Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Nowe autobusy mzk

Ilość postów: 83 | Odsłon: 3268 | Najnowszy post
  • Nowe autobusy mzk

    To porażka. Dla osób starszych. Trzeba mieć ze sobą drabinę. Kto dopuścił takie badziewie do jazdy?

    Gość
    Zgłoś
    Odpowiedz
    • Odp.: Nowe autobusy mzk

      Mają 'Przyłęk'. Wsiadaj pierwszymi drzwiami i poproś kierowcę o opuszczenie podłogi.

      Gość
      Zgłoś
      Odpowiedz
      • Odp.: Nowe autobusy mzk

        PiSiorom to nic nie pasuje.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 4

        Odp.: Nowe autobusy mzk

        Może brakuje porządnej informacji. Starsi ludzie przyzwyczaili się do wsiadania każdymi drzwiami. Jakaś informacja na przystanku zamiast głupawych reklam.

        Gość
        Zgłoś
        Odpowiedz
        • Odp.: Nowe autobusy mzk

          Kiedy ktoś starszy ma problemy ze stabilnością powinien wsiadać do autobusu przednimi drzwiami.

          Kiedy kierowca otworzy drzwi należy go poprosić o obniżenie autobusu, czyli włączenie funkcji przyklęk. Autobusy niskopodłogowe mają taką funkcję.

          Dodatkowo można poprosić kierowcę: 'Proszę poczekać z ruszeniem aż usiądę'.

          Tak naprawdę kierowca nie powinien ruszać z przystanku kiedy pasażerowie jeszcze nie usiedli. W praktyce wygląda to tak, że obserwujemy wsiadających i staramy się dostrzec osoby z problemami z poruszaniem i jeśli ktoś taki jeszcze nie usiadł to czekamy z ruszeniem. Niestety nie zawsze uda nam się to zauważyć, więc najlepiej dla takich osób jest wsiadać przednimi drzwiami i zrobić tak jak napisałem powyżej.

          Wysiadając możemy użyć tylnych drzwi, ale jeśli jest zbyt trudno wysiąść można grzecznie krzyknąć (tak żeby usłyszał) z prośbą, żeby obniżył autobus 'Może pan obniżyć autobus? Dziękuję!'.

          Pozdrawiam i życzę bezpiecznego i przyjemnego korzystania z autobusów.

          Kierowca autobusu.

          Gość
          Zgłoś
          Odpowiedz
          • Odp.: Nowe autobusy mzk

            Ten tekst to wyjęty z bajki?

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Nowe autobusy mzk

              17:05 Nie z bajki, z rzeczywistości. Obniżenie autobusu nic kierowcę nie kosztuje. Myślę, że większość kierowców jest przyjazna pasażerowi, ale można też nadziać się na niemilucha, tak jak wszędzie. Jak jesteś źle obsłużony to pisz skargi do MZK, podpisz się imieniem i nazwiskiem. Jeśli skarga będzie zasadna (to znaczy, że nie masz niedorzecznych żądań) kierowca będzie musiał się tłumaczyć przed kimś z 'góry'.

              Pozdrawiam, kierowca autobusu.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
          • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 7

            Odp.: Nowe autobusy mzk

            Wszystko dobrze, ale warto by napisać obok rozkładu jazdy aby niedołęga wiedział, że trzeba przednimi drzwiami. Przyzwyczajenia nadal są.

            Gość
            Zgłoś
            Odpowiedz
            • Odp.: Nowe autobusy mzk

              21:20 Zawsze można puścić meila do MZK z sugestią, nie wiem czy czytają to forum. Kiedy więcej osób napisze, może przyjrzą się sprawie.

              Gość
              Zgłoś
              Odpowiedz
              • Odp.: Nowe autobusy mzk

                W normalnych autobusach kierowcy bardzo rzadko otwierają przednie drzwi.

                Nawet, jak ktoś chce wsiąść, co doskonale widzą, to i tak zmuszają tym do przejścia do drzwi środkowych.

                Czemu? Nie mam pojęcia.

                Gość
                Zgłoś
                Odpowiedz
                • Odp.: Nowe autobusy mzk

                  22:05 Ponieważ tak jest dla nas łatwiej. Proszę zrozumieć, że niekoniecznie musimy chcieć aby przechodzono przy nas. W naszym zawodzie łatwo się zarazić jakimś wirusem. Ale nie wyobrażam sobie że kierowca odeśle spod przednich drzwi kogoś starszego kto ma problemy z wsiadaniem. Jeśli tak zrobi to można wysłać meila do MZK i opisać problem.

                  Kierowca autobusu.

                  Gość
                  Zgłoś
                  Odpowiedz
                  • Odp.: Nowe autobusy mzk

                    Jesteście za osłoną. Jest tylko otwór na wysokości bioder - ten do wydawania kupowanych biletów.

                    Nie ma co sobie wyobrażać, to codzienność.

                    Po co pisać maila, przekaz kolegom w pracy i tyle.

                    Gość
                    Zgłoś
                    Odpowiedz
                    • Odp.: Nowe autobusy mzk

                      22:26 Koledzy w mojej pracy są bardzo usłużni i sympatyczni. Pracuję za granicą. Chcesz coś zmienić - zadaj sobie trud i napisz. Kiedy nie będą chcieli słuchać w MZK pisz do Prezydenta Miasta. Nie ma się co bać, oni chcą słuchać pasażerów.

                      Kierowca autobusu.

                      Gość
                      Zgłoś
                      Odpowiedz
                      • Odp.: Nowe autobusy mzk

                        Pisuję do MZK i faktycznie, ma to sens.

                        Gość
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
                        • Odp.: Nowe autobusy mzk

                          Dla porównania - jakie są godziny i zarobki do ręki?

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Nowe autobusy mzk

                          22:45 Najpierw - wszystko od początku do końca uczciwie i legalnie. Zarobki godne, można utrzymać rodzinę mieszkającą w Ostrowcu, nie trzeba się martwić rachunkiem za śmieci.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                      • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 19

                        Odp.: Nowe autobusy mzk

                        Człowieku 22:41 i inne twoje wpisy jako kierowca autobusu , pracujesz za granicą? Może nie wnikam, to sobie tam zostań i nie wtykaj nosa w nie swoje sprawy. Tu jest Ostrowiec i inne realia, nie szczuj ludzi na kierowcę autobusu bo to nie sługus ani nic w tym sensie. Ludzie tutaj to w większości bydło bez kultury i szacunku dla innych ludzi nie wspominając o kierowcach autobusów. Pewnie tam gdzie pracujesz jesteś sam i nie masz kolegów bo jesteś konfident i podpierdalacz,tyle w temacie szujo.

                        Gość
                        Zgłoś
                        Odpowiedz
                        • Odp.: Nowe autobusy mzk

                          08:20 Ha ha, dobre, uśmiałem się :-). Ciekawe komu nadepnąłem na odcisk? Urodziłem się w Ostrowcu, mieszkam tu z rodziną i jestem Ostrowczaninem takim jak Ty. Mam pełne prawo wypowiadać się w temacie bycia kierowcą autobusu i spraw mojego miasta. Chcesz mi tego odmówić? Z szacunkiem,

                          Kierowca autobusu

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
6 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:Dodaj firmę