Bałtów,u pana Budzenia,sama biorę od nich kilka lat..polecam
pan Budzen to stary lis produkcja miodu ... ja tam wole kupic naturalny od innego pszczelarza niz u Budzenia podrabiany cukrem
Sprawdź Pasiekę Miodowe Wzgórze https://miodowewzgorze.pl mają miód wielokwiatowy oraz lipowy. Biorę każdego roku. Polecam.
mam miód z pasieki leśnej akacjowy, oraz posiadam również miód gryczany. Przyjedź, spróbuj, a się przekonasz o jakości. mój telefon: 412620161, lub 606379188
Mój tata sprzedaje bardzo pyszny!! ;) Ja mieszkam w Ostrowcu więc jeśli jesteś zainteresowana dzwoń 505655707
mniej więcej gdzie on mieszka w Bałtowie ten pan Budzeń? niewiem w końcu jaki miód jest dobry, raz kupiłem na pasażach i koleś twierdził że tylko ten co się krystalizuje jest nie oszukany, a ostatnio kupiłem na targu (w alejce z warzywami) i ten znowu twierdził że tamten mnie okłamał bo jak się NIE krystalizuje to jest nie oszukany :) niezły cyrk :)
Jak chcesz ,,miód z wodą" to kupuj niekrystalizujący. Prawdziwy, naturalny miód będzie się krystalizował.
Każdy naturalny prawdziwy miód ulega KRYSTALIZACJI np miód rzepakowy powinien skrystalizować w ciągu niecałego miesiąca od miodobrania miody gryczane lipowe spadziowe itp krystalizują troszkę dłużej do ok. 2 miesięcy.
Miód należy przechowywać w zamkniętych pojemnikach może gdyż może chłonąc zapachy. Optymalna warunki przechowywania to ciemne miejsce i temp ok. 10-15 stopni C.
Jeżeli ktoś chce mieć miód płynny powinien go zdekrystalizować np wstawić do wody o temp ok. 40 C w wyższych temp miód traci swoje właściwości zdrowotne.
Tak więc miód płynny to jest "lipa" albo sfałszowany albo na szybko podgrzany ( a ha przy dekrystalizacji miód ciemnieje).
Smacznego i na zdrowie.
Prawdziwość miodu można sprawdzić domowymi sposobami. Podaję przykładowe testy:
1) Test na wodę - Do szklanki z chłodną wodą lejemy miód prosto ze słoiczka. Prawdziwy miód osiada ciężko na dnie szklanki, leje się nieprzerwanym strumieniem i jest widoczny dokładnie na dnie. Sztuczny miód w wodzie od razu zacznie się rozpuszczać, strumień będzie porozrywany, niejednolity.
2) Test na ołówek - potrzebujemy ołówka kopiowego (chemiczny, kopiowy) lub bardzo miękkiego ołówka, np. 6B. Na rękę nakładamy kroplę miodu i dotykamy ją czubkiem ołówka. Prawdziwy miód nie zmieni swojej barwy po zetknięciu z ołówkiem. Sztuczny miód zabarwi się na ciemny kolor.
3) Test na łyżeczkę - nabieramy miód na łyżeczkę i powoli lejemy na talerzyk. Prawdziwy miód powinien lać się nawet bardzo cieniutkim strumieniem, a na talerzyku tworzyć stożek. Sztuczny miód będzie kapał i przerywał strumień, nie utworzy tez stożka.
Dodam, że dobry miód (prawdziwy) powinien się skrystalizować po ok. 3 m-cach od daty produkcji i przybierać konsystencję podobną np. do masła, które można kroić.
yzf: Następnym razem kup i taki i taki, i wybierz ten który Ci lepiej smakuje ;)
pan Budzen ma marke od lat
na pewno jest nieoszukany
ma akacjowy, gryczany, wielokwiatowy, lipowy
masz wybor