Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

MOPS

Ilość postów: 49 | Odsłon: 4279 | Najnowszy post | Post rozpoczynający
              • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 12

                Odp.: MOPS

                19.23 do roboty to ty sie wez zeby po mopsach nie latac socjalistko

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: MOPS

                  Mają też braki w wiedzy odnośnie przepisów dotyczących MOPS albo najzwyczajniej w świecie są złośliwi... Uważają klientów MOPS za głupszych od siebie i tak ich traktują. Dodatkowo niektórym pracownicom socjalnym brakuje kultury, bo nie zwracają się do klienta na Pan, tylko spoufalają się i mówią na "Ty", albo wręcz bez szacunku czasami. No ale to tyczy się jednej osoby. Może nie wszyscy są tacy?

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

      Odp.: MOPS

      Ciekawa audycja odbyła się w Radio Kielce kilka lat temu. W trakcie rozmowy do radia dzwonili też słuchacze.

      https://radiokielce.pl/themes/upload/org/2018/07/rk-2018-07-10-punkty-widzenia-170722.mp3

      2018-07-10 Młodzi i starsi pod jednym dachem. Nowatorski pomysł MOPS w Ostrowcu

      Nowatorski program wsparcia dla osób samotnych i poszukujących mieszkania będzie realizować Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim. „Lokator”, bo taką nazwę nosi, ma zapewnić wsparcie potrzebującym opieki, ale również dachu nad głową. Uczestnicy programu będą opiekować się osobami starszymi, w zamian za miejsce w ich mieszkaniu. Obie strony mają dzielić się kosztami utrzymania lokalu i domowymi obowiązkami.

      Jedna ze współautorek programu, Bożena Kotowska zaznacza, że oferta skierowana jest do osób, które mogą wzajemnie sobie pomóc. Udział w programie mogą wziąć osoby, które nie mają mieszkania – bezdomni, ofiary przemocy w rodzinie albo wychowankowie placówek opiekuńczych. Ważne, żeby mieli stały dochód.

      Opieką objęte zostaną z kolei osoby starsze, niepełnosprawne ruchowo lub intelektualnie. Często to podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, dla których kilkugodzinna opieką świadczona przez pielęgniarki środowiskowe nie wystarcza do pełnego poczucia bezpieczeństwa. Lokator mógłby sprawować opiekę taką, jak członkowie rodziny.

      Warunkiem jest udostępnienie osobnego pokoju, aby zapewnić przestrzeń lokatorowi. Cały projekt, poza połączeniem osób potrzebujących pomocy zapewnia także szkolenia. Ze względu na szczególny charakter programu, łączeniem osób będzie zajmował się MOPS, po szczegółowym rozpoznaniu oczekiwań obu stron.

      Wiele elementów będzie dopasowywanych do konkretnych osób, np. przyjęcie pod swój dach matki z dzieckiem czy zakres pomocy dla podopiecznego. Projekt jest finansowany z unijnego grantu na innowacje społeczne, po jego zakończeniu ma powstać poradnik dla innych ośrodków pomocy społecznej i stowarzyszeń.

      Czy to dobry sposób na zapewnienie opieki seniorom a mieszkań młodym, czy też rozwiązanie takie spowoduje konflikty? Dyskutowaliśmy o tym na antenie Radia Kielce w audycji „Punkty Widzenia” o godz. 16.30.

      https://radiokielce.pl/604751/post-72937/

      Zamieszczony na stronie radia odtwarzacz mp3 nie odtwarza nagrania i w celu odsłuchania audycji należy skorzystać z podanego odnośnika.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: MOPS

        W studiu Radia Kielce w Ostrowcu Św. obecne były Bożena Kotowska i Joanna Pietruszka z ostrowieckiego MOPS oraz w studiu w Kielcach Dorota Ławniczak zastępca dyrektora (kieleckiego?) Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie .

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: MOPS

          Kanał YouTube: Fundacja Stocznia

          24 kwietnia 2019 Lokator https://www.youtube.com/watch?v=CM3maCzrfz8

          Wiele osób starszych mieszka samotnie i potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach. Inne osoby, w różnych trudnych sytuacjach życiowych, potrzebują mieszkania. Mogą sobie wzajemnie pomóc, ale potrzebują kogoś, kto ich ze sobą spotka i zbuduje zaufanie między nimi. Na ten pomysł wpadły Joanna, Bożena i Anna z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

          Wspólne zamieszkanie przynosi korzyści obu stronom. Osoba udostępniająca miejsce w swoim domu zyskuje towarzystwo, opiekę i wsparcie w codziennych czynnościach, a lokator – dach nad głową.

          "Lokator" to jedna z osiemnastu innowacji społecznych testowanych i upowszechnianych w ramach projektu "Innowacje na ludzką miarę". Więcej informacji: innowacjespoleczne.org.pl

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: MOPS

            Psycholog Anna Kwapisz i Joanna Basińska kierownik działu pomocy usługowej.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 15

      Odp.: MOPS

      U nas w Ostrowcu to klienci MOPS są chyba spokojni, nie tak jak w innych miastach, że rzucają im butelkami w okna i w ten sposób chyba wyrażają swoją wdzięczność za okazaną pomoc?

      A może u nas zwyczajnie boją się Straży Miejskiej, która ma w tym samym budynku swoją siedzibę i to ich odstrasza?

      19.03.2020 Wybite szyby w MOPS-ie. Niezadowolona klientka?

      5 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniej mieszkance Skarżyska-Kamiennej. Kobieta jest podejrzana o to, że kamieniem wybiła szybę w budynku miejscowego ośrodka pomocy społecznej. Starty wyniosły 800 złotych.

      Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej informuje, że w ubiegły czwartek do policjantów wpłynęło zgłoszenie o wybiciu szyby w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku.

      Z zapisu kamer monitoringu wynikało, że jedna z podopiecznych instytucji rzuciła kamieniem w okno, po czym uciekła. W pomieszczeniu nikogo nie było, więc nikt nie ucierpiał. Straty oszacowano na 800 złotych – relacjonuje.

      Policjanci ustalili, że za zdarzenie odpowiada 30-letnia kobieta. Została zatrzymana we wtorek. Wówczas była kompletnie pijana. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut uszkodzenia mienia. Tłumaczyła, że ze zdarzenia nic nie pamięta, ponieważ tego dnia też była nietrzeźwa. Nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. https://radiokielce.pl/442815/post-102175/

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: MOPS

        Ona jest dyrektorem MOPS

        - No dasz mi na te leki?

        - A ile one kosztują?

        - 300 zł

        Widzę Cię w Hondzie VT

        Powiedz skąd kasę mam dziś wziąć

        W Polsce źle, bieda sięga mnie

        Widzę Cię w Hondzie VT

        Mokro mi, kiedy wołasz do mnie Ty

        Pękam z dumy, jesteś w botkach Pumy

        Zapach Chanel Coco jest naprawdę spoko

        Powiedz skąd kasę mam dziś wziąć

        W Polsce źle, bieda sięga mnie

        Daj mi sałatę, daj mi sałatę

        Nie chce prosić tatę, nie

        Daj mi sałatę, daj mi sałatę

        Nie chce prosić tatę, nie

        Jesteś taka wielka Pani

        Lubię gdy dajesz mi celówkę za nic

        Siedzę z Tobą, w Twojej Hondzie

        Odcieli mi gaz, więc mam wszystko w prądzie

        Powiedz skąd kasę mam dziś wziąć

        W Polsce źle, bieda sięga mnie

        Daj mi sałatę, daj mi sałatę

        Nie chce prosić tatę, nie

        Daj mi sałatę, daj mi sałatę

        Nie chce prosić tatę, nie

        Powiedz skąd kasę mam dziś wziąć

        W Polsce źle, bieda sięga mnie

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: MOPS

          Żeby tak chociaż jakąś malutką, maluteńką sztabkę złota dali... ale nie, wszystko dla siebie zagarniają i ludziom nic nie dają.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: MOPS

            Tylko się im w twarz wyśmiewają, bo innych za głupszych od siebie mają.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: MOPS

              Chory pomysł MOPS łaczenia obcych ludzi w celu "wzajemnej pomocy". Starszy niedołężny człowiek ma wziąć do swojego mieszkania kompletnie nieznana osobe jak piszą mogą to być "bezdomni, ofiary przemocy w rodzinie albo wychowankowie placówek opiekuńczych. Ważne, żeby mieli stały dochód. Taka perspektywa może raczej pomóc szybciej zejść z tego świata starszej osobie. I pomóc rozwiązać teoretycznie problem papierkowy dla MOPS.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: MOPS

                2024-02-01 Pomogą bezdomnym i osobom bliskim kryzysu bezdomności

                (...) Prezes fundacji Sylwia Ojczymek-Mroczek informuje, że w ramach projektu osoby potrzebujące będą mogły m.in. wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych i uczyć się współpracy w grupie samopomocowej. Warsztaty: stolarski i rowerowy działające przy MOPS-ie i noclegowni, w których bezdomni zdobywają nową wiedzę, zostaną doposażone w dodatkowe narzędzia.

                (...) Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego podkreśla, że miasto od lat wspiera inicjatywy skupiające się na pomocy osobom bezdomnym i ma do tego odpowiednie narzędzia. (...)

                https://radiokielce.pl/1152331/pomoga-bezdomnym/

                Przypomniały mi się filmiki, które widziałem w Internecie na YouTube w czasie wojny hybrydowej wymierzonej przez Putina i Łukaszenkę w Polskę i kraje UE. To było przed tzw. specjalną operacją wojskową na Ukrainie, która trwa już kilka lat... Otóż Białorusini, czyli Łukaszenka - najpierw naściągali do siebie emigrantów z całego świata, a potem dali im siekiery i kazali budować szałasy w lesie i palić ogniska, żeby im było cieplej, bo to była zima. Nie wiem, czy dostali rowery, żeby mogli nimi dojeżdżać do Mińska - chyba nie. Putin się uśmiechał szyderczo, jak się dowiedział, że Polska wysłała wojsko czy inne służby, aby ich powitać...

                A teraz ten niedorozwinięty umysłowo sędzia wyskoczył, jak Filip z konopi i uciekł na Białoruś prosząc o azyl - był wątek na forum, ale już skasowany http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/ale-wstyd-pisiorki-prosza-o-azyl-na-bialorusi/s9/

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: MOPS

                  Opowiedz dowcip o polskim sędzi, który uciekł na Białoruś i poprosił o azyl.

                  ChatGPT

                  1) Pewnego dnia polski sędzia uciekł na Białoruś i poprosił o azyl. Kiedy został zapytany dlaczego, odpowiedział: "Chciałem zobaczyć, jak wygląda praca sędziego bez polskiej opozycji!"

                  2) Dlaczego polski sędzia uciekł na Białoruś i poprosił o azyl? Bo na Białorusi słono płacą za sędziowanie!

                  3) Dlaczego polski sędzia uciekł na Białoruś? Bo usłyszał, że tam nie ma problemu z bezstronnością sądów!

                  4) Pewnego dnia polski sędzia po latach ciężkiej pracy postanowił, że już nie może dłużej pracować w takiej korupcji, jaką jest polski system sądowniczy. Postanowił więc uciec na Białoruś, gdzie panuje prawdziwa sprawiedliwość.

                  Po przyjeździe na Białoruś udał się do urzędu imigracyjnego i poprosił o azyl. Pytany dlaczego właśnie Białoruś, odpowiedział: "W Polsce zostałem skorumpowany, załamany i zdemoralizowany. Tutaj mam nadzieję na nowy początek i możliwość pracy w uczciwym sądownictwie."

                  Imigracyjny urzędnik zaniemówił na te słowa, ale mimo wszystko postanowił sprawdzić czy sędzia mówi prawdę. Zorganizował więc spotkanie z białoruskim sędzią, aby ten ocenił jego kwalifikacje.

                  Podczas spotkania białoruski sędzia zapytał polskiego sędziego o ostatnie wyroki, które wydał. Polski sędzia odpowiada: "Ostatnio wydałem wyrok w sprawie kradzieży roweru. Skazałem mężczyznę na 3 lata więzienia."

                  Białoruski sędzia się uśmiechnął i powiedział: "Chciałbym ci pokazać, co to jest prawdziwa sprawiedliwość. W takiej sytuacji u nas, skazałbym cię na 3 lata pracy społecznej - codziennie jeżdżąc na tym skradzionym rowerze do pracy!"

                  Polski sędzia były zszokowany, ale równocześnie pełen podziwu dla białoruskiego systemu sądownictwa. Postanowił więc zostać na Białorusi i pomagać w tym właśnie systemie, gdzie sprawiedliwość i uczciwość są na pierwszym miejscu.

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: MOPS

                    Opowiedz dowcip o Łukaszence i o marszałku Karczewskim, który powiedział do Łukaszenki, że ten jest ciepłym człowiekiem.

                    ChatGPT

                    1) Łukaszenka spotyka się z marszałkiem Karczewskim, a ten patrzy na niego z uśmiechem i mówi:

                    - Panie Łukaszenka, muszę przyznać, że jest pan naprawdę ciepłym człowiekiem!

                    Na co Łukaszenka z niedowierzaniem odpowiada:

                    - Ale panie Marszałku, przecież jestem zimny jak lód!

                    Na co marszałek Karczewski ripostuje:

                    - No tak, ale jednak panie Łukaszenka, pan zawsze zostawia za sobą rozgrzane krzesło!

                    2) Marszałek Karczewski spotyka Łukaszenkę i mówi do niego:

                    - Panie Łukaszenka, jest pan naprawdę ciepłym człowiekiem!

                    Na co odpowiedział Łukaszenka:

                    - Dziękuję, ale wydaje mi się, że to raczej słońce, które mnie tak piecze!

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 32

            Odp.: MOPS

            Należą się "podziękowania" dla Radnych Rady Miasta, za to że minęło 1,5 roku od grudnia 2022 i do tej pory nie zostały podniesione progi dochodowe brane pod uwagę przy wyliczaniu odpłatności za usługi...

            Uchwała nr LXXII/133/2022 Rady Miasta z dnia 07.12.2022 w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwalniania od opłat, jak również trybu ich pobierania na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski

            Uchwała opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego z dnia 13.12.2022 poz. 4766

            Załączniki: LXXII/133/2022 https://bip.um.ostrowiec.pl/uchwala/25994/uchwala-nr-lxxii-133-2022

            https://edziennik.kielce.uw.gov.pl/eli/POL_WOJ_SK/2022/4766/ogl/pol/pdf

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: MOPS

              Komu wzrosły opłaty albo doszły (bo wcześniej ich nie było) niech podziękuje radnym miejskim i panu prezydentowi Łakomcowi, który powiedział w kampanii wyborczej, że bierze na siebie "odpowiedzialność za teraźniejszość i przyszłość Ostrowca Świętokrzyskiego i jego mieszkańców".

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: MOPS

                odpowiedzialność

                1. «obowiązek moralny lub prawny odpowiadania za swoje lub czyjeś czyny»

                2. «przyjęcie na siebie obowiązku zadbania o kogoś lub o coś»

                odpowiedzialność cywilna «obowiązek wynagrodzenia wyrządzonej komuś szkody lub straty»

                odpowiedzialność dyscyplinarna «odpowiadanie przez pracownika przed organem dyscyplinarnym w razie poważnego naruszenia obowiązków; też: konieczność odpowiadania przez członka stowarzyszenia za naruszenie przepisów statutowych»

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
2 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
Auto Handel JaryCars
Branża: auto handel
Dodaj firmę