Ludzie ze wsi kupowali sobie spółdzielcze własnościowe za duże pieniądze w tamtym okresie, a mieszczuchy biduchy lokatorne, które potem wykupili za przysłowiową złotówkę, a teraz cwaniakują. Przejedź się poza Ostrowiec, zobacz, jak wygląda większość Polskich wsi. Twoja chatyna na kredyt na 30 lat to grówno w porównaniu z tym, co ludzie mają na wsi.
Jedź do Czekarzewic ( I II ).
A taki piękny tytuł: Mobbing w Spółdzielni Mieszkaniowej Krzemionki ".
13:17. Już Cię lubię, bo lubię tylko i wyłącznie ludzi z poczuciem humoru, a Ty się nim wykazujesz, choć miałbym parę zastrzeżeń..... Jak to wszystko na tym forum powiązane..... i forum i telewizja...... nie czaję bazy, ale nadal dobrze się bawię i to jest najważniejsze. Przemiły(skądinąd dodajmy)Kolego mijasz się z prawdą, żeby nie powiedzieć KŁAMIESZ, bo to politycznie niepoprawne w ostatnich latach rządów prawdomówności, prawości i sprawiedliwości. Doskonale znam i pamiętam tamte czasy oraz wiem, jak wyglądała prawda, ale dajmy spokój, bo ja chorobliwie nie cierpię się kłócić( w przeciwieństwie do Ciebie - pisi wyznawcy tak mają. Doskonale wiem, jak wyglądała polska(pisze się małą literą, ale skąd możesz wiedzieć o tym, że to przymiotnik) wieś i doskonale też wiem dlaczego tak się zmieniła. A dlatego, że od 2004 roku(dokładnie od 1maja 2004, czyli dziś jest 18 rocznica)Polska należy do Unii Europejskiej i jej dotacje dla polskiego rolnictwa zrobiły swoje wielkie dzieło. Nawet nie chcę wspominać, jak wyglądała polska wieś przed tą datą. Miłego świętowania Ci życzę i więcej życzliwości i miłości do bliźniego, jak na katolika przystało. Buzialki nieustające dla małżonki.
Walnąłeś 13:43 "jak wyglądała wtedy polska wieś". Jasne, że były koniki i domy drewniane łącznie z płotami, bo takie były czasy, ale większość chłopów miała jedzenie, były pieniądze. W odróżnieniu do tych tzw. mieszczuchów. Nie porównuj jak wtedy wyglądała a teraz, bo jakbym powiedział, że dziad byłeś 30 lat temu, bo nie miałeś internetu i komórki.
Najlepsze te "pany z miasta" co pokończyły 7 lub 8 klas podstawówki (zależy z którego są rocznika, bo kiedyś 7 klas było), ewentualnie jakąś przyzakłądówkę, a takie miastowe, jakby co najmniej warszawską lub krakowską elitą intelektualną byli.
A taki piękny tytuł: Mobbing w Spółdzielni Mieszkaniowej Krzemionki ".
Też Cię pozdrawiam i dużo zdrowia życzę, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia psychicznego, bo takie załamanie i nienawiść, jak Twoje może zabić konia, a co dopiero człowieka.
Spółdzielnia mieszkaniowa — założenia
Zawiązanie spółdzielni mieszkaniowej ma na celu dostarczenie lokali bytowych dla wszystkich swoich członków (wraz z rodzinami). Może też odnosić się do budynków o innej użyteczności. Działa ona według Ustawy z 14 czerwca 2007 r. o zmianie Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Można wymienić następujące aktywności spółdzielni mieszkaniowych:
budowa albo kupno budynków oraz ustanowienie na rzecz uczestników praw do lokali lub wprowadzenie odrębnej ich własności (dotyczy to mieszkań bądź innych pomieszczeń),
wprowadzenie udziału we współwłasności w garażach,
budowa lub kupno domów jednorodzinnych i przeniesienie własności na członków spółdzielni,
pomoc uczestnikom w budowie,
wynajmowanie i sprzedawanie lokali.
Spółdzielnia mieszkaniowa a wspólnota mieszkaniowa
W Polsce mieszkańcy lokali mieszczących się np. w blokach zaczęli łączyć siły w latach 80. XX w. i powstały spółdzielnie. Po jakimś czasie zaistniały również wspólnoty mieszkaniowe. Różnią się one między nimi:
osobowością prawną — spółdzielnia mieszkaniowa w przeciwieństwie do wspólnoty jest podmiotem gospodarczym i ma osobowość prawną,
prawem do nieruchomości — w spółdzielni bywa ono własnościowe albo lokatorskie, natomiast uczestnikiem wspólnoty może zostać każdy, kto ma prawo własności do lokalu.
Czym zajmuje się spółdzielnia mieszkaniowa? Prawa i obowiązki
Członkowie spółdzielni mają obowiązek:
przestrzegać Ustawy o spółdzielczości oraz innych aktów, np. statutu,
regularnie płacić koszty, np. za wywóz śmieci, dbania o część wspólną, klatkę schodową czy plac zabaw,
naprawy i modernizacji, np. pionów grzewczych, stolarki okiennej lub dachu.
Z kolei prawa członków spółdzielni są następujące:
możliwość uczestniczenia w walnych zgromadzeniach oraz zgłaszanie projektów uchwał,
prawo do zapoznania się i uzyskania odpisów dokumentów takich jak statut, regulaminy, uchwały organów, protokoły obrad albo lustracji, a także roczne sprawozdania finansowe, faktury czy umowy, które zawierane są z osobami trzecimi,
poddawanie wniosków pod obrady,
bycie wybieranym lub wybieranie osób do zarządu.
Jak wynika z naszego poradnika, spółdzielnie mają w Polsce dość długą tradycję. Stanowią one zrzeszenia osób, które łączą wspólne zamierzenia, wykonywane zawody lub miejsce zamieszkania. Te stowarzyszenia działają na rzecz swoich członków — dają zatrudnienie i pozwalają łatwiej osiągać cele czy rozwijać się.
14.10
Ładnie przepisane. Wiele z tego wie większość ale co z tego? Aby zaistnieć wrzucę, a co, nie wolno mnie? Dołożyłem im.
,, Członkowie spółdzielni mają obowiązek: regularnie płacić koszty, np. za wywóz śmieci, dbania o część wspólną, klatkę schodową czy plac zabaw". Czy płacą i dbają? NIE!
A gdzie mobing?
Kiedyś to się rozwijali. Była ,, siłka ", było fajnie, rozwijały się tricepsy itd.
Członkowie to mają prawo do sprzątania przez spółdzielnię z czynszów?
Tak, prawie jest do pozamiatania prawie 3 mln. Leżą u mieszkańców.
Po co ta dyskusja. Wszyscy dookoła widzą co za cuda tam się dzieją. Walne i pożegnać zarząd obecny a nowy powinien ich rozliczyć i po temacie. Za zabawę w zarząd trzeba płacić.
Opisz te cuda. Jeśli nie przedstawisz ich na forum to łżesz. Jesteś kłamcą. Bezczelnie interpretujesz fakty.
Opisz te cuda.
Nowy Zarząd, pewnie utworzony z tych forumowych aktywistów, tak zawzięcie krytykujących obecny. To ja dziękuję, wolę to co jest.