Wreszcie!
A co na to Ojciec Tadeusz? Podobno bardzo zły. Może się skończyć "sojusz tronu z ołtarzem". Będzie się działo.
Sypną mu groszem i się uspokoi.
Znowu będziemy mieli koszty?
no ktoś z kolesi musi na tym zarobić. nie znasz Pisu?
No przecież kazał go całować po rękach. Chciałbym doczekać czasów w których komuchy, współpracownicy i im podobni w końcu zejdą ze sceny i być może wtedy coś się zmieni.
Wiele państw europejskich już całkowicie zakazało hodowli zwierząt futerkowych. Inne wprowadziły ostre regulacje czyniące produkcję futer praktycznie nieopłacalną. W Wielkiej Brytanii trwa nawet obecnie debata nad zakazem sprzedaży futer.
Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie zakazała w 2000 r. hodowli zwierząt futerkowych. W tym tygodniu były prezes Brytyjskiego Stowarzyszenia Handlu Futrami (BFTA) Mike Moser wezwał premiera Borisa Johnsona do wyprowadzenia zakazu sprzedaży futer. Przemysł futrzarski określił jako "anachroniczny, barbarzyński i niepotrzebny".
W 2004 r. hodowla zwierząt na futra została zakazana w sześciu z dziewięciu krajów związkowych Austrii. W pozostałych wprowadzono tak rygorystyczne przepisy mające zapewnić dobrostan zwierząt, że prowadzenie ferm okazało się nieopłacalne.
Kzysztof Bosak napisał:
"Stwierdzenie, że życie zwierząt w klatce jest nieustanną męką, jest dogmatem wiary lewicowej i zarazem antynaukowym kłamstwem"
Marek Jakubiak nie wytrzymał i odpowiedział na wpis polityka:
"To może sam się w klatce zamknij i bądź szczęśliwy. Jak można takie głupoty pie....ć"
12:36 i wiele europejskich państw już nieprzydatne śmigła wiatraków z elektrowni wiatrowych po prostu zakopuje w ziemi, gdyż nie da się utylizować. Taka ekologia i z tym zakazem hodowli zwierząt taka sama hucpa w imię humanitaryzmu.
Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt rozbudziła dyskusję o zasadach moralnych, jakimi powinniśmy się kierować wobec zwierząt.
Skupienie dotyczy głównie zakazu hodowli zwierząt futerkowych, przy jednoczesnej bagatelizacji uboju rytualnego, którego nowelizacja de facto całkowicie nie zakaże.
Ubój rytualny (Halal i Szechita) jest ściśle związany z praktykami muzułmańskimi i żydowskimi.
W sprawie ustawy o ochronie zwierząt klub poselski PiS planuje wprowadzenie "dyscypliny głosowania". Jednak głos posłanki nie jest jedynym dowodem na niezgodę w partii.
- Mam wiele wątpliwości co do tej ustawy. W tym kształcie, w mojej ocenie, nie powinna wyjść z parlamentu - powiedział w Telewizji Trwam poseł Tomasz Rzymkowski z PiS.
Skrytykował pomysł nadania organizacjom prozwierzęcym większych uprawnień podczas interwencji związanych z odbieraniem zwierząt od prywatnych właścicieli.
- Absolutnie nie do zaakceptowania jest tworzenie jakiegoś zwierzęcego ORMO. To jest pokazanie przez państwo, że instytucje, takie jak powiatowe inspektoraty weterynaryjne czy funkcjonariusze policji, nie są skuteczne wobec zwyrodnialców - dodał.
Poseł Rzymkowski nie zna chyba realiów kontroli powiatowych inspektoratów weterynarii. Patrząc z perspektywy Ostrowca Św są to kliki w obrębie ciągle tej samej lokalnej władzy. Dużo na ten temat mogliby powiedzieć (gdyby chcieli) wolontariusze czy działacze organizacji prozwierzęcych.
Z prac komisji:
Sejmowa komisja rolnictwa poparła w czwartek rano kilka poprawek do projektu noweli ustawy autorstwa PiS o ochronie zwierząt. Najważniejsza z nich to wykreślnie z projektu zapisów ograniczających ubój rytualny, o co wnioskowała Konfederacja.
Sejmowa Komisja rolnictwa i rozwoju wsi po ponad 11 godzinach posiedzenia - które rozpoczęło się w środę wieczorem i skończyło w czwartek nad ranem - poparła wniosek o uchwalenie przez Sejmu zmian m.in. w ustawie o ochronie zwierząt.
Wcześniej komisja zdecydowała, że z dwóch poselskich projektów ustaw (autorstwa PiS i KO) mających na celu zwiększenie ochrony prawnej zwierząt, projekt przygotowany przez PiS będzie wiodącym. Posłowie wszystkich frakcji zgłosili do tego projektu kilkadziesiąt poprawek, które nie zyskały jednak poparcia całej komisji.
Komisja z projektu PiS wykreśliła natomiast punkt, który przewidywał wprowadzenie rozwiązań ograniczających możliwość uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych.
https://niezalezna.pl/352484-ochrona-zwierzat-co-z-ubojem-rytualnym
Konie nadal będą wozić turystów do Morskiego Oka. Poprawka zakazująca ich wykorzystywania odrzucona
Takie ćwoki nie powinny jeździć w góry, niepełnosprawni potrafią o własnych silach dojść lub dojechać, osoby z dużą nadwagą sapiąc potrafią wejść na giewont, i dla takich osób szacunek mam ogromny. A Ci co w salewach jadą bryczką patrząc w asfalt bo się wstydzą spojrzeć tym co idą pieszo powinni się wstydzić, co z tego że weszli na Rysy jak sukces jest niepełny, nie pokonali całego szlaku o własnych siłach, brak ambicji.
PANIE PREZESIE KACZYŃSKI MA PAN MOJĄ DOZGONNA WDZIĘCZNOŚĆ ZA TO, CO PAN ZROBIŁ DLA ZWIERZĄT. JEST PAN WIELKIM CZŁOWIEKIEM I POLITYKIEM. DZIEKUJĘ.
Teraz produkcja przeniesie się do Dani i na Ukrainę
Duńczycy już zapowiedzieli przejęcie polskich ferm futrzarskich a na Ukrainie będą norki siekać aż miło tam tego nikt nie kontroluje i tak je uratowaliście
Teraz produkcja przeniesie się do Dani i na Ukrainę
Duńczycy już zapowiedzieli przejęcie polskich ferm futrzarskich a na Ukrainie będą norki siekać aż miło tam tego nikt nie kontroluje i tak je uratowaliście