Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Netia rusza ze 100 Mb/s

Ilość postów: 18 | Odsłon: 2375 | Najnowszy post
  • Netia rusza ze 100 Mb/s

    Największy stacjonarny operator alternatywny sprzedaje od wczoraj internet o szybkości do 100 Mb/s. Tym samym rozpoczyna wojnę nie tylko z TP czy Dialogiem, ale także z mającym wystartować w przyszłym roku ultraszybkim internetem mobilnym

    - Wyjście z taką ofertą oznacza, że wojna na rynku telekomunikacyjnym nie rozgrywa się już w gronie operatorów stacjonarnych, kablowych czy komórkowych. Walczą wszyscy ze wszystkimi - uważa Magda Borowik, analityk rynku telekomunikacyjnego w IDC Polska.

    Oferta Netii wygląda następująco: w Toruniu klienci mogą kupić dostęp do internetu o szybkości do 50 Mb/s, natomiast we Wrocławiu - do 100 Mb/s. To jak na polski internet szybkość zawrotna. Najpopularniejszą dziś prędkością są 1-2 Mb/s, choć Telekomunikacja Polska oferuje Neostradę o szybkości do 20 Mb/s (w średniej cenie 80 zł), UPC chwali się szybkością 120 Mb/s, a w Dialogu (oferuje 100 Mb/s od lutego) usługa kosztuje 144 zł przy umowie na dwa lata i 154 zł przy umowie na rok. W pakiecie z telefonem klient przez pół roku nie płaci nic, a zatem średnia cena wynosi 108-115,5 zł. Dziś dostęp do takiej oferty ma niemal 70 tys. mieszkań, ale na koniec 2011 r. ma ich być ok. 136 tys. mieszkań. W Dialogu można też kupić 50 Mb/s z telewizją - taki pakiet to średni koszt 143,5 zł w umowie na dwa lata.

    Oferta Netii, o której poczytać można w firmowym blogu spółki, również nie ogranicza się tylko do łącza. Operator postanowił połączyć ją z usługą telewizyjną zawierającą także kanały HD.

    "Mając do wyboru zaoferowanie praktycznie darmowego produktu telewizjo-podobnego lub oferty TV z prawdziwego zdarzenia, wybraliśmy to drugie" - chwali się w blogu spółka. W Pakiecie Optymalnym znajdziemy 67 kanałów, w tym wszystkie m.in. kanały Grupy TVN, prawie wszystkie kanały Polsatu i TVP oraz kanały tematyczne BBC. Ofertę można powiększyć o kanały Canal+.

    A ceny? Dostęp do internetu z Pakietem Optymalnym kosztuje 119,80 zł brutto. Dodatkowo za 9,90 zł miesięcznie można dokupić nielimitowane połączenia na telefony stacjonarne. Taki sam pakiet, ale z 90 kanałami nie przekroczy ceny 180 zł miesięcznie.

    - Netia wie, co robi, ustalając ceny na dość niskim poziomie. Polski klient chce wyszukanych usług, ale wciąż jest wrażliwy na ceny - podkreśla Magda Borowik.

    W zasięgu szybkich sieci Netii jest w tej chwili ok. 25 tys. gospodarstw domowych. Z naszych informacji wynika, że do końca przyszłego roku liczba ta może osiągnąć nawet pół miliona gospodarstw.

    To początek wojny o klienta, w której atutem jest szybkość internetu. Telekomunikacja Polska już zapowiada, że w przyszłym roku zaoferuje Neostradę o szybkości 40 i 80 Mb/s, a w pierwszym kwartale ruszy w Polsce ultraszybki internet mobilny w technologii LTE. To technologia zapewniająca szybkość do 150 Mb/s. Zaoferuje go Cyfrowy Polsat, a testowo także Polkomtel.

    - Ta wojna na szybkości jest ożywcza dla rynku, a przede wszystkim korzystna dla konsumentów, którzy nie tylko dostają coraz tańszy internet, ale także coraz bardziej wyszukane usługi dodane. To dobra wiadomość - cieszy się Magda Borowik z IDC Polska.

    źródło - Gazeta Wyborcza

    Gość_rewe
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

      w ostrowcu nie ma warunkow, stare kable

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

        aaaaaaaaa ja mam 2 Mb/s i jest gitara

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

          W Ostrowcu nawet 8 Mb/s nie wszędzie jest możliwe z netii więc o tej ofercie można pomarzyć..

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

            W Ostrowcu 20 Mb/s jest realne,miałem ;)ale co z tego,nawet prywatne trackery nie dają więcej jak 15Mb/s.więc 100Mb/s to taki chwyt pod publiczkę. infrastruktura na terenach typowo wiejskich=totalna olewka klienta.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

              na kablach tp 8-emka chodzi 12/1mb upload

              Gość_zadowolony
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

                odnośnie wpisu z 21:00 chodzi oczywiście o netię na kablach tp

                Gość_zadowolony
                Zgłoś
                Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 8

      Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

      W Netii w umowach zapisane jest że prędkość będzie do 8 Mb/s lub do 20 Mb/s tak samo będzie z prędkością 100Mb/s bedzie zapis "do" , a według regulaminu NETII jeżeli prędkość spadnie do 50% zapisanęj w umowie wszystko jest zgodnie z prawem . Czyli jak mamy w umowie prędkość do 20 Mb/s a internet będzie nam chodzi 11 Mb/s nie mamy prawa do reklamacji. Mam doświadczenie na własnym przypadkum

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

        ale bedzie w Ostrowcu ten mobilny

        Gość_,
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 10

        Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

        a weź się dowiedz coś przez telefon z tymi baranami - nie da rady. Muzyczkę puszczają przez 2 minuty w trakcie kilkakrotnego przełączania.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

          o tak muzyczka pobija wszystko! karzą się nie rozłączać puszczają godzinę muzykę aż budka telefoniczna sama odrzuca połączenie hahah nie idzie z nimi się dogadac niestety... a jeśli już to dużo nerwów trzeba stracić. Choćby mi oferowali 500 Mb/s to nie będę zainteresowany

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

            Od 5 lat nie mam z nimi żadnych problemów.dziwne..........serce i rozum ???

            k10k
            Zgłoś
            Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 13

            Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

            z netią mam do czynienia 13 lat i do tej pory nie miałem żadnych problemów ale w tym roku i poprzednim miałem kilka i gdyby nie mój rozum i wielka cierpliwość to wiele by nie zrobili w mojej sprawie, musiałem być uparty i uprzejmy a jak nie skutkowało to stanowczy i teraz doskonale wiem jak potrafią "szybko" rozwiązywać problemy klientów

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

              Prosze sie nie sugerowac wpisami pismakow na WP, czy Onecie. 100 mega, to pilot w jednej z kablowek, ktora ostatnio kupili. Po ethernecie calkiem realne. Mysle, ze w przyszlym roku zaczna wrzucac na ostrowieckie DSLAMy gotujace wode w centralach karty VDSL2+ - wiecej na firmowym blogu http://blog.netia.pl/ :] Technologia jest nieco inna, ale nadal odlegosc od centrali jest najwazniejsza. Wiecej tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/VDSL2 Zmiana technologii wiaze sie z wymiana czesci sprzetu na centralach - co kosztuje duzoo $$, oraz zastapieniem obecnych urzadzen abonenckich, pracujacych w ADSL2+ na ich odpowiedniki pracujace w VDSL2. Moge sie mylic, ale przy wdrazaniu tej technologii Netia - idac tropem TP i jej Liveboxa +TV, bedzie chciala wciskac ludziom na sile pakiet programow i szybszy internet. ps. nie mamy starych kabli, jak ktos wczesniej zauwazyl. Poprostu nie wszystkie karty w centralach sa w wersji ADSL2+ :] Tutaj nie liczy sie "starosc" linii, a rzeczywista odleglosc modemu od centrali - z tym w Ostrowcu jest niestety kiepsko.

              Gość_TM
              Zgłoś
              Odpowiedz
            • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 15

              Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

              Powiedzcie mi kochani czy mieliście kiedyś do czynienia z transferem większym niż 16 Mb (tyle mam) pomiędzy Wami, a jakimś serwerem? W Europie z You Tube max 4Mb, NK.pl 2 Mb, Interia ok. 1,5 Mb, reszta pomniejszych serwisów itp. max 2 Mb - 6 Mb, wszystkie znane mi konta pocztowe max 12 Mb, hostingowcy czasaaaami ok 16 Mb. Po co mi 100 Mb/s? Chłyt marketingowy dla niezorientowanych zupełnie.

              Gość_mlekiem i miodem
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

                >W Europie z You Tube max 4Mb, NK.pl 2 Mb, Interia ok. 1,5 Mb, reszta >pomniejszych serwisów itp. max 2 Mb - 6 Mb, wszystkie znane mi konta >pocztowe max 12 Mb, hostingowcy czasaaaami ok 16 Mb.

                Nie wiem skad masz takie info, ze z YouTube only 4 mb, ale w Wawce stoi sobie google-cache content serwer, obslugujacy miedzy innymi Jutuba. ogolny przemial tego klasterka to jakies 1 TB do netu - ma wlasne, niezalezne polaczenia z kazdym wiekszym polskim opem - TP, Netia, wezlami darmowej wymiany ruchu miedzy poszczegolnymi oparatorami. I mnie na przyklad zarowno na domowej Netii, jak i firmowych laczach leci w 1080p ile fabryka dala.

                Gość_TM
                Zgłoś
                Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 18

        Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

        ALE PRZY ZAWIERANIU UMOWY JEST O TYM MOWA WIEC DO KOGO MACIE PRETENSJE

        Gość_........
        Zgłoś
        Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 17

      Odp.: Netia rusza ze 100 Mb/s

      TA TP ZAPROPONUJE TAKA PREDKOSC JAK SIE NA NADAJNIKU SIADZIE

      Gość_........
      Zgłoś
      Odpowiedz
1 post w tym wątku został wyłączony z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tym postem.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:Dodaj firmę