Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.

Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

Ilość postów: 50 | Odsłon: 1 | Najnowszy post
W aktualnym widoku dostępne są posty sprzeczne z Zasadami Forum. Ten widok ma pewne ograniczenia (np. nie można odpowiadać na posty). Przywróć zwykły widok wątku „Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt”.
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 2

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    znajomy ma dom na koloni robotniczej ok 100-140 metrów max i mówił że jak miał w domu cały czas 24st to za miesiąc przyszło mu prawie 1100 zł i odrazu zakupił piec na węgiel.

    polowniak
    Zgłoś
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 11

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    Również mam ogrzewanie gazowe przy podobnym metrażu - miesięczne rachunki to masakra - kilkaset złotych, czasem powyżej tysiąca. W domu ciepło wcale nie jest. Zdecydowanie odradzam komukolwiek ogrzewanie gazem - jest to zupełnie nieopłacalne.

    Gość
    Zgłoś
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 19

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    Poludnie Europy.Dlatego moja opinia na temat ogrzewania gazowego nie bedzie obiektywna.Testowalam ogrzewanie podlogowe elektryczne i piecowe na olej opalowy.Najbardziej zadowolona jestem z ogrzewania gazowego.Elektryczne podlogowe tez bylo calkiem ekonomiczne.Najgorsze wrazenia to piec ogrzewany olejem opalowym.

    martik
    Zgłoś
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 20

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    dom piętrowy wybudowany ok 30 lat temu więc technologia nie najnowsza, ocieplony styropianem 10. pale piecem gazowym z możliwością ustawienia programatora załącza się o 6 rano przez 4 godziny potem przerwa do 15 lub 16 zalezy od pogody i tak do 23 w nocy non stop w domu ok 21 -22 st. to wystarczy. koszt takiego grzania za 2 mieś to 1300 zł , mam też z tego ciepłą wodę. myślę że nie źle jeśli brać pod uwagę koszt węgla (co też nie jest mały) i czas który muszę poświęcić na rozpalanie i cały ten syf z pyłu węglowego.

    Gość
    Zgłoś
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 25

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    pierwszy sezon grzewczy w nowym domu o powierzchni ok. 230 metrów,

    z temperaturą w dzień 20,6-21,0 w nocy - 20,0-20,4.

    (w okresie grudzień - połowa stycznia bez regulatora pokojowego z temp. ciągłą ok 22 stopnie)

    Dom zbudowany z porothermu, ocieplony 15cm styro., garaż ogrzewany 2 stanowiska, zimny strych.

    Kocioł gazowy 2 funkcyjny kondensacyjny 23kW + zasobnik 120l i pełna cyrkulacja ciepłej wody, grzejniki + podłogówka, gaz z sieci.

    Koszt ogrzewania + ciepłej wody za okres - ostatni tydzień listopada do 10 kwietnia - wyniósł 3.200zł . Jak dla mnie akceptowalny. Z dużym komfortem dostępu do wody i normalną temperaturą powietrza. Systematycznie wietrzone pomieszczenia bez rekuperacji.

    Gość_Wojtek
    Zgłoś
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 26

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    pomyłka - kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny :)

    Gość_Wojtek
    Zgłoś
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 28

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    Jasne, a spaliny z gazu są takie zdrowe. Nic tylko wdychać. To, że ich prawie nie widać nic nie znaczy. Porównaj sobie chociaż ilość siarczanów i innych "zdrowych" związków chemicznych w spalinach gazowych i węglowych

    Gość_rob
    Zgłoś
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 31

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    Z pewnością jednofunkcyjny stąd zasobnik :)

    Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3C jednofunkcyjny

    + zasobnik stojący, prostopadłościenny - ST 120/160 - 2E

    Gość_Wojtek
    Zgłoś
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 42

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    Dziwią mnie te wasze rachunki.Ogrzewam dom 190 m2 wybudowany z gazobetonu 36cm, na zaprawie perlitowej,tynk cw z perlitem bez ocieplenia.Piec tłokowy z pogodówką,dół podłogówka,góra kaloryfery,pale miałem za 480 zł/t, za cały rok spaliłem 4 tony,łącznie z ogrzewaniem co i cwu

    Gość
    Zgłoś
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 46

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    Witam. Ja powiem tak: ogrzewałem gaz-em ostatni raz 4 lata temu - cały rok około 7000 tyś - teraz ogrzewam drzewem i brykietem drzewnym - 8m drzewa brzoza + 2 tony brykietu - 140*8= 1120 + (2*650)= 1300 = 2420 + 40 za srodek do czyszczenia komina = 2460 + 600 za gaz sezon letni + gotowanie = 3060 zł

    Ale co najważniejsze temp przy gazie 19-20 opał 23-24. Taka temp przy gazie to z 8500 tys to tak leciutko. Dom 170 m + ogrzewany garaż około 50 m ( 10-12 oC)

    Gość
    Zgłoś
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 47

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 230 metrów kw. - koszt II sezon

    II sezon grzewczy. Okres zużycia od 7 sierpnia 2013 do 18 sierpnia 2014.

    Dom o powierzchni ok. 230 metrów, z temperaturą w dzień 20,6-21,0 w nocy - 20,0-20,4.

    Dom zbudowany z porothermu, ocieplony 15cm styro., garaż ogrzewany 2 stanowiska, zimny strych.

    Kocioł gazowy 2 funkcyjny kondensacyjny 23kW + zasobnik 120l i pełna komfortowa cyrkulacja ciepłej wody, grzejniki + podłogówka, gaz z sieci.

    Koszt ogrzewania + ciepłej wody za pełny rok plus jeden tydzień 3.998,87zł, z czego ogrzewanie ok 2.700zł i woda ok.1.300. Zużycie gazu 1.741m3.

    Jak dla mnie rewelacyjny wynik. Z dużym komfortem dostępu do wody i normalną temperaturą powietrza.

    Systematycznie wietrzone pomieszczenia bez rekuperacji.

    W pierwszym sezonie wynik za cały rok (listopad 2012 - listopad 2013) wynosił ok.4.500zł - wynikał między innymi z faktu, że przez pierwsze miesiące aż do połowy lutego grzełem bez sterownika pokojowego ze sztywnym ustawieniem kotła na jakąś temperaturę aby wygrzać ściany po zakończeniu budowy.

    Obecnie spadek o 500zł tylko na grzeniu i niewielkiej obniżce ceny gazu jaka miała miejsce w 2013roku. Zużycie ciepłej wody raczej wzrosło.

    Gość_Wojtek_68
    Zgłoś
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 48

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    Dom 150 metrów porotherm +15 cm ocieplenia. Ogrzewanie popa ciepła. Kolektor poziomy 600 metrów.Dane za rok kalendarzowy z podlicznika pompy ciepła (CO+CWU+pompki+antylegionella): I taryfa: 412 kWh, II taryfa: 3603 kWh, całość : 4015 kWh - 1536,39 zł;

    Temperatury (I / II taryfa): CO 21/22 *C, CWU 41/44*C

    Zużycie wody w skali miesiąca: ok. 15 m3 dla 4 mieszkańców.

    Jestem tym wynikiem bardzo miło zaskoczony, bo pierwszy rok zamknął się w ok. 2100zł, drugi w ok. 2200zł.

    Rok grzania wody i ogrzewania zimowego 1536. Pompa ciepła to jednak inwestycja oplacalna.

    Gość_ostrowczanin
    Zgłoś
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 56

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    Żądamy równego traktowania forumowiczów i sprawiedliwej weryfikacji postów. Stop manipulowaniu czasem weryfikacji w wątkach o „walnym zgromadzeniu” i „statucie spółdzielni”, gdzie w tym pierwszym weryfikacja trwa do kilku godzin, a w drugim do kilku dni i jest zawsze spychany na drugi plan. Stop dyskryminowaniu części forumowiczów i dezorganizowaniu dyskusji na Forum poprzez nieuzasadnione wyłączanie postów adwersarzy „mirka24” i „Mieczysława”. Stop „świętym krowom”, które mogą pisać co chcą! Żądamy zablokowania możliwości zawieszania postów przez „mirka24”. Żądamy wyświetlenia wszystkich zawieszonych postów.

    Proszę o wsparcie tego apelu przez innych Internautów. Powielajmy ten tekst we wszystkich wątkach!

    Ten post jest sprzeczny z Zasadami Forum. Zwróć uwagę, że w poście znajdują się 2 nadużcia opisane w Zasadach Forum:
    • w poście nie odniesiono się do tematu wątku ani do żadnego z poprzednich postów; aby wypowiedzieć się na nowy temat, należy rozpocząć nowy wątek;
    • w poście powielono treść posta, który został dodany na Forum w ostatnim czasie, w taki sposób, że treść powielającego posta ma taką samą lub bardzo zbliżoną zawartość i znaczenie do powielonego posta; nie dodawaj w tym samym czasie wielokrotnie identycznych lub bardzo podobnych postów oraz nie rozpoczynaj wątków, które w ostatnim czasie zostały już rozpoczęte lub gdy post rozpoczynający, ze względu na swoją zawartość i znaczenie, może być częścią rozpoczętego już istniejącego wątku.
    Zgodnie z Zasadami Forum każdy post sprzeczny z Zasadami Forum, jest wyłączany z wyświetlania. Jeśli jesteś autorem tego posta - prosimy wypowiadaj się na Forum zgodnie z jego zasadami. Zasadę wyłączania postów sprzecznych z Zasadami Forum stosujemy jednakowo wobec wszystkich Forumowiczów. Dzięki temu możemy utrzymać pozytywną atmosferę na Forum.
    Gość
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 64

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 230 metrów kw. - koszt III sezon

    III sezon grzewczy. Okres zużycia od 16 kwietnia 2014 do 10 kwietnia 2015.

    Dom o powierzchni ok. 230 metrów, z temperaturą w dzień 20,6-21,0 w nocy - 20,0-20,4.

    Koszt ogrzewania + ciepłej wody za pełny rok plus jeden tydzień 3668,82zł. Zużycie gazu 1.558m3.

    Jak dla mnie nadal rewelacyjny wynik. Z dużym komfortem dostępu do wody i normalną temperaturą powietrza.

    Systematycznie wietrzone pomieszczenia bez rekuperacji.

    Obecnie spadek o ok. 330zł wobec poprzedniego sezonu.

    Gość_Wojtek
    Zgłoś
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 69

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    na alasce

    Ten post jest sprzeczny z Zasadami Forum. Zwróć uwagę, że w poście znajduje się nadużcie opisane w Zasadach Forum:
    • w poście nie odniesiono się do tematu wątku ani do żadnego z poprzednich postów; aby wypowiedzieć się na nowy temat, należy rozpocząć nowy wątek.
    Zgodnie z Zasadami Forum każdy post sprzeczny z Zasadami Forum, jest wyłączany z wyświetlania. Jeśli jesteś autorem tego posta - prosimy wypowiadaj się na Forum zgodnie z jego zasadami. Zasadę wyłączania postów sprzecznych z Zasadami Forum stosujemy jednakowo wobec wszystkich Forumowiczów. Dzięki temu możemy utrzymać pozytywną atmosferę na Forum.
    Gość
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 70

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    moze jeszcze oponami zeby bylo lepiej)

    Ten post jest sprzeczny z Zasadami Forum. Zwróć uwagę, że w poście znajduje się nadużcie opisane w Zasadach Forum:
    • w poście nie odniesiono się do tematu wątku ani do żadnego z poprzednich postów; aby wypowiedzieć się na nowy temat, należy rozpocząć nowy wątek.
    Zgodnie z Zasadami Forum każdy post sprzeczny z Zasadami Forum, jest wyłączany z wyświetlania. Jeśli jesteś autorem tego posta - prosimy wypowiadaj się na Forum zgodnie z jego zasadami. Zasadę wyłączania postów sprzecznych z Zasadami Forum stosujemy jednakowo wobec wszystkich Forumowiczów. Dzięki temu możemy utrzymać pozytywną atmosferę na Forum.
    Gość
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 73

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    Mój dom ma 220m2. Dom ocieplony 15 cm styropian (pustak gazobeton 24 cm dwuwarstwowy), 30 cm wełna na poddaszu, pełne deskowanie, dachówka, 10 cm styropian na podłodze. Duże przeszklenia na parterze. Okna plastikowe 3 szybowe, 7-komorowe. Na poddaszu 11 okien dachowych i 2 kolankowe - energooszczędne.

    W dzień temperatura 21-22 st. W nocy 19 - 20 st. W garażu ok 16 st.

    Faktura za miesiąc styczeń 2016 r. - 597 zł, luty 2016 r. - 400 zł w tym ciepła woda. Koszt ogrzewania samej wody w sezonie letnim to ok 90 zł ( przy ustawieniu eco to ok. 30 zł, jednak długo się czeka na ciepła wodę:) Mam ogrzewanie gazowe - kondensat.

    Pozdrawiam

    Gość_olo
    Zgłoś
  • Post nadrzędny dla poniższego tego posta o numerze 82

    Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

    Przyznam że nie rozumiem dlaczego wasze koszty są tak wysokie, od trzech lat sprawdzam regularnie zużycie i mam stałe;3m3/doba /Dom wolnostojący 170m2, 4osoby

    co,cwu,kuchenka/ Czy to kwestia technologii budowania, czy problem z systemem ogrzewania?

    Gość_Paweł
    Zgłoś
W tym wątku znajdują się 27 postów, które oczekują na weryfikację (m.in. sprawdzenie, czy są zgodne z Zasadami Forum; możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami).

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Losowa firma:
Magdalena Bęben Design
Branża: Biura projektowe
Dodaj firmę