznej.
– Dziękujemy za ciepłe słowa. Rzadko nas chwalą, tym bardziej to cenne – podkreśliła Barbara Jakacka-Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej UMWŚ. Jak zaznaczyła, dzisiejsze posiedzenie jest spotkaniem podsumowującym trzyletni okres realizacji projektu. – Doświadczeń w tym okresie zdobyliśmy bardzo dużo. Kiedy wdrażaliśmy pomysł na ekonomię społeczną, było naprawdę trudno. Dopiero zapis ustawowy przypisujący zadanie do Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej w sensie koordynacji, sformalizował i nadał właściwy kierunek – podkreśliła Barbara Jakacka-Green. – Koordynacja to bardzo ogólne pojęcie i na początku naszej drogi każdy region na swój sposób tę koordynację wdrażał ze względu na odmienną specyfikę każdego z regionów – dodała.
Członkowie Komitetu zapoznali się ze sprawozdaniami z koordynacji działań na rzecz rozwoju sektora ekonomii społecznej w województwie świętokrzyskim. Uczestnicy spotkania dyskutowali i głosowali nad przyjęciem wyników raportów: Społeczna odpowiedzialność biznesu a ekonomia społeczna oraz Ewaluacja systemu wsparcia ekonomii społecznej w województwie świętokrzyskim. Omówiono także zakres kluczowych sfer rozwojowych, w których preferowane będzie tworzenie miejsc pracy przez OWES. Spotkanie zwieńczyły głosowania nad przyjęciem wniosków i rekomendacji wypracowanych podczas Grup Tematycznych.
Regionalny Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej jest ciałem konsultacyjno-doradczym w zakresie określania kierunków wsparcia rozwoju ekonomii społecznej w regionie. Jego celem jest wsparcie samorządu województwa i samorządów lokalnych, a także przedstawicieli sektora ekonomii społecznej, nauki i biznesu we wprowadzaniu na terenie województwa zasad określonych w “Krajowym Programie Rozwoju Ekonomii Społecznej”.
https://www.swietokrzyskie.pro/obradowal-regionalny-komitet-rozwoju-ekonomii-spolecznej-4/
PONIEDZIAŁEK, 10 KWIETNIA 2017
OBRADOWAŁ REGIONALNY KOMITET ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ
Trzecie posiedzenie Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej odbyło się w poniedziałek, 10 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim. Spotkanie poświęcone było realizacji projektu “Świętokrzyska Ekonomia Społeczna” oraz wynikom badań dotyczących klauzul społecznych i kondycji sektora ekonomii społecznej w województwie świętokrzyskim. Posiedzeniu przewodniczyła Barbara Jakacka-Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.
Rozpoczęty w 2016 roku trzyletni projekt “Świętokrzyska Ekonomia Społeczna” jest odpowiedzią na bariery postępu ekonomii społecznej w regionie. Przedsięwzięcie zakłada rozwój sektora ekonomii społecznej w województwie świętokrzyskim poprzez upowszechnianie, promocję i budowanie współpracy międzysektorowej.
Zrealizowane zadania oraz wydarzenia projektowe podsumowała Karolina Jarosz, wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.
Uczestnicy spotkania zapoznali się także z wynikami raportów “Klauzule społeczne w województwie świętokrzyskim” i “Badanie kondycji sektora ekonomii społecznej” oraz przyjęli rekomendacje wypracowane w tym zakresie podczas spotkań Grup Tematycznych. W posiedzeniu udział wzięła Anna Bugalska, konsultant regionalny w projekcie “Spójna integracja regionalna ekonomii społecznej” realizowanego przez Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych w partnerstwie z Fundacją Idea Rozwoju oraz Stowarzyszeniem Trenerów Organizacji Pozarządowych.
Regionalny Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej jest ciałem konsultacyjno-doradczym w zakresie określania kierunków wsparcia rozwoju ekonomii społecznej w regionie. Jego celem jest wsparcie samorządu województwa i samorządów lokalnych, a także przedstawicieli sektora ekonomii społecznej, nauki i biznesu we wprowadzaniu na terenie województwa zasad określonych w “Krajowym Programie Rozwoju Ekonomii Społecznej”.
https://www.swietokrzyskie.pro/obradowal-regionalny-komitet-rozwoju-ekonomii-spolecznej/
Gwiezdne wrota / Stargate (1994) - Polska premiera kinowa
https://www.youtube.com/watch?v=jcax2fvD4wQ
Gwiezdne wrota / Stargate (1994) Polski zwiastun VHS
https://www.youtube.com/watch?v=c-xUG6IhWHg
Gwiezdne wrota | STARGATE (1994) | Activating The Portal - aktywacja portalu
Chodzą słuchy, że gwiezdne wrota znajdują się w piwnicach gmachu po banku PKO. Może dlatego Perspektywa chciała przejąć ten gmach?
Tam jest eliksir ekonomii społecznej.
Z czym się zetknie, to zamienia to w gówno.
Co masz na myśli?
Goście Goście 1- zwiastun pl https://www.youtube.com/watch?v=Z4JLtMIhi0Q
PIĄTEK, 15 GRUDNIA 2017
OBRADOWAŁ REGIONALNY KOMITET ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ
Pod przewodnictwem Piotra Żołądka, członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, w piątek, 15 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbyło się posiedzenie Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Przyjęto sprawozdania z działalności ośrodków wsparcia ekonomii społecznej i realizacji projektu pozakonkursowego “Świętokrzyska Ekonomia Społeczna”. Przedstawione zostały także wytyczne w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa oraz rekomendacje, wypracowane podczas spotkań grup tematycznych. W obradach uczestniczyli również wiceprzewodnicząca Komitetu, Barbara Jakacka-Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, wicedyrektor ROPS Karolina Jarosz oraz Małgorzata Muzoł, wicedyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWŚ.
Regionalny Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej to organ opiniodawczy, funkcjonujący przy Zarządzie Województwa Świętokrzyskiego. Stałymi członkami 27-osobowej grupy są przedstawiciele ośrodków wsparcia ekonomii społecznej, organizacji pozarządowych, reprezentanci pracodawców, samorządu, podmiotów ekonomii społecznej. Ich zadaniem jest wyznaczanie kierunków rozwoju ekonomii społecznej oraz monitoring Regionalnego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej.
Spotkanie dotyczyło przyjęcia sprawozdania z działalności ośrodków wsparcia ekonomii społecznej, które przedstawili Katarzyna Kozłowska, kierownik Świętokrzyskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Dariusz Kurcman, kierownik Kielecko-Ostrowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.
O drugim roku realizacji pozakonkursowego projektu pn. “Świętokrzyska Ekonomia Społeczna” mówiła wicedyrektor ROPS Karolina Jarosz. – To, co było zrobione, to przede wszystkim czynne spotkania grup tematycznych, współpraca z ośrodkami wsparcia ekonomii społecznej, spotkania bez barier, które w tym roku odbyły się one pod hasłem “Niepełnosprawność nie jest barierą”. Udało nam się włączyć podmioty ekonomii społecznej w istniejące sieci i klastry. Jeden podmiot z Sieci Dziedzictwa Kulinarnego jest zainteresowany założeniem przedsiębiorstwa społecznego. Odbyło się szereg warsztatów, wizyt studyjnych dla przedstawicieli sektora samorządowego, podmiotów ekonomii społecznej, były Targi Ekonomii Społecznej, Dni Ekonomii Społecznej na uczelniach wyższych, udało nam się przyznać statuetki Lidera Ekonomii Społecznej oraz certyfikować podmioty ekonomii społecznej znakiem promocji “Zakup prospołeczny” – wyjaśniła Karolina Jarosz.
O zmianach w “Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków EFS i EFRR” mówiła Anna Bugalska, konsultant regionalny Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych. – Zmieni się definicja przedsiębiorstwa społecznego. Od nowego roku za przedsiębiorstwo społeczne będą uznawane także podmioty, które prowadzą odpłatną działalność pożytku publicznego, a nie tylko działalność gospodarczą. Zmienią się także zasady dotacji – wysokość wsparcia będzie mogła być większa, będzie to 60-krotność miesięcznego przeciętnego wynagrodzenia. W przedsiębiorstwie społecznym będzie można utworzyć 10, a nie jak dotychczas tylko 5 miejsc pracy. Mamy nadzieję, że dzięki temu będą powstawać większe przedsiębiorstwa socjalne – wyjaśniła Anna Bugalska.
https://www.swietokrzyskie.pro/obradowal-regionalny-komitet-rozwoju-ekonomii-spolecznej-2/
CZWARTEK, 28 CZERWCA 2018
OBRADOWAŁ REGIONALNY KOMITET ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ
Wyniki raportu z monitoringu wskaźników Regionalnego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej za 2017 rok oraz modelowa współpraca województw Polski Wschodniej na rzecz rozwoju ekonomii społecznej były tematem obrad Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Posiedzeniu, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach przewodniczył Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.
Spotkanie poprowadziła Barbara Jakacka-Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej UMWŚ, zastępca przewodniczącego RKRES. Wyniki raportu z monitoringu wskaźników Regionalnego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej za 2017 rok przedstawiła Karolina Jarosz, wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.
– To doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat wyników raportu. Zachęcam również do konsultacji i monitorowania nowych koncepcji dotyczących przemodelowania obszaru ekonomii społecznej – mówił Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.
Członkowie komitetu jednogłośnie przyjęli wyniki raportu z monitoringu wskaźników Regionalnego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej za 2017 rok. Podczas obrad przyjęte zostało stanowisko Regionalnego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej w sprawie wskaźników efektywnościowych OWES. Tematem obrad była również modelowa współpraca województw Polski Wschodniej na rzecz rozwoju ekonomii społecznej, status przedsiębiorstwa społecznego oraz analiza SWOT efektywności funkcjonowania Regionalnego Komitetu Ekonomii Społecznej.
Warsztaty dla członków Komitetu przeprowadziła Ewa Jasińska, przedstawiciel Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych, animator wojewódzkiej sieci organizacji pozarządowych, konsultant w projekcie „Spójna integracja regionalna ekonomii społecznej”.
https://www.swietokrzyskie.pro/obradowal-regionalny-komitet-rozwoju-ekonomii-spolecznej-3/
Czy ta cała ekonomia społeczna przyda się w świecie kryzysu nuklearnego? Nie.
https://duckduckgo.com/?q=Swietokrzyski+Osrodek+Wsparcia+Ekonomii+Spolecznej&ia=web
https://duckduckgo.com/?q=ekonomia+spoleczna&ia=web
---
Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim
Oferty pracy dla osób z niepełnosprawnościami
Spółdzielnia Świt poszukuje pracowników do pracy ze stopniem niepełnosprawności znacznym, które chciałyby pracować w charakterze przedstawicieli handlowych – konsultantów.
Szczegółowe informacje:
– kontakt telefoniczny: Monika Czechowska, telefon 508 037 011,
– e-mail: m.czechowska@swit.com.pl,
– na stronie internetowej: www.swit.com.pl
Trzeba się zapytać Pani starosty Marzeny Dębniak, jak się załatwia znaczny stopień niepełnosprawności...