Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Nie śpię od 3 miesięcy

Ilość postów: 47 | Odsłon: 10334 | Najnowszy post
  • Nie śpię od 3 miesięcy

    Ok, ok. godzinę każdej nocy, boję się brać psychotropy czy jakiekolwiek leki od psychiatry, znacie może inne sposoby by sobie pomóc?, dodam że mam 25 lat

    dziękuję za pomoc

    Gość_Luna
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

      A co na to lekarz? Chyba byłaś z tym u niego?

      Stosowałaś jakieś techniki relaksacyjne przed snem? Oddychanie przeponą?

      Tabletki ziołowe uspakajające? Picie melisy?

      Tennessee
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

        wiecej seksu

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

        Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

        Ja miałam ten problem. Po całonocnym patrzeniu w sufit zasypiałam koło 5 i pospałam do 10 czasem, gdy miałam wolne i czułam się jeszcze gorzej zaspana. Jak nie było wolnego to nieraz chodziłam jak nieprzytomna. Ale u mnie był to wynik przebytych problemów zdrowotnych. Po kilku latach powoli ustąpiło.

        Zmiana diety, wywietrzony pokój, nawilżone powietrze. Możesz spróbować taki syrop Hydroksyzyna, tylko nie wiem czy to nie na receptę jest.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

          tak, byłam i przepisał Pramolan (przeciwdepresyjny i przeciwlękowy, psychotrop) wzięłam jedną ale czułam się jeszcze gorzej, melisę piję, biorę Forsen i niestety nie pomaga, na tle psychicznym jest ta moja bezsenność, ciągle się zamartwiam tym, że nie pracuję i że jestem złym człowiekiem (jakkolwiek to brzmi, w sensie, że nie pomagam innym, jak bym chciała, że lękam się niewiadomo czego itp.),

          oddychanie również, także medytacja nie usypia, spaceruje za dnia, wietrze pokój i śpie po godzine, maks dwie

          Hydroksyzyna wzięlam dwukrotnie - usnęłam na 3 h może po czym miałam okropny ból głowy i mdłości, osłabienie, za drugim razem nie usnęłam nawet :]

          Pani spała 5 h więc jak dla mnie to już byłoby zadawalające,

          dziękuje serdecznie za odpowiedzi i zainteresowanie

          Gość_Luna
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

            Medytacja, tom nie to samo co ''samo'' oddychanie. Polega na wyciszeniu organizmu, wyciszeniu mysli, równomierny oddech przepona, ma pomóc relaksacji. Powinno sie to robic w ciszy i spokoju, rozluzniac wszystkie mięśnie po kolei. trochę z tym zachodu, nie od razu wychodzi, ale lepiej sie na tym skupic, niż wywracać z pierdylionem złych mysli w głowie całą noc. Spróbuj. Książek jest pełno w necie, opisane przerózne techniki. Mozesz też zastosowac metode wizualizacji i autohipnozy. Np. Po rozluznieniu mięśni, wyciszeniu mysli wyobrażasz sobie, że schodzisz po stopniach schodami w dół, w krainę snu, każdy stopień to jeszcze wieksza relaksacja, rozluznienie, błogość, senność i coisza, która cię zaczyna otulać wraz ze snem. Do tego meliska pita regularnie, może jakieś afirmacje poprawiajace Twój stopien samooceny i wkrótce bedziesz spac jak niemowle bez zadnych leków. Leki leczą symptomowo, natomiast problem tkwi głębiej. No i cisza przed snem i ciemność, by hormon wzrostu mógł się uwalniać z szyszynki. Melatonina ma wpływ nie tylko na temat snu i jego długosci/jakości ale też na samopoczucie.

            Tennessee
            Zgłoś
            Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 5

      Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

      Mam to samo - witaj w klubie ;) I jak rozmawiam ze znajomymi to wiele osób teraz ma problem z zasypianiem, albo nie zasypia wcale, albo uśnie na chwilę przebudzi się i leży do rana.

      Niestety na dłuzszą metę taki stan moze skończyć się źle, więc trzeba próbowac wszystkiego- ziółka, muzyka, spacery, wietrzenie, książka, ....albo jakiś bardzo nudny program w tv ;)

      Jeśli brak snu wynika ze stresu, bez lekarza raczej się nie obejdzie- albo teraz leki na uspokojenie, albo zawał. Tak się niestety kończy długotrwały stres.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

        wypij piwo, mnie po jednym zaraz chce się spać...

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

          Luna,

          Znam ten problem doskonale. "nie spałam" prawie 4 lata. tzn spałam zazwyczaj w godzinach 5-7. bo trzeba było wstać do pracy. Zmęczenie sięgało zenitu. trochę pomogły tzw "zioła Bittnera". pomógł mi sport - biegałam, chodziłam na basen. Pomogło mi też czytanie książek. U mnie problem siedział w mojej głowie. już podczas kąpieli myślałam sobie "znów dziś nie zasnę..." kładłam się spać, przekręcałam się z boku na bok, miałam głupie myśli. i tak zwykle do rana... Teraz jest lepiej. Czytam książki, mam dużo ruchu przy dziecku. Choć zdarza się też że teraz mnie złapie...

          Gość_p.m.
          Zgłoś
          Odpowiedz
    • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 10

      Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

      Miałem tak przez jakiś miesiąc - dwa kilka lat temu. Nie pchaj się w żadne Pramolany, Zomireny, Kventiaxy itp. leki. U mnie bywało tak, że byłem strasznie śpiący, kładłem się i szlag trafiał sen, leżałem do rana patrząc w tv albo wiercąc się z boku na bok.

      Co pomogło?

      Regularne wstawanie o 6 rano, do tego żadnego odpoczynku w pozycji leżącej w ciągu dnia. Wieczorem o godzinie 20 meliska, dobra książka, o 22 ponownie meliska i spanie. Żadnego tv przed snem, żadnego komputera przed snem, żadnego telefonu przed snem. Ma być totalna cisza, książka, meliska i ty a po 2 tygodniach będziesz zasypiać jak niemowlę :)

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

        Dzięki kochani za wsparcie, jesteście wielcy!

        Od dziś zaczynam sie stosować do wizualizacji i do tego, aby regularnie wstawać (mimo że nie mam pracy zawodowej ale sama wynajdę jakieś zajęcia)

        a to oddychanie przeponą? nie wiem czy potrafię, ustami czy przez nos wypuszczać powietrze?

        dziękuję dziękuję, jeszcze raz dzięki bo za dnia chodzę jak ścięta, ciągle zmęczona i rozdrażniona, wierzę że opisane metody pomogą bo leki to mam, w szufladzie ale się ich boję i z dwojga złego wybieram póki co bezsenność,

        pozdrawiam serdeczie

        Gość_Luna
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

          Oddychanie przeponą, to inaczej hm... brzuchem ;-) Wciągadsz powietrze do brzucha, nie tylko do klatki piersiowej.

          Wklejam Ci kawałek tekstu, który Ci pomoże łatwo pojąć o co chodzi:

          "Krótki, urywany oddech wskazuje, że żyjesz w stresie, leku i napięciu, masz raczej niską samoocenę i łatwo wyprowadzić cię z równowagi. Oddech długi i spokojny charakteryzuje osobę zrelaksowaną, zrównoważoną, zadowoloną z życia i pewną siebie. To żadna tajemnica, tylko całkowicie naturalna reakcja fizjologiczna organizmu. W nerwach oddychasz płytko i szybko, gdy odczuwasz spokój, twój oddech naturalnie się wydłuża.

          Jest takie powiedzenie: kto panuje nad swoim oddechem, panuje nad sobą. Naucz się prawidłowo oddychać, by w trudnych momentach móc szybko i skutecznie odmienić stan swojego umysłu i emocji, reagować spokojnie, adekwatnie, bez gniewu i niepotrzebnych emocji. Na początek opanuj oddychanie przeponą i zaobserwuj, jak zmieni się twoje samopoczucie już po 3 minutach takiego oddechu.

          Jak oddychać przeponą?

          Usiądź na brzegu krzesła lub w siadzie skrzyżnym. Wyprostuj kręgosłup, zrelaksuj ramiona, zamknij lub przymknij oczy, dłonie ułóż na kolanach, palec wskazujący i kciuk stykają się. Zacznij oddychać przeponą: przy wdechu napełnij brzuch powietrzem jak balon, przy wydechu wypuść je. Obserwuj, jak brzuch faluje wraz z oddechem. Miej świadomość każdego wdechu i wydechu. Zrób przynajmniej 10 takich oddechów. Ćwiczenie powtarzaj przynajmniej raz dziennie.

          Wydaje się to banalnie proste, a efekt jest zadziwiający, prawda? To ćwiczenie oddechowe koordynuje pracę półkul mózgowych, wspomaga pamięć i koncentrację, redukuje napięcie, regeneruje i harmonizuje system nerwowy. Szybko uspokaja i odpręża." Autor: Kasia Bem, hellozdrowie.pl

          Tennessee
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

            Tennessee jesteś wielki :) dziękuje serdecznie, zac

            Gość_Luna
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

              widać że póki co nie panuję nad swoimi emocjami, nawet wypowiedzi do końca nie doprowadzę a wysyłam, ufam, że to się zmieni, zaczynam od teraz, nawet siedząc na laptopie będę to praktykowała

              Gość_Luna
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

                ahh i z tą samooceną napisałeś (zaczęłam na Ty, nie wiem czy wypada, jeśli uraziłam czy się spoufaliłam - przepraszam) tak jakbyś mnie znał; rzeczywiście mam problem z akceptacją siebie, bardzo dobry z Ciebie psycholog, jeszcze raz dziękuję za wsparcie

                Gość_Luna
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

                  a melatoninę brałaś?

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 19

                  Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

                  Przede wszystkim trzeba znaleźc przyczynę tej bezsenności (może o czymś myślisz? może masz jakiś problem i podświadomie Cię coś męczy? a może to jakaś przyczyna fizyczna?). Jak będziesz wiedziec, to już połowa sukcesu w walce z bezsennością. Co do leków, to są takie, co właściwie nie mają skutków ubocznych, a wywołują sen podobny do fizjologicznego (ale to tylko na receptę), nie muszą to byc od razu tzw. psychotropy.

                  GienekkeneiG
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 20

                  Odp.: Nie śpię od 3 miesięcy

                  Żadne spoufalenie, mam nadzieję, że na coś się przydałam. Bo jednak jestem kobietą ;-)

                  I żaden ze mnie psycholog, po prostu staram się uważnie słuchać tego, co ktoś mówi.

                  Życzę wielu przespanych nocy ;-)

                  Tennessee
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
7 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
KAMO usługi elektryczne
Branża: Elektryka
Dodaj firmę