Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

nauka języka angielskiego

Ilość postów: 18 | Odsłon: 1481 | Najnowszy post
  • nauka języka angielskiego

    Witam, bardzo chciałabym się nauczyć języka angielskiego pomimo ,że mój wiek / 50+/ to już nie wiek do nauki. Kto by się podjął pomóc mi w tym ? Oczywiście za odpłatnością tak jak za korepetycje.

    Gość_poliglotka
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: nauka języka angielskiego

      Wikipedia- poliglota- człowiek znający wiele języków, potrafiący się kontaktować lub pisać w wielu językach świata.

      Ten nick, to chyba tak na zapas?

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: nauka języka angielskiego

        Na podstawie czego szacujesz liczbę języków, którymi posługuje się autorka wpisu?

        Gość_krzychu
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: nauka języka angielskiego

          Na podstawie wypowiedzi "poliglotki". Jestem w podobnym wieku i doskonale pamiętam, czego uczono przed laty chociażby w liceach ( nie mówię o zawodówkach, bo tam nie uczono języków obcych, może rosyjskiego jedynie?). Jeśli pani kończyła liceum, to powinna znać podstawy j. angielskiego lub niemieckiego, bo były obowiązkowe. Każdy, kto ma chociaż maturę z tamtych czasów(nie mówię o studiach) nie ma problemów z komunikatywnym posługiwaniem się tymi językami. Pamiętam również, że raczej nikt w tamtych latach nie porywał się na naukę chińskiego, greckiego czy innego języka nieobowiązkowego w szkole. Nazywanie siebie "poliglotką" przed rozpoczęciem nauki języka rozbawiło mnie i tyle, a ty co taki mecenas, coś zabolało?

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: nauka języka angielskiego

            Nie, nie jesteś w podobnym wieku. Gdybyś był, nie pisał byś bzdur o obowiązkowym angielskim. Osoba mająca dziś 50+ lat mogła bez przeszkód przejść wszystkie etapy szkolnictwa, do wyższego włącznie, bez kontaktu z tym językiem.

            To, co mnie zabolało, to małostkowe krytykowanie ludzi na podstawie własnych kompleksów.

            Gość_krzychu
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: nauka języka angielskiego

              Człowieku, daj spokój, o czym ty piszesz? Chyba o swoich kompleksach, ale najważniejsze, że Ty wiesz na pewno w jakim ja jestem wieku. Paranoja.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 10

        Odp.: nauka języka angielskiego

        proponuję trochę więcej dystansu i poczucia humoru gościu z 19:12. a ponad wszystko - na temat.

        Gość_poliglotka
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: nauka języka angielskiego

          Również proponuję nie używać słów, których znaczenia się nie rozumie. Coś było nie na temat i nie o Tobie? Powodzenia w nauce, na którą nigdy nie jest za późno.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
        • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 12

          Odp.: nauka języka angielskiego

          W centrum biznesu i promocji kadr na Słonku ma być kurs unijny dla osob 50+. Moze tam zapytaj poliglotko? Ja właśnie kończę u nich kurs, jestem bardzo zadowolona. Odswiezylam wiedzę sprzed lat;)

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 3

      Odp.: nauka języka angielskiego

      Spróbuj w Centrum Pozytwnego Uczenia na Trzeciakow.

      To żadna reklama, to tak dla przyszłego hejtu.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

      Odp.: nauka języka angielskiego

      Zanim rozpocznie Pani z kimś zajęcia, proszę spróbować przez miesiąc od poniedziałku do soboty po 20 minut dziennie korzystać z jakiegokolwiek samouczka (lub innych materiałów, jeżeli zna Pani już trochę język).

      Osobom dorosłym ( i to bardziej dorosłym niż 30 lat) polecam książki autorstwa Leszka Szkutnika. Jak najbardziej nadają się do samodzielnej nauki, są do nich też dołączone nagrania.

      Ważne jest wyrobienie nawyku regularnego i częstego - nie raz, czy dwa razy w tygodniu - kontaktu z językiem. Poza tymi krótkimi sesjami nauki polecam słuchanie nagrań załączonych do książki - zgrać na telefon i słuchać w czasie spaceru, czy wykonywania mało angażujących czynności domowych.

      Gdy plan zadziała i stwierdzi Pani, że nauka angielskiego zagościła w Pani codziennym życiu, wtedy radzę poszukać nauczyciela. W międzyczasie polecam uwadze lekturę książeczki Zygmunta Broniarka "Jak nauczyłem się ośmiu języków".

      Gość__Abc
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: nauka języka angielskiego

        Osrodek Szkoleniowy Karfast na Żytniej ostatnio ogłaszał się z darmowym kursem - proszę sprawdzić

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 6

      Odp.: nauka języka angielskiego

      W Karfast mieli miejsca na darmową naukę angielskiego dla początkujących. Nie wiem jak jest teraz. Warto by tam zadzwonić i dopytać.

      https://karfast.pl/darmowe-kursy.html

      Gość_Leśny
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: nauka języka angielskiego

        do Gość.poliglotka. Jeśli są darmowe kursy z podstaw angielskiego w mieście, warto skorzystać z takiej możliwości :) ot, dla rozeznania chociażby. W szkołach językowych bywają też darmowe lekcje próbne, uważam, że warto skorzystać, by zorientować się, jaki rodzaj nauki/osoby pasują Pani, gdyby z takiej szkoły chciała Pani skorzystać. Także zadać sobie pytanie, co konkretnie chce się Pani nauczyć, język to wiele możliwości :) Może też Pani zadać pytanie na facebooku, w grupie 'Ostrowiec gdzie kiedy u kogo?'

        Gość_mag
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 17

      Odp.: nauka języka angielskiego

      Witam, z chęcią pomogę w tej sprawie, ponieważ mam ponad 5-letnie doświadczenie w lingwistyce angielskiej.

      elfelfff
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: nauka języka angielskiego

        Ale to było 5 lat temu...

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: nauka języka angielskiego

          Może to ona. Tylko już się nauczyła tego angielskiego i teraz chce uczyć.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: nauka języka angielskiego

            Zauważyłem, że dla wielu studentów pisanie pracy dyplomowej jest uważane za trudny proces. Rozumiem to, ponieważ kiedyś też się z tym spotkałem, ale od kilku lat korzystam z tego serwisu https://radadyplomowa.pl/ . Ta opcja będzie pasować każdemu i to na pewno. Są profesjonalistami i wiedzą, jak tworzyć świetne prace za niedrogą opłatą, a także na dowolny temat.

            elfelfff
            Zgłoś
            Odpowiedz
4 posty w tym wątku zostały wyłączone z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:Dodaj firmę