Ostrowiec Świętokrzyski - Widok na fragment miasta

Ostrowiec Świętokrzyski www.ostrowiecnr1.pl

Szukaj
Właściciel portalu


- Reklama -

Logowanie

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Zaloguj się, aby zbaczyć, kto jest teraz on-line.
Aktualna sonda
Czy uważasz, że dobrze zagłosowałeś w kwietniu wybiarając obecnie rządzących?
Aby skorzystać
z mailingu, wpisz...
Korzystając z Portalu zgadzasz się na postanowienia Regulaminu.
                        • Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          To jak mam płacić 800 zł miesięcznie za ogrzewanie gazem,to wolę już na pellet.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          Mam piękne ciepełko, potem wynoszę popiołek i troszeczkę zakurzę w piwnicy i na podwórku.Potem muszę sie oczywiście wykapać.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          Mówisz o pellecie?

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 187

                          Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          Dom 85m2 piec gazowy dwufunkcyjny kondensacyjny - grudzień 172m3 - 390 zł, styczeń - 181m3 - 520 zł

                          Czyli około 100 zł podwyżki za mniej-więcej to samo zużycie.

                          Od początku sezonu grzewczego około 1300 zł za gaz - w tym ogrzewanie, cwu i kuchnia gazowa.

                          Czyli jeszcze nie spaliłem ekwiwalentu jednej tony węgla, w domu około 20-21 stopni.

                          Termostat pokojowy + na zewnątrz czujnik pogodowy.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          Można? Tak to jest właśnie z gazem.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          Tak, tylko że podstawą jest dobrze ustawiony piec, jeżeli nie masz automatyki i zostawiłeś to co ustawił instalator to koszty mogą być znacznie znacznie większe.

                          Parametrów jest od groma i ustawienie tego zajęło mi sporo czasu, raczej nie ustawisz tego na oko.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          Następny fachowiec który bez odpowiednich przyrządów ustawił automatykę pieca gazowego. Nie rozśmieszajcie mnie domorośli automatycy w związku z ustawieniem pieca gazowego (19;57). Mnie ustawiali na przyrządach fachowcy z gazowni i na tej podstawie podbili gwarancję.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          Haha, mógł Ci pacanie wyregulować tymi przyrządami najwyżej zależność gaz-powietrze czyli prawidłowe spalanie.

                          Nie ustawił odpowiednio krzywej grzewczej, histerezy, grzejników, temperatury w pomieszczeniach, bezwładności budynku i innych ustawień których taki technik nie dotyka bo by mu zeszło kilka tygodni i by musiał z tobą zamieszkać.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          Pacanie z 8;34. Obłykałeś się teorii z internetu i myślisz że świecisz. Odkąd histerezę ustawia się kilka tygodni. Nie znasz mojej instalacji grzewczej więc nie obrażaj i nie wypowiadaj się głupio.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 197

                          Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          A głowice na grzejnikach czy tam przepływomierze w podłogówce Ci ten fachowiec też ustawił? i przy tym monitorował temperaturę w pomieszczeniach? Technik robi podstawową regulacje i sprawdzenie pieca przed podbiciem gwarancji.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 189

                          Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          17:59 - jaką masz taryfę, ile płacisz stałych opłat za gaz. Ja mam rozliczenie co dwa miesiące

                          -taryfa W-3.6

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          W-2.12T odczytuje sam i podaję przez ebok.

                          Chyba się w tej taryfie nie zmieszczę i za rok mnie czeka W-3.12T

                          Widzę, że dla taryfy W-3 jest 1,19 zł droższy abonament, więc tragedii nie ma.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 192

                          Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          Przy W-3.6 masz odczyt co 6 miesięcy, a reszta to rozszacowania.

                          Jak chcesz mieć realne informacje to przejdź na taryfę 12T, parę zł drożej ale co miesiąc sam odczytujesz i wpisujesz przez ebok, wtedy masz realną wiedzę o zużyciu.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          Oni węglem, a ja gaz. Cztery lata upłynęło wymiana kotła na groszek 12tys, a ja gaz. Cztery lata upłynęło, wymiana kotła na pelet 20 tys a ja gaz. Cztery lata upłynęło wymiana na pompe ciepła 30 tyś, a ja gaz. Upłynęło 15 lat wymiana kotła gazowego atmosferycznego, na kondensat 12 tys i znowu gaz.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          Ja grzeje gazem od 14 dni. Dom. Cegły ocieplony styro 12 ,okna plastik 2 szyby, 3 pomieszczenia podłogowa 3 grzejniki. 105 M2 powierzchni. Piec Buderus 2funk. Kondensat. Na dobę idzie 7m3. Co + cwu. Serwisant powiedział że jak piec się nauczy to spadnie do 6m3 na dobę. I już spadło do 7.5. I dalej mam nadzieję spadnie

                          Gość_Lubelskie
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 198

                          Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          Oni gaz a ja podsucha lesnego 25-28 stopni w domu jak w bajce tanio i ekologicznie i niezamierzam zmieniac jeszcze dłuuuugo.Może mnie wyniesie 500zl na sezon a może nie

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Post nadrzędny dla poniższego posta o numerze 199

                          Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          Jeszcze nie macie dosyć gazu?Masz linka jak podrożał.Pewnie zaraz powiesz,że to nie jest prawda.https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/warszawa-wzrost-cen-wlasciciel-piekarni-wywiesil-ogloszenie/2qc4tk0,79cfc278

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
                        • Odp.: Ogrzewany gazem dom o pow. ok. 220 metrów kw. - koszt

                          A czym innym ogrzać dom?

                          Piec na pellet to kilkanaście tysięcy, nie wiadomo jak będzie z dostępnością tego paliwa.

                          Już się słyszy, że do pelletu dodają plastik, a ten lepszy jakościowo jest odpowiednio droższy.

                          Paliwem przejściowym niestety jest gaz.

                          Za kilka-naście ;) lat jak uzbieram i dołożę paneli to może i założę powietrzną pompę ciepła.

                          Gość
                          Zgłoś
                          Odpowiedz
5 postów w tym wątku zostało wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum lub czasowo. Możesz wyświetlić wątek wraz z tymi postami.

- Reklama -
- Ogłoszenie społeczne -

- Reklama -

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -