Jak ktoś lubi koniec ciepło to z mecem będą bardzo wysokie rachunki. Ja ogrzewam gazem, a przy większych minusowych temp przepalamy w kominku drewnem
Może jestem tępa,ale nie wiem o co chodzi z tym końcem i w związku z nim wysokimi rachunkami ?
Ja również zmieniłem ogrzewanie z gazowego na MEC i jestem bardzo zadowolony , jest ok. 10 % taniej i bardzo wygodnie , mogę spokojnie polecić to rozwiązanie.
a co w tym wygodnego? w piecu gazowym wlaczasz w pazdzierniku, wylaczasz w maju i tyle :)
Używacie sterownika przy ogrzewaniu z MECu? Bo słyszałem, że bez niego można ogrzewać dom bardziej ekonomicznie. Na kotle ustawia się np 60 stopni w dzień, 40 stopni na noc, kaloryfery są wtedy ciepłe cały czas, w przeciwieństwie do korzystania ze sterownika. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
dla Luu: Na regulatorze mec-owym można uzyskać efekt ciepłych kaloryferów przez długi czas ograniczając w wymiennikowni maksymalną temp. np na 55 stopni min na 40 i budynek będzie się wolniej wygrzewał ale i grzejniki będą ciepłe większą część dnia
Samemu idzie to ustawić czy trzeba dzwonić po MEC? Obecnie korzystam ze sterownika. Jak dom się nagrzeje do ustawionej temperatury to grzejniki zimne. temperatura spadnie, grzejniki się włączają. Wolałbym, żeby po prostu były ciepłe przez większą część dnia
No ja tez nie widzę różnicy,tez ustawie na piecu i chodzi.
Ponoć w blokach ludzie sobie w brodę plują,że wyrzucili termy,a wodę mają z MEC.Opłaty są większe.
ale jakie drogie są opłaty za takie ogrzewanie gazem i to w takie mrozy
Na jakim biegu macie ustawioną pompkę pierwszym drugim czy trzecim i czy to ma jakieś znaczenie?
Moje starszej nie świadomej do końca Mamie pracownik MEC wcisnął na siłę ciepłą wodę z MEC.Moja Mama przed założeniem/zmianą instalacji miała wykonany remont łazienki i założona była Nowa terma gazowa.Pracownik MEC podczas zmiany instalacji spowodował Oszpecenie łazienki,a Nowa terma to był zbędny wydatek.WSTYD,WSTYD MEC!!!!
Podłącz CO to Ci MEC będzie regulował temperaturę w mieszkaniu, tak jak czyni to w blokach. Temperatura 12 stopni na plusie grzejniki zimne.
Jeżeli rurki powrotne kaloryferów są zimne to trzeba zwiększyć bieg, jeżeli gorące to zmniejszyć, około 10 stopni powinna być różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem.
Przy 12 stopniach na dworze wszystkie rurki są zimne i żadne "zwiększanie biegu" nie ma nic do tego. MEC pozakładał czujniki temperatury na wymiennikowniach które regulują dostawę czynnika grzewczego. A przecież 12 czy nawet 15 stopni w okresie zimowym wiąże się z wilgocią w mieszkaniach /gotowanie, pranie, kąpanie/ jak również z wietrzeniem pomieszczeń tak ważnym w okresie pandemii.Wiem, że nie każdy lubi ciepło w mieszkaniu ale to odbiorca płacący za CO powinien decydować o temperaturze w swoich pomieszczeniach.
MEC byłby zadowolony jakby grzejniki grzały nawet przy 20 stopniach, to spółdzielnie nakazują tak ustawiać w blokach, w domach prywatnych grzeje się od temperatury pokojowej.
Jaką ustawisz taką masz.
W wątku chodzi o domy prywatne a nie bloki