Już od 1 marca, po otwarciu tuż przy granicy niemieckiego ośrodka dla migrantów będą wypychani do Polski migranci, z którymi są problemy natury prawnej i ogólnie problemy asymilacyjne.
Ale w tym wątku jest mowa o migrantach z południa i niebezpieczeństwie dla obywateli, w tym dla mieszkańców Ostrowca Św., które ta władza nam funduje.
Braun sadzi że powinniśmy rządac zwrotu za pomoc, ale jak będzie ?
Braun sadzi że powinniśmy rządac zwrotu za pomoc, ale jak będzie ?
To my niemamy emerytow ,chorych dzieci.Zbiorki trzeba robić a tu sie rozdaje pieniadze.Pieniadze Polaków
Może to dla starosty a nie dla mieszkańców było?
Amerykanie rozliczają ukraińców z pomocy, ciekawe czy Polacy też im wystawią rachunki za pomoc ?
Warszawa jest dobrze zarządzana. To prawda
Ktoś pytał czy tylko tu na tym śmietniku piszecie?
Kobieta lesbijka też może powiedzieć że jest gay jeśli posługuje się językiem angielskim?
ChatGPT powiedział:
Tak, kobieta-lesbijka może powiedzieć, że jest gay w języku angielskim, choć warto wyjaśnić, że w praktyce „gay” jest często używane w odniesieniu do mężczyzn homoseksualnych. Jednak w języku angielskim termin „gay” bywa także używany ogólnie dla określenia osób homoseksualnych, niezależnie od płci, zwłaszcza w szerszym kontekście, kiedy ktoś mówi o swojej orientacji seksualnej, nie precyzując, czy jest mężczyzną, czy kobietą.
Kiedy kobieta-lesbijka używa słowa „gay”, może to wynikać z faktu, że:
1. "Gay" jest szerzej używanym terminem: Niektórzy preferują określenie „gay” zamiast „lesbijka” (np. w kontekście ogólnym, aby unikać rozróżnienia płci) i czują się z tym komfortowo.
2. Preferencje językowe: W języku potocznym, zwłaszcza w angielskim, używanie „gay” może być postrzegane jako bardziej neutralne lub bardziej popularne, dlatego niektóre osoby lesbijki mogą używać tego terminu dla wygody lub preferencji.
Choć „lesbian” (lesbijka) jest bardziej specyficznym terminem odnoszącym się do kobiet, które są przyciągane do innych kobiet, „gay” może być używane przez kobiety w sensie ogólnym i oznaczać homoseksualność, niekoniecznie w odniesieniu tylko do mężczyzn.
Warto także zauważyć, że niektóre osoby mogą czuć się bardziej komfortowo z jednym terminem niż z drugim, dlatego ważne jest szanowanie preferencji danej osoby co do używanego słownictwa.
Starosta Opatowski jako jeden z pierwszych poza kolejką przyjął szczepionkę na covid to może jako pierwszy przyjmie imigrantów
Pusty hotel na Alei już czeka na inżynierów. Będą ubogacać Ostrowiec.
A wystarczyło oddać właściwy głos podczas referendum. Niektórym teraz się oczy otwierają. Za późno. Dobranoc.
Gościu 15:06; spacerujące Ukrainki z wózkami dziecięcymi sa lepiej ubrane niż dobrze ubrane Polki, a miny mają takie jakbyśmy to my byli gośćmi, a nie one. Skórzane kurtki, naturalne futerka, markowe buty i torebki. Daje się to zauważyć od dłuższego czasu.
Zawsze tak jest, że prawdziwi patrioci i zwykli ludzie walcza o ojczyzne i za nią umierają. Cwaniacy z kasą, w pierwszych dniach wojny spieprzają z kraju i dobrze żyją na cudzy koszt, albo w ciepłych krajach na swój koszt. Nie wspomnę o wielkiej korupcji na Ukrainie, o którą dziś pyta USA i chce wiedzieć jak zostały rozdysponowane ich miliardy dolarów.
Od dziś będziemy mieć jednak wiekszy problem z migrantami z południa, wypychanymi do Polski przez Niemców na zachodniej granicy, bez polskiej kontroli i potencjalnymi przestepcami i terrorystami.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pete_Burns
https://en.wikipedia.org/wiki/Pete_Burns
10 maja 2020 r., zaktualizowano: 15 stycznia
Pete Burns: ikona LGBTQ+, która wyprzedziła swoje czasy z Port Sunlight w regionie miasta Liverpool
Pete Burns, enigmatyczny lider liverpoolskiego zespołu Dead or Alive, prawdopodobnie wyprzedził swoje czasy o dekady. Ikona LGBTQ+ znana jest ze swojego odważnego stylu, potężnego głosu i ikonicznego poczucia własnej wartości.
Zdobył sławę dzięki takim hitom jak „You Spin Me Round (Like A Record)” i swojej nie do zignorowania obecności na scenie, podczas wywiadów i w życiu codziennym.
Naród na szerszą skalę mógł lepiej poznać Pete'a Burnsa dzięki jego występowi w Celebrity Big Brother, wśród wielu innych występów w różnych innych programach telewizyjnych i dzięki jego autobiografii.
Seksualność i płeć Burnsa zawsze były nieco niejednoznaczne, a wielu chciało przypisać mu konkretną etykietę. Ze względu na połączenie wysiłków chirurgicznych i androgynicznego stylu ubierania się, niektórzy ludzie uwierzyli, że może być osobą transpłciową.
Burns odmówił komentarza na temat takich sugestii dotyczących jego płci i seksualności, a w swojej autobiografii „Freak Unique” zacytowano go mówiącego: „[Ludzie] zawsze chcą wiedzieć – czy jestem gejem, bi, trans czy kim? Ja mówię, zapomnij o tym wszystkim. Musi być zupełnie inna terminologia i nie wiem, czy już została wymyślona. Jestem po prostu Pete”.
Burns bardzo otwarcie przyznał, że poprawił rysy twarzy za pomocą operacji plastycznych. Jednak jego operacje doprowadziły do wielu problemów zdrowotnych i skutków ubocznych; potencjalnie prowadząc do jego śmierci w wieku zaledwie 57 lat.
„[Ludzie] zawsze chcą wiedzieć – czy jestem gejem, bi, trans czy kim? Ja mówię, zapomnij o tym wszystkim. Musi być zupełnie inna terminologia i nie wiem, czy już została wymyślona. Jestem po prostu Pete”. - Pete Burns.
Pete Burns nie jest jedynym mieszkańcem Liverpoolu, który pomógł ukształtować i wyzwolić społeczność LGBTQ+. Może być jednak najbardziej pomijany nie tylko w mieście, ale i na arenie międzynarodowej.
Region miasta Liverpool jest postrzegany przez wielu jako stolica gejów w Wielkiej Brytanii, a nawet posiada własną dzielnicę gejowską w centrum Liverpoolu, która jako pierwsza tego typu została uznana. Obecnie dzielnica ta jest oficjalnie znana jako The Pride Quarter.
Inni odnoszący sukcesy mieszkańcy Liverpoolu LGBTQ+ to komik, prezenter i były drag queen, Paul O'Grady oraz ukochany, wieloletni mieszkaniec miasta, Pete Price, który wybrał Liverpool jako swój dom na ponad cztery dekady.
Burns zainspirował tak wiele osób w społeczności LGBTQ+ swoją siłą, by przeciwstawiać się oczekiwaniom, pozostać wiernym i nawet nie czuć potrzeby etykietowania siebie, zwłaszcza gdy nie potrafił znaleźć odpowiednich słów, by to zrobić. Sam Pete nie był nawet pewien, jak mógłby siebie nazwać, ani czy istnieje określenie na to, co czuje. Pete był prawdziwym pionierem, niemal nieumyślnie, a jego wpływu nie można przecenić.
Pete Burns urodził się 5 sierpnia 1959 r. w Port Sunlight, malowniczej modelowej wiosce w dzielnicy Wirral w regionie miasta Liverpool. Pete zmarł po nagłym zawale serca 23 października 2016 r. w Londynie.
Będzie nam go bardzo brakowało i kto wie, co mógłby nadal wnieść do społeczności i świata, gdyby żył z nami do dziś, jednak nie umniejsza to wszystkiemu, co osiągnął w czasie, gdy był z nami.
https://www.theliverpudlian.com/post/pete-burns-the-lgbtq-icon-that-was-ahead-of-his-time
Androgynia to posiadanie zarówno cech męskich, jak i żeńskich. [1] Androgynia może być wyrażona w odniesieniu do płci biologicznej lub ekspresji płciowej. Kiedy androgynia odnosi się do mieszanych biologicznych cech płciowych u ludzi, często odnosi się do warunków, w których cechy obu płci są wyrażane u jednej osoby. Są to tak zwane osoby interpłciowe, czyli te, które urodziły się z wrodzonymi zmianami, które komplikują przypisanie im płci przy urodzeniu, ponieważ nie odpowiadają całkowicie płci męskiej lub żeńskiej. Podgrupa osób interpłciowych, tych, którzy mają w pełni rozwinięte narządy płciowe obu płci, nazywana jest hermafrodytami[2], chociaż termin ten jest uważany za wysoce obraźliwy przez społeczność interseksualną. (...) https://en.wikipedia.org/wiki/Androgyny